Vladimír Dlouhý, silný charakter, fenomenální herec už od dětských rolí. Hořel rychleji než všichni ostatní, jakoby se snažil stihnout všechno. Jeho tajemství se pokusíme odhalit s Václavem Vorlíček, Petrem Jáklem, Filipem Renčem, Ladislavem Mrkvičkou, Janou Švandovou nebo Simonou Postlerovou. (TV Barrandov)

Padme_Anakin

Zavzpomínala jsem na Vladimíra Dlouhého u pohádek a zcela náhodně narazila na tento krátký dokument, dle mého mohl být (po pravdě měl být) delší i obšírnější, nicméně jako ohlédnutí funguje skvěle.. Z vyprávění všech zúčastněných jednoznačně vyplývá, že jeho tajemstvím byla komplikovaná a přitom křehká osobnost, obrovský talent spojený se zodpovědností i pracovitostí a bohužel i kladný vztah k alkoholu, opustil nás příliš brzy.. Divadelní představení Chvála bláznovství, v němž hrál se svým bratrem Michalem, jsem měla možnost vidět naživo a to by bylo za pět krásných hvězd, nezapomenutelný zážitek.. ()

subic

Vladimír byl skvělej, ale ještě radši mám mladšího bráchu Michala, tak mi je trochu divné, že tu nezavzpomínal. ()

foils

Herec formátu Vladimíra Dlouhého by si jistě zasloužil vytříbenější portrét, po všech těch Třináctých komnatách, Předčasných úmrtích atd. se ale vkrádá otázka, je-li vůbec reálné takový od našich televizních tvůrců čekat. Tajemství Vladimíra Dlouhého vyloženě neurazí, prozradí pár zajímavostí z jeho života a chvílemi docela pobaví. "Já si myslím jako, že neměl kladný vztah k jídlu." ()