Mladá zdravotní sestra Jenka (M. Vančurová) se na svém oddělení sblíží s hospitalizovanou manželkou ředitele místního hutního podniku Pšeničky (V. Menšík), obdivovaného místními ženami. Paní Pšeničková (M. Dvorská) se vyléčí, ale nadále trpí úzkostmi a utkvělou představou, že umírá. Jenka si tedy vezme na starost i domácí péči a svým prostým, lidským přístupem ji pomáhá krizi překonat. Její pacientka se k ní citově upíná a i pan Pšenička v Jence nachází blízkou bytost a snaží se ji neodbytně získat. Obětavá sestřička proniká hlouběji do jejich komplikovaného vztahu a pod stupňujícím se tlakem obou stran prožívá první skutečně trpkou životní zkušenost. (Česká televize)

milos.bradik

Kvalitní herecké výkony. Nejvíc mne zaujala Marta Vančurová v minisukni, hrála to, co jí šlo nejlíp, takovou obětavou a nezkušenou naivku. K Menšíkovi ty temné pudy a svůdnictví moc neseděly, komediální role mu šli líp navíc ředitel hutí a bydlí v panelákovém bytě s umakartovým kuchyňským jádrem, to taky nebylo moc pravděpodobné, ovšem Milena Dvorská zahrála tu paranoidní hysterku velmi dobře, ta její cigareta při jídle, to mne vytáčelo, v jedné ruce vidličku a v druhé cigaretu, to bylo eklhaft. Ovšem jako celek to nějak nešlo dohromady, myslím, že kdyby místo Menšíka obsadili například Přeučila, tak to vyznělo mnohem líp. Jak už jsem psal Menšík je spíš komik a toho padoucha jsem mu prostě nevěřil. ()

Amonasr

Psychologizující televizní hra, v níž se proplétá úzkostná porucha manželky se záletností manžela a mladičkou naivní obětí jeho milostné touhy, která (ta oběť) nakonec díky bezelstnosti dítěte ještě poměrně včas prozře. Přesto ne zcela zodpovězeny zůstávají otázky viny a až do jaké míry by se měl člověk podřizovat potřebám druhého i na svůj vlastní úkor... Což je ale dobře, protože podobné otázky by si měl klást především divák sám a hledat na ně i vlastní odpovědi. ()

Marthos

Původní televizní hra Heleny Benešové nabídla především vděčnou hereckou příležitost dvěma vynikajícím herečkám – začínající Martě Vančurové a Mileně Dvorské, která jednoduchými, ale přesnými tahy načrtla realistický portrét nervově labilní ženy, pohroužené do hrozivých stínů svých obav a vnitřních konfliktů. ()

sator

Pšenička z hutí...(přidal: Scénář: Helena Benešová) Kdyby to skončilo po tom telefonátu mezi Jenkou a Pšeničkou snad bych dal i 4*. ()