Nepije, nekouří, nedroguje, ale ... povídá!

• Francúzsko Elle boit pas, elle fume pas, elle drague pas, mais... elle cause ! (viac)

Ačkoliv madam Germaine musí denně vstávat v šest hodin a kromě pobíhání mezi kuchyňskými odpadky trávit hodně času přecházením po pařížských mostech, je to žena plná vášnivého optimismu. Vždyť se stačí zasnít: jednou si podmaní Monte Carlo. Jen kdyby její klienti nebydleli tak daleko od sebe! Germaine je ale dobrá hospodyně, a tak kromě posluhování strpí i to, že jsou její klienti značně upovídaní. Bohužel pro ně je trochu upovídaná i Germaine. (dopitak)

Aky

Kdyby tomu nedodávala osobnost Annie Girardot, měl bych skoro chuť napsat, že je to hloupý film. Komedie bez vtipu, která stojí za pozornost pouze v sekvencích, v nichž je na scéně tahle ikona francouzského filmu. Jen kvůli ní nejdu ještě o * níže. ()

Courtemanche

Zajímaví příběh-trojúhelník Blier- Mireille Darc- Sim. .. Anne Girardot příjemná, ale takřka jen uvádí ten příběh a vyjma začátku málem se ani neobjeví. Ale nevadí, Blier řídí to hodně dobře. Film má trochu jiný humor, občas pomalý, neustále balancuje mezi průměrem a lepším, až pak neskutečně překvapí. Čím dál jsme v příběhu tím je to lepší a lepší. 4/5 ()

Pierre

Posledních 15 minut jsem už nedokoukal. Sešlo se zde mnoho hereckých es, pod taktokou to měl Audiard a film byl ve své době úspěsný. Ale mě připadalo, že ho dělá koukatelným pouze skvělá Anička, která měla skutečně velký komediální talent a každá scéna s ni je zkrátka radost. Její postava je celkově zábavná. Jenomže se ve filmu tolik nevyskytuje a přestože mám rád Blliera i Darcovou, jejich postavy jsem zde moc nepochopil. Například Billerova postava, si ženy vždy představuje bez oblečení a vidí je nahé. Vtip, ale není ve filmu využit jinak, než že se občas dočkáme zhruba vteřinového záběru na nahou ženu. Nemusím ani zmiňovat, že je to nevkusné.Hlavní problém, je že se s tím nápadem vůbec nepracuje. Vyzní tedy pouze jako nechutná vulgarita. Podobně je to tady u všeho. Scénář nedokáže pracovat s humorem a postavami. Zůstala nám tedy dost nevýrazná komedie, na kterou můžete hned po zhlédnutí zapomenout. ()

Martin741

Malokedy sa stane, ze film bol roku 1969 uspesny a relativne uspesny je i po 50 rokoch. Filmu vladne skvela Annie Girardot, ktora travi vela casu v kuchyni, ale i po parizskych mostoch - a predsa je spokojna. jej zamestnavatelia su ale hodne ukecani .. .a to mi stací k spokojnosti...... Osemdesiat minut je tak akurat, tym ze clovek pozera film, to nie je strata casu, to je vseobecny rozhlad. Ja nepotrebujem v kazdom filme trojpismenkove organizacie alebo riesit kadejaky svetabol : 69 % ()

dopitak

Dlouho to trvalo, než se kolečko uzavřelo. Nepříliš vtipná komedie přinášející vzácné záběry pařížských exteriérů, velká přehlídka známých francouzských herců, hodně svlečených fantazií a samozřejmě i reálná Mireille Darc, taktéž nahá. Viděno ve vzácném českém voiceover dabingu (vynikají zejména Galatíková, Sejk), na nějž si musíte chvíli zvykat. Obsazení nicméně bídně podceněné, Vladimír Vrabec asi v patnácti rolích. ()