The Effects of Blunt Force Trauma

• Kolumbia Blunt Force Trauma
všetky plagáty

Na Divokém západě platilo, že vyhrává ten nejrychlejší. Doba se změnila, ačkoliv ten okamžik, který rozhodoval na čí straně je pravda, síla a moc, ten zlomek vteřiny před výstřelem má pro někoho pořád stejné kouzlo. Když předmět dopadne na zem nebo zazní poslední číslo při odpočítávání, dva hráči tasí proti sobě zbraně. Střílí tak dlouho, dokud jeden z nich neklesne na zem nebo nevypadne z kruhu, otřesen údery kulek do neprůstřelné vesty.
Zranění i smrt jsou rizikem, které si John (Ryan Kwanten) nepřipouští. Na jedné z her potká dívku přezdívanou podle její zbraně Colt (Freida Pinto). Protože každý z nich někoho hledá, a vzájemnou prospěšnost nelze vyloučit, na další hry putují spolu. (dopitak)

vegetol.mp

Zvláštní pistolnickej film, režírovanej ve stylu Terrence Malicka. Příběh je jednoduchej a moc se v něm nenamluví. Lokace jsou fotogenický, hlavní hrdina sympatickej, hrdinka dostatečně sexy a Mickey Rourke, kterej se objeví v posledních deseti minutách, se přes desítky plastickejch operací dopracoval ke vzhledu starýho indiána. Celkově to asi není film pro každýho, ale ta jednoduchost, romatičnost a určitá melancholie mi na tom sedly. Jak říkal Jean-Luc Godard, že k natočení filmu potřebuje člověk jen holku a bouchačku, tak tenhle film to pro mě potvrzuje. ()

kaylin

To takhle vůbec nic nečekáte a nakonec dostanete celkem originální romanci, která se odehrává na základě hodně speciálních zápasů. Tohle jsou klasické duely, akorát s tím, že když střelí, míří na hrudník, kde mají duelisté neprůstřelnou vestu. Jasně, že se může hodně posrat a taky se dost posere. Možná je až škoda, že ten princip nebyl využit víc a bylo zaměřeno na vztahy. Z toho se dalo vytřískat ještě lepší drama. ()

MickeyStuma

Souboje jako v době divokého západu, avšak za použití neprůstřelných vest. Pravdou je, že jsem očekával děj podobný starším snímkům o nelegálních zápasech, ale nakonec se z toho vyklubal obyčejný vztahový příběh Johna a dívkou pod přezdívkou Colt. Spolu cestují, spolu střídají pořádané hry, oba někoho hledají, a tak nebylo daleko ani k domnělé romanci. Celé vyznění spíše inklinuje k artu, než k nějakému dramatu, ale to nemusí být vždy na škodu. Myšlenku to má a tu nejhlavnější nechávají tvůrci na divákovi. Atmosféra je tedy na zcela jiné úrovni a tak může dojít, co se týče akce, k velikému zklamání. ()

Wacoslav1

Chceš tasit? No tak nejdřív jsem si podle názvu myslel, že někdo natočil film o Bluntmanovi. Pak jsem zahlédl logo voltage pictures a dostal oprávněné obavy. Každopádně dal jsem tomu šanci a dostal jsem fakt docela netradiční a ne úplně špatnej film, ale nepobral jsem konec. SPOILER jako postaví se proti sobě, vystřelí a titulky? Možná to měl být revoluční minimalizmus jaký tu ještě nebyl aneb k natočení filmu stačí holka a pistole? No nevím někomu možná mě ne. Jo a Mickey Rourke už by měl hrát maximálně tak muže se stříbrnou maskou v příští Mačetě, aby mu nebylo vidět do ksichtu. ten konec prostě debilita jinak bych ty 3* možná i dal.45% ()

karaks

Hodně velký překvapení a tady hodně podceněněj film. Výborně natočený i zahraný a i když střílečky maj atmo, tak o střílení tu fakt nejde. Vztah Freida & Kwanten má koule a poetiku, výborný, nepolopatický dialogy, takovej malej drahokam. Akorát se obávám, že se trochu míjí se svým publikem, jako akčňák je to moc art, a pro artisty je to béčko. Pro mě ale objev. Jsem zvědav, co dá Ken Sanzel dál. ()