Tajomstvo Karla Gotta

(TV film)
  • Česko Tajemství Karla Gotta (viac)

Neobvyklý pohled na naši pěveckou legendu očima žen, jeho vyprávění o setkáních s umělkyněmi různých žánrů, nahlédnutí do zákulisí koncertů a vystoupení. Spoluúčinkují E. Pilarová, J. Bohdalová, L. Bílá, H. Zagorová, J. Zelenková a další. (TV Barrandov)

Una111

Zamlada jsem před Karlem Gottem dávala přednost jiným zpěvákům, hlavně těm, kteří byli více či méně, chtěně či nechtěně "protirežimní". Karel Gott tehdy naopak jezdil na západ a byl pro komunisty výhodným vývozním artiklem. Mnohé dívky po něm šílely. Měla jsem na VŠ kolegyni, která o něm celé roky snila, psala román, kde byl KG hlavním hrdinou, nevynechala ani jeden jeho tuzemský koncert, nosila mu květiny, vystávala důlek před jeho vilou. Jeho maminka ji už znala a sdělovala jí, že "mistr není doma" nebo že "mistr spí". Karel Gott určitě měl a ještě stále má velké charisma a výjimečný, nádherný hlas, jenomže jeho přátelé z něj dělají boha, něco v tomto smyslu v dokumentu skutečně zaznělo. Takže summa summarum: nejedná se objektivní dokumentární film, ale spíš o takový narozeninový dortík na oslavu. (1) ()