Čechoaustrálčan chce začať podnikať v Čechách. Poslal svojmu bratovi takmer milión korún ako zálohu na kúpu malého hotelíka na Šumave. Keď príde do Čiech, zistí, že jeho brat zálohu nezaplatil a je nezvestný. Polícia začne celý prípad postupne rozpletať... (TV Markíza)

carl.oesch

Poslední díl se povedl, všichni ti, co tady zvrací nad obehraností případu by se měli ve vlastním zájmu zamyslet, co čekali od kriminálky natočené na základě běžných případů. No, 1. oddělení (to české) to sice není, ale pokud si to vybavuji, policisté tady nevytáhnou zbraň a ve všech dílech byla jediná dramatická scéna s autem (nemyslím vraždu, ale cosi jako honičku). Jediné, co mi tady vadilo byla samotná Soňa Norisová a její milostné trable dech už ztrácely epizodní figurky a jejich problémy. Na druhou stranu, vraždění toho nebohého instalatéra bylo až děsivě realistické, mnohem působivější než desítky rozstřílených a roztrhaných lidí v tzv. akčních detektivkách. Soukup byl kvalitní režisér, bohužel vůbec nezvládl přechod do "nové" doby, ale tohle ušlo. Rozhodně jsem schopen to vidět častěji než čím dál tím slabší a hlavně neskutečně natahované Četnické humoresky, kterým bych hvězdy ubral s každým dalším nekonečným opakováním na ČT. ()

ArthasKarfa

Závěr třetí řady nebyl nijak zvláštní, trochu jsem doufal, že se víc dotkne všech hlavních aktérů, ale bohužel se tak nestalo. Případ byl z hlediska ostatních spíš průměrný a těžko říct jestli se v posledních dílech dalo najít to, proč na seriál většina lidí začala koukat a zalíbilo se jim to. Příroda jasně vede, ale zápletky jsou už jen spoilování něčeho úspěšného z první řady. ()

rakovnik

Na závěr nic bombastického, naopak další variace zmizelé osoby. Ale nosný případ není to, proč seriál rád sleduji. Pobavily mě ženské radosti, SPZky byly zase rychlé, zle dabovaný Ken by klidně mohl zůstat v Německu. Rozhodně nebudu mít problém s případnou další sérií, byť s policií Klatovy. ()

otík

Závěrečná epizoda třetí série (zatím poslední, ale prý se bude natáček čtverka) připomněla všechny známé policajty i vedlejší postavy, navíc dala prostor i více než dvěma případům - ukradené SPZetky s kradeným palivem do auta, přepadení pošty, pašování cigaret a hlavně hledání pohřešovaného bráchu navrátilce z Austrálie. Na jeden díl dost, naštěstí to do sebe všechno hezky zapadlo a ještě zbyl i čas pro Budhu pro štěstí a pro potvrzení nové lásky.  Závěr série ušel a šlo zřejmě o nejlepší díl této série. ()

• Tvůrcům se dlouho nedařilo najít správně zpustlý statek. Nakonec problém vyřešili tak, že exteriéry natočili na statku v Kašovicích a interiéry v domě v Čeleticích, který byl vzdálený 14 kilometrů. (Duoscop)
  • Hotel Antýgl, ve kterém pracuje bývalá přítelkyně zavražděného, se nachází mezi obcemi Srní a Modrava. (ArthasKarfa)
  • Scény u vyhořelého stavení se natáčeli mezi Karlinou pilou a Červenou. (Duoscop)