Karlos80

Decentní 60s euro-crime, nebo spíše jakýsi špionážní thriller něco na způsob v té době populárních Bondovek, je tu jedna scéna které se později objevila v"Moonraker" (schválně jestli uhodnete jaká?). Jinak ale docela "cool" krimi s pěkným (přitažlivým příběhem) částečně v Bondovském kabátku, odehrávající se v krásných exotických lokalitách, takřka po celém světě (Rio, Hong Kong, etc), film má poměrně rychlé tempo, takže nenudí, je tu spousta akce (pronásledování, přestřelky, etc), nejvíc se mi ale líbil skutečně parádní a hodně divoký groovy hudební doprovod (garážový styl) ten filmu dodal teprve správné grády, Jinak na filmu se dále (spolu)-podílela opravdu zvučná jména, jen považte, režie: Luigi Scattini (báječné II, Corpo, s exotickou kráskou Zeudi Arayou, se kterou režisér natočil celkem 3 filmy), dále scénář: Ernesto Gastaldi (kvalitní italský scénárista a režisér, viz giallo "Libido"), na produkci se pak spolupodílel i Luciano Martino (bratr režiséra Sergia Martina, jinak jeden z největších italských producentů a scénáristů své doby). No a obsazení bylo také skvělé, Harrison (vyšetřovatel Lester, který zde nosí tmavé brýle s obroučkami, kdy vypadá jako vysokoškolský profesor), Chanel (ta hustá blond hříva ji moc slušela) a Giacomo Rossi-Stuart (prof.zabiják, úžasný darebácký a smrtící pohled). Právě za neho dávám nakonec o jednu hvězdičku navíc. ()

Isard

Dobrodružství vyšetřovatelů pojišťoven je jakási vlastní podkategorie v rámci žánru eurospy. A většinou jde o překvapivě dobré filmy a tento není výjimkou. Brýlatý vyšetřovatel má rozlousknout záhadu podivného řetězce úmrtí a cestuje proto kolem světa. Po cestě jej čeká dostatek výborné akce a hraje mu k tomu i náramně podařený soundtrack. A mimochodem to cestování samo o osobě stojí za hvězdičku. U filmů z této doby mám rád, pokud nabídnou pohled na tehdejší svět, takže jsme ocenil projížďku Hongkongem a Londýnem, ale vyloženě klenotem je Brasilia, protože se dočkáme spousty zajímavých pohledů na teprve se rodící město. ()