Manželka nahlási na polícii, že jej muž zmizol. Robí námestníka v strojárňach v jednom šumavskom mestečku. Ukáže sa, že je podozrivý zo sprenevery deviatich miliónov korún a niekde sa skrýva. Zdá sa, že jeho manželka hrá s vyšetrovateľmi falošnú hru. Keď policajti objavia jeho mŕtvolu, vraha usvedčí osudová chyba, ktorú urobil. (TV Markíza)

rakovnik

Přestože opět zmizel manžel, tentokrát byl případ zase jiná varianta. Vystopování pachatele bylo tradičně jednoduché. Falešný porybný byl trochu odbytý, ale odlehčil příběh. Ovšem nehoda a její následky mi už připadají trochu zbytečné. ()

otík

Tentokrát dostaneme pouze jeden případ (hňupiny kolem bouračky a vše směřující k novému amantovi pro šéfovou neberu v potaz), ale docela slušně vymyšlený i s podařenou zápletkou. Tentokrát to bylo zajímavé od začátku až do konce, i když stále stejně průměrné. ()

honajz

Málo platné, Kikinčuka viděti, na Slunce, seno a Babovřesky vzpomenout. On ještě v nějakém nekonečném seriálu hrál nebo hraje doktora, díky manželce jsem to viděl, a on skutečně hraje vše stejně. Ne vyloženě špatně, mne ten styl baví, ale nehodí se do všeho. Třeba sem se nehodil ani trochu, a právě jeho postava mi potom přišla taková, no že bych to do ní neřekl, ale ne, jako by šlo o záměr tvůrců mást diváka, ale prostě naznačenou povahou, charakterem to k té postavě nejde. Zklamalo mne, že linka s falešným porybným byla krátce po startu ukončena, a ta blbost s tou havárkou mi taky přišla podivná, snad jen proto, abychom o Vinické zjistili něco nového? Nebo aby se objevila baba jak z inkvizice? ()

carl.oesch

Kvalitní díl, s tradičními rázovitými odbočkami, ale to je to, co dělá Modravu Modravou. Když jsme viděl první část poslední serie Případů 1. oddělení a to, jak tam bylo rozpitváváno, jak porcovali, vařili a smažili ty dvě mrtvoly, došlo mi (ačkoliv já sám mám silný žaludek), že to je důvod, proč je Modrava přes prskání řady intošů tak populární. JInak daleko zábavnější než linka s falešným porybným je zdejší komentář "velkoznalce" sorowa. K záplavě jeho infantilních blábolů bych dodal jenom, že když je někdo z ani ne dvacetitisícového městečka (Beroun), které by navíc bez blízkosti Prahy už asi dávno zaniklo, měl by si rozmyslet, co nazývá zapadákovem a neměl by se pozastavovat nad kamerami všude možně. Tím jenom dokazuje svoji omezenost, protože kamery jsou dneska dokonce i v NP Šumava. ()

sorrow odpad!

Pane Soukupe, servírujete nám skutečné kriminalistické porno. Vrah zřejmý hned od začátku (opět známý herec, který se v prvních 90 % epizody jen tak mihne a je jasné, že na konci ještě musí sehrát důležitou roli). Soudní lékař během 4 epizod už podruhé nerozeznal sebevraždu od vraždy, tedy má 50% úspěšnost, opravdu by takový člověk už nepřišel o práci? Co se třeba zabývat po výstřelovými zplodinami na rukou zavražděného, bylo by hned jasné, že se o sebevraždu jednat nemohlo. Nakonec o posouzení vražda x sebevražda rozhodne až manželka oběti, která poukáže na to, že byl manžel levák a nemohl se zastřelit pravou rukou (jako by to nebylo možné). Vrah jde vraždit pistolí, kterou koupil kdesi na burze, kde se běžně prodávají střelné zbraně bez registrace, kde takové burzy jsou? Jde vraždit a na místě činu vše ohmatává, nevezme si rukavice. Oběť defrauduje pět let peníze, ale neutratí ani korunu. Průmyslová kamera v takovém zapadákově? Vazba za zfalšování občanského průkazu pro jinak trestně bezúhonného úředníka, to jako vážně? Zrovna aktuálně je v Plzni řešen případ několikanásobného recidivisty, který zmlátil tyčí oběť tak, že ta není schopna výslechu a je v nemocnici v péči lékařů a soudce rozhodl o stíhání na svobodě. Koutný má fenomenální přehled úplně o všem, je to takový šumavský superman, přivezou mu na oddělení obraz (policejní tým z Modravy má opět neskutečné štěstí, že si pro vraha přijedou zrovna, když si obraz dává do auta, těmito až trapnými náhodami je celý seriál úplně prošpikovaný), který vrah vydává za kopii, ale on ví, že se takový obraz vydražil v dražbě před cca půl rokem, zavolá známému a ten mu hned zpaměti řekne, kdy a za kolik byl obraz vydražen, a dokonce i jméno vydražitele, ten musí mít pamatováka… ()

• Rybářské scény se natáčeli na řece Otavě od Čeňkovy pily až po Dlouhoveský most. (Duoscop)
  • Majitel chaty jí po dohodě s tvůrci seriálu celou natřel, aby vyšel filmařům vstříc. (Duoscop)
  • Chata, kde se ukrývá zmizelý Valdman, se nachází na okraji osady Dobronín na Kozích hřbetech. (Duoscop)