20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najväčších človekom spôsobených katastrof na svete. Tento film rozpráva príbeh, ktorý sa neobjavil v nijakých správach a väčšina ľudí ho nepozná. Je to príbeh 126 členov posádky, pracujúcich na palube Deepwater Horizon, ktorí tam v teň deň prežili skutočné inferno. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého. (Forum Film SK)

silentname

Jeden z najsilnejších filmov a celý rok. Deepwater Horizon rozpráva príbeh najväčšej ropnej katastrofy, ktorá sa udiala v Amerike roku 2010. Musím povedať, že vďaka realistickému tónu, ktorým sa tento film rozhodol ísť je jeho najsilnejšou stránkou. Postavy sú vyobrazené veľmi vierohodne a sám som uveril všetkým momentom, čo sa na tejto plošine udiali. Som prekvapený, že tam prežilo toľko ľudí a musím povedať, že výbuch na plošine patrí k jednej z najlepších explózií, aké som kedy vo filme videl. Mark Wahlberg, Kurt Russel, Gina Rodriguez, všetci podali svoje role maximálne uveriteľne a mám pocit, že film veľmi dobre ukázal ich ľudskosť, ale rovnako aj ich zraniteľnosť. Sledoval som to s obrovským napätím a som z filmu nadšený. Skutočne ma dostal. A ja jediné čo môžem povedať je - "Choďte si ho pozrieť" Hodnotenie: A ()

Kaka

Famózní spektákl. Ta úvodní spontánní dvacetiminutovka s ruční kamerou, která vypada jako polodokument o frajerech na ropných plošinách, je možná ještě víc cool, než občas lehce stereotypní a freneticky sestříhané bouchání a ničení všeho možného i nemožného. Kurt i Mark jsou na jedničku, v rolích které jim dokonale padnou, takže fandit jim zaručeně bude skoro každý. Pro Berga mluví minimum patosu a slušná porce nefalšovaných emocí. Myslím, že důstojná pocta další katastrofě, která poznamenala miliony lidí. Ne tak precizně dokumentaristická jako třeba United 93, ale ani zdaleka pateticky ubíjející typu WTC. ()

castor

Asi si to mnozí vybavujeme. Hlavně ty následky. Stlačený metan vytrhl uzávěr vrtné aparatury, smísil se se vzduchem a explodoval. Na plošině zachvácené plameny zemřelo jedenáct dělníků. Dva dny se potápěla. Z otevřeného vrtu uniklo enormní množství ropy. Obří skvrna zasáhla pět amerických států a znamenala největší zamoření pobřežních vod v historii Spojených států. Uhynuly stovky delfínů, mořských želv a velryb, tisíce ptáků a dalších živočichů. Nejen nafoukané hlavouny jdoucí přes mrtvoly si vzal na paškál režisér Peter Berg, který se úspěšně pokusil o autentické převyprávění. Vsadil na několik solidních herců a jednoho vynikajícího (ano, Malkovich), stejně jako na speciální efekty, bez kterých by to nešlo. Na první pohled možná ne úplně atraktivní látku dokázal napumpovat emocemi, nekompromisními rozhodnutími a chlapskými gesty. Technicky je to velmi dobré a neskutečně intenzivní, až bych přidal klidně dvacet minut navíc. Od zjištění, že skutečně něco nehraje, k heroickému skoku do hořícího oceánu, bych uvítal víc strhujících momentů. Místy mi to přišlo lehce uspěchané. Ve výsledku každopádně velká spokojenost. ()

Yoshitsune

Tak původně sem nechtěl jít, pak sem zase chtěl jít a pak zase ne, bylo to docela těžké. Pro výborní herci a akční masáž, proti Bergr který Lone Survivor předvedl šesti denní průjem a ještě proti Bergr který naprosto tvrdě Bayoval chytil nemoc Michal Bay, všichni víme co dovede. Byť Bya v tomhle roce totálně zabodoval svými vojáky v Benghází. Takže sem šel, jednak protože dneska mám svůj den a chtěl si udělat dobře.....né nemyslím sexuálně dobře, to až zítra, ale prostě dobře jako dobrý film, dobré jídlo a zasloužený odpočinek. A sem rád že sem šel a nebyl zaujatý, jelikož Bergr natočil docela dobrý přežívak na ropné plošině, kde to může schytat každý. Je tedy fakt že ty tři záběry na emééééérickou vlajku možná byli moc, navíc všichni herci co tady hráli byli hezcí. Ano hezcí, oni pak ukázali jak ti lidi vypadli aaa oproti hercům, ti lidi byli takový.........normální, navíc u ženy Williamse tvůrci trefili jenom jednu věc a to že je blondýnka, jinak herci byli totálně mimo. Ale to sou v podstatě jediné vady, na tomhle filmu, první polovina je hlavně o korporátních sviních co škudlí každý dolar a doženou ropnou plošinu do záhuby. Jelikož několik malých chybiček, které spolu nijak nesouvisí a každý by nad nimi pokrčily rameny, vedou k jedné velké chybě a ta vede k obrovské chybě a pak to všechno vybouchne. A začne brutální Rková ohnivá apokalypsa která nebere ohled a ničí všechno okolo sebe. A byl sem fakt napnutý, a to přestože že sem věděl že to bouchne, na klidu mi ani nepřidával soundtrack, který v první části připravuje půdu pro to peklo co pak vybouchne a pak Jablonsky, rozjede to svoje vlastní peklo. Jo a je fajn že si Mark tady moc nehraje na hrdinu, dokonce dost hrdinských věcí přenechá jiným postavám. A co se týče Kurta, tak byť už je stár a má fešný knír, tak dokáže vyděsit korporátní svině natolik, že si sundají kravatu a když se Kurt rozjede tak se ještě jedna korporátní svině totálně zpotí strachy z něho a to je podle mně totálně drsný. Jo a ještě, kdyby Bergr chtěl dělat zase nějakou komedii, tak jen do toho, pač ten dutý humor je fakt vtipnej, to se musí nechat. https://www.youtube.com/watch?v=eqEsHRGFoSY a https://www.youtube.com/watch?v=EjQ0GuZQjAE ()

filmfanouch

Ano tento film je podle skutečné událostí. Dělal ho režisér Peter Berg (Hancock, Bitevní loď, Na život a na smrt) a celé to stálo 150 millionů dolarů. Berg pravděpodobně věděl, že se to nedá zaplatit ale na tom nezáleží. Záleží na tom jestli je tento film dobrý. No a- a jo je dobrý. Tenhle film hodně těží z akce, výbuchů ale především emocí. Celé je to emocemi nabité a i když se první půlky pouze mluví je to zajímavé. Deepwater Horizon není dokonalý film. Ale je to dobrý film. A to je nejdůležitější. ()

• Kate Hudson zverejnila na Instagrame fotografiu s jej nevlastným otcom, Kurtom Russellom, s príspevkom, že sa jedná o prvý film, na ktorom budú spoločne pracovať. (figliar)
  • Ropná plošina zobrazená vo filme bola postavená len pre potreby tohto natáčania. To prebehlo z veľkej časti v  Chalmette v štáte Louisiana. (beso74)
  • Réžie sa mal pôvodne ujať J.C. Chandor, ale nakoniec k spolupráci nedošlo z dôvodu tvorivých nezhôd. (beso74)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)