Traja kamaráti, tridsiatnici, ktorí pracujú v IT firme, prídu na víkend na Šumavu, aby si zajazdili na bicykloch. Jeden z nich nevysvetliteľne zmizne. Vyšetrovaním sa zistí, že je mŕtvy. Ale správy od neho ďalej prichádzajú... (TV Markíza)

sorrow

Modraváci řeší případ zmizelého Kalvody a nakonec vyšetří nejen toto zmizení, ale ještě rozbijí gang kšeftující s dováženými auty z Německa určenými k likvidaci a další gang kšeftující s nelegálním zaměstnáváním cizinců, BRAVO! Příběh Kalvody opět velmi stupidní – vlastní IT firmu a současně dluží 350 tisíc, jeho vrah používá jeho notebook, aby mohl být od policie vysledován, a ještě odstavuje vozidlo zavražděného v Plzni pod dozorem kamer, nemluvě o tom, že v něm zanechá plno svých stop, pro policii tedy velice jednoduchá práce, opět nebylo potřeba nic vyšetřovat, jako ostatně v každé epizodě. ()

yastrab

Obecně si myslím,že tvorba TV Nova stojí za h...(nestojí za nic),ale v bedně nebylo nic,tak jsem si říkal mrknu na Modravu,třeba to nebude úplná s...(fiasko).Dodíval jsem se s vypětím všech sil,ale už to dělat nebudu.Trapné dialogy,debilní zápletky a neskutečně přehrávané scény(něco jak čínská tvorba 80tých let minulého století).Půl dílu se hledá urna(asi pokus o vtip),aby se zjistilo,že ji odnesl pomatený stařec na pokec do ložnice.Dobrotivý starosta si nastěhuje do domu exmanželku,protože milá ex potřebuje prodat vlastní byt a nebude mít kde složit hlavu.Vrah z kempu používá laptop oběti dostatečně dlouho,aby ho mohli vysledovat a usvědčit.O tom malém vietkongovi v rámci reklamy na huráhuráhurá všichni se tu máme rádi se rozepisovat nebudu.Jedna hvězda za Soňu. ()

triatlet

Překombinovaný scénář - autor nevěděl, co řešit dřív - soukromí policistů a rádobyrázovitých lidí z Kašperských Hor, ale nezapomněl (bohužel) nenásilně vložit i vraždu. Odhalení pomocí facebookových zpráv působilo nepřesvědčivě. ()

otík

Zase řešíme soukromí Modravy, jejímu milému šéfovy lesní správy Radkovi se vrací exmanželka do života a "chlapák" neví, co s tím. Zato Modrava v tom má jasno. Jinak řešíme zase dva případy - jeden je vyřešen rychle - ztracená urna je rychle nalezena. Druhý případ ztracení mladšího muže je větší oříšek, nikdo neví, zda muž je někde na "výletě" nebo se skutečně ztratil. No jeho nález je nakonec docela nechutný a jeho vražda je pak docela rychle vyřešena. Tento případ skrýval v sobě ještě případ podvodu, takže to bylo vcelku komplikované, ale i zábavné. ()

Bradley

Kvalita seriálu Policie Modrava má bohužel klesající tendenci. Její koukatelnost v podstatě stojí a padá se šumavskou přírodou. Primitivní dialogy "šustící papírem" a výkony herců (bohužel včetně Norisové) na úrovni seriálu Dětská dopravní policie na Déčku. Režiséru Soukupovi už pravděpodobně stačí, jako je tomu u plytkých nekonečných seriálů, že se herec nepřeřekne. Takže obraz takzvaně "bere". Hercům nejsou jejich postavy věřit, není tam žádný prožitek, je to stejné, jako kdyby své role četli u stolu. Škoda, exteriéry by si zasloužily určitě kvalitnější kriminální seriál. Jedna hvězda za Satoranského, kterého už nikde jinde vidět není, a druhá za Šumavu. ()