Policie Modrava

• Česko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvorcovia:

Jaroslav Soukup

Réžia:

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (viac)

Zločin nie je len výsadou veľkých miest. O tom presvedčí divákov hlavná postava krimiseriálu Policie Modrava, šikovná a do práce veľmi zapálená kapitánka Jana Vinická (Soňa Norisová), ktorá prichádza z Plzne na Modravu, aby tu nastúpila na uvoľnené miesto vedúcej miestneho policajného oddelenia. Hoci sa ako žena, a ešte ku všetkému šéfka oddelenia plného mužov, od začiatku stretáva s nedôverou svojich podriadených, a u niektorých s neprajnosťou a škodoradostnou radosťou z každého potknutia, svojim zápalom, schopnosťami a maximálnym ponorením do práce si pomaly buduje uznanie a rešpekt. Pomáha jej v tom aj jej rázna povaha a nevyčerpateľná energia s ktorou sa púšťa do riešenia každého problému. (TV Markíza)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (23)

Policie Modrava (2011)

Čtyři hvězdy za to, že filmaři vytáhli paty z prahy a na rozdíl od Bukowského se komerčně soustředili na malebnější části naší země. Soňa Norisová je krásná ženská, tak těch hvězd nelituji. A nakonec režizér se taky pochlapil, protože ty Soukupovi filmy od Byl jednou jeden polda II. jsou absolutní nekoukatelný imbecility. ()

Za lepších okolností (2011) (S01E01)

Není to špatné, žádný zázrak, takže body jen za Soňu a kupodivu tleskám panu režisérovi, který od dob Byl jednou jeden polda měl těžce sestupnou tendenci svých děl, protože tohle mělo vcelku hlavu a patu. ()

Nehoda (2017) (S02E01)

Policie Modrava je taková neškodná oddechovka, na kterou se hezky kouká, ale proč proboha v prvním dílu druhé řady jsou všichni unavení, nasraní, bledí úplně komplet všichni? Nejprve jsem si toho všiml u Norisové, která to točila nemocná nebo po nějaký kalbě ale oni všichni tam nejsou úplně fit. To je můj nejsilnější a nejnečekanější poznatek. Jinak krimilinka je taková jednoduchá, Šumava hezká. ()

Prípad u "Dračí skály" (2017) (S02E02)

Druhý díl druhé řady je o chlup lepší než předchozí první díl druhé řady, potěší účast Petra Stacha, ačkoliv pachatel byl celkem předvídatelný, ale já mám trochu problém, že u mne otupěla radost z přírody v které se točí a zbytek byl průměrný krimi případ, který místy zabíhal do nudy. Linka s hormonama pro kohouta byla vyloženě imbecilní, jakoby patřící do seriálu typu Bezdružice. ()

Magická sila (2017) (S02E03)

Tak i do tohoto seriálu zabloudil Karel Dobrý... ten chlap má charisma jak prase a mohl by si nějakou sektu vykouzlit ve skutečnosti, ale tady to zavánělo trochu parodií. Ale jinak jeden z lepších případů. ()

Prípad starosta (2017) (S02E04)

Druhá řada má zlepšující se tendenci co se týče případů, ale .... seriál začíná pohodičkovou znělkou, má pohodičkové tempo, případ ke kafi jako v Midsamru a vygraduje to tragédií, kterou si tvůrci mohli odpustit. Nevím jestli je tlačilo Buly, ale ta scéna opsaná ze scénáře z Vítr v kapse se Soukupovi nějak připletla nebo co a mně tam teda žánrově moc nepasuje... tak aspoň Soňa ukázala, že umí hrát víc než jeden výraz v obličeji. ()

Sestrička (2017) (S02E05)

Tak asi jeden z lepších případů druhé řady, který byl okořeněný účastí Kopty a mojí oblíbenkyně Kolesárové, které tu bylo ale velmi málo. Šumavský Mydsamr řešil vraždu jedné slovenské zdravotní sestřičky a pachatel byl zase jasný o trochu dřív než by divák čekal, odbočky typu ztracená ovce, ostrý guláš, rande padesátnice naprosto zbytečné a ani jako komická vsuvka to nefunguje. Ale dneska se mi Norisová hodně líbila. ()

Hájnik, ktorý zmizol (2017) (S02E06)

Případ nadprůměrný, vyřešení slabší ( prostě pachatele našla pošťačka s pistolí v příkopu ), ale hlavu mi neberou ty slepé rádobyvtipné odbočky k popíchanému penisu ( naprosto trapný) a tatíkovi s dvaceti miliony. ()

Vražda pri plavebnom kanáli (2017) (S02E07)

Na zabití nudného večera snesitelné, případ spíše lepší ( a ten mini souběžný s těmi úmrlčími deskami nebo co celkem poučný) a i vyřešení celkem deduktivní, ale zase ty odbočky v ději - taneční lekce ( celkem ještě snesitelné), scénky u doktora vyloženě kameňák alá Troška ( úplně mimo realitu i tohoto seriálu ). Léto, příroda, Soňa mi na ty tři hvězdy stačilo. ()

Žena, ktorá odišla pred obedom (2017) (S02E08)

Za první polovinu bych dal v rámci komerčních detektivek snad i pět hvězd, bylo to celkem napínavé, ale do konce to nevydrželo. Dávám čtyři hvězdy, protože mne to dneska bavilo a stupidních odboček ( taneční lekce, chrápací akce) bylo poskrovnu. A bylo supr zase vidět Kláru Apolenářovou. ()

Maily zo záhrobia (2019) (S03E01)

Vražda, kradená auta, falešná pracovní povolení , domácí násilí, ukradená tchýně, vztahy, adopce ... první díl třetí řady pohodičkové Policie Modrava toho stihla opravdu hodně. ()

Muž v pozadí (2019) (S03E02)

Ester Geislerová snad v nejmenší roli své kariéry. ... jinak dneska celkem řezničina dvě vraždy. ()

Milenec z Churáňova (2019) (S03E03)

.. dokonce Karin Haydu jako femme fatale z hospody. ()

Smrteľná chyba (2019) (S03E04)

... tak zase nějaký zmizelý manžel, přebytek bodrých sousedských zbytečných dialogů, některé dialogy hloupé a nějak zrychlené vyprávění. ()

Nešťastná láska (2019) (S03E05)

Zmizelá manželka, vztahová vražda .... to si scénárista dělá srandu, to už je obsese ne? Já myslel, že se lidi vraždí i z jiných důvodů, ale v šumavském Mydsamru asi jiný není... ()

Neznámy útočník (2019) (S03E06)

Znásilnění tři žen a brutální vražda další - zatím nejdrastičtější a ve výsledku nejlepší díl třetí řady. Z mezilidských vztahů zbyl čas v tomto díle jen na Vinickou, která zjistila, že je tlustá, tak začala hubnout a začala románek s bohatým blbě nadabobaným sympaťákem. ()

Útek do Tarify (2022) (S04E01)

Tak Soukup poslední řadu svého chalupářského seriálu rozjel ve velkém stylu - nasadil manželku, Norisové vyměnil Yeti za Karoq a udělal reklamu na místní bordel, což samozřejmě dal do bulváru jako promo před uvedením v televizi, jakože bude trocha erotiky. Zoufalé promo, ale vzhledem k tomu, že nezapoměli dodat, že ty tanečnice s přelepenými bradavkami jsou opravdové, tak to bude asi velmi úspěšné promo, ale toho podniku. První díl s vraždou soukromého očka jinak nebyl špatný ( v rámci tohoto seriálu ) - neškodné papučové krimi pro diváky, kteří nevyžadují svižné tempo a nechají se potěšit lidovou atmosférou. ()

Žena so širokým srdcom (2022) (S04E02)

Vražda místní povětrné děvy, proložené kýčovitými pitoreskními záběry na krajinky plus lidová epizodka s hluchotou alá Hlídač č.47 od Kopty.  Taková nenáročná oddechovka, která se zdá zatím lepší než díly te třetí řady. ()

Muž, ktorý vyrovnal účet (2022) (S04E03)

tak kvůli videu topless se dívky zasebevražˇ´dovalinaposledy v 19.století a teď v Modravě. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (viac)