Zdravotná sestrička Blanka nájde počas návštevy pacientov telo mŕtvej dôchodkyne Marie Štěpánkovej. Polícia začne pátrať po vrahovi a počas vyšetrovania získava prekvapivé dôkazy. Kto je vrahom pani Štepánkovej a aký mal motív? (TV Markíza)

ArthasKarfa

Tenhle díl tedy zatím ve stupiditě asi vede, nejen, že typují vraha na základě špatně dovezeného oběda, že se únos dolarového herce odehraje jak v americkém filmu, a zatčení recidivisty je něco mezi hysterickým záchvatem a nacistickým zatčením. Přírody je tam čím dál tím méně, ale kravin čím dál tím víc. No to si snad dělaj srandu s těmi únosci? To jako fakt, GPS, zásahovka, neee, proč tohle režisér dělá. Vyřešení krádeže Madony...to už se člověk opravdu může jen smát. ()

sorrow

To takhle farář jednoho krásného odpoledne nahlásí na oddělení v Kašperkách ztracenou sošku Madony z kostela, udělá se rychlé vyšetřování, že tahle paní povídala, nastrčí se z klatovské kriminálky německy hovořící volavka a soška Madonny se už druhý den na faráře opět směje v kostele. Při únosu toho německého sklářského krasavce od Vinické, vykutálení uniformovaní lišáci z Kašperek už podruhé v této sérii použijí osvědčenou GPS, tentokrát ji nepřimontují k poštovnímu holubovi, ale do balíčku peněz sloužících jako výkupné a opět sklízí úspěch. No mají štěstí, že zase narazili na partu totálních kreténů, kteří požadují několika miliónové výkupné a ani se neobtěžují si sehnat nějakou rušičku signálu, pak už stačí jen povolat zásahovou jednotku a jde se na věc. To únosci ještě měli velké štěstí, že se tomu expolicistovi ve výslužbě zasekl pás, kdyby se dostal z toho auta včas, mohlo být hodně zle. Je to celé takové prosťoučké, asi jako všechny ty okolní příběhy těch lidiček. ()

carl.oesch

Detektivka celkem OK, ono tak ve skutečnosti bývá, na vraždě není nic krásného, logického, ani tajemného. A že ve stresové situaci člověk může jednat jako jednal vrah tady je přirozené. Co mě ale prudí je ten Florián z Augspurku, kdy vše v tomhle díle vyvrcholilo operetním únosem. Stejně jako se nepovedl Pospíšil, tak teď na něj vzpomínám na něj se slzou v oku. Tahle figura je snad magnet na zločin, stačí si spočítat, co všechno ho už v Čechách postihlo. Podvedl ho zaměstnanec a poslal baterky do telefonu letadlem - skončil na Borech. Vykradli ho, ukradli mu gumy od auta a nakonec byl unesen. Když jeho únos porovnám s jedním předchozím dílem, kde dva ctihodní únosci sebrali a zavřeli do sklepa finančního šmejda, aby z něj dostali prachy, o které je připravil, bral jsem to. Tohle ale ani náhodou. Teď už nezbývá, než aby ho někdo zavraždil...ten únos tam byl tak na sílu a byl natolik operetní, že je vidět, že Modrava už není, co bývala a tímhle se tahá jeno stopáž. Je to dost zákonité. Čím víc řad, tím slabší díly. A je to všude a vždycky. I ti slavní četníci nebo případy 1. oddělení jdou v pozdějších řadách dolů...o zahraničních superprodukcích ani nemluvě. ()

LachtanShows

Modrava už zapadla tak hluboko, že je normálně radost se při ní věnovat raději škole a jen se semtam uchechtnout, jak debilní patvar může Nova vysílat. Absolutní diskreditace mé nejoblíbenější části české přírody. Spousta lidí si totiž zafixuje, že se v té naší čarokrásné Šumavě odehrály takhle stupidní případy. ()

otík

Další z řady průměrných dílů, který snad vybočuje z řady dílů jen tím, že Modrava ztratila svého amanta, který byl unesen nějakými amatéry, kteří se nechali pak lehce chytit. Druhý případ, hlavní, je vražda starší paní, která měla doma 300 tisíc korun na novou střechu. Mno, už to nějak do konce série doklopýtáme. ()