Pani Máchová nahlási na polícii zmiznutie svojho vnuka Aleša Máchu, ktorý u nej prechodne býval na Srní. Mal prísť domov, ale neukázal sa a mobil má vypnutý. Polícia z Kašperských Hôr to začne preverovať a zistí, že Aleš Mácha pracoval ako finančný maklér. Údajne to bol spoľahlivý a schopný mladý muž. Policajti zatiaľ nevedia, že ho uniesli dvaja dôchodcovia zo Sušice, pretože im spreneveril ich životné úspory. Držia ho na odľahlej samote zvanej Čertov mlyn. Chcú ho prinútiť, aby im ukradnuté peniaze vrátil, potom ho pustia. Po niekoľkých dňoch však zistia, že im Aleš Mácha z provizórneho väzenia utiekol. Je jasné, že mu niekto musel pomôcť. Vzápätí sa nájde jeho telo v neďalekom lome. Niekto ho zastrelil. Polícia z Kašperských Hôr po vrahovi intenzívne pátra. Podozriví sú obaja dôchodcovia, ale sú skutočne vrahmi? (TV Markíza)

ArthasKarfa

Tohle byl opravdu pěkný kriminalistický díl, ze začátku je děj skutečně dynamický a zvratový. Postupně se transformuje do tiššího pátracího stylu a celkově tvoří velmi kvalitní podívanou o dopadení vraha. Vedlejší dějové linky dotváří příjemný osobní charakter seriálu. ()

otík

Slušný detektivní příběh. Má to hlavu a patu, má to svého záporáka a několik cestiček mimo. Trochu se hnuly ledy i v osobním životě jedné z policistek. Smysluplný a dobrý díl. ()

rakovnik

Slovy majora Koutného je případ až moc zamotaný, něco málo z činů pachatele bylo už navíc, ale pohodička rodinných vztahů v lesích na Šumavě těžké zločiny přebila. Potěšilo mě, že obviněný měl konečně advokáta. ()