Maggie má plán

• Česko Maggie má plán (viac)

Maggie (Greta Gerwig) je mladá a nezávislá newyorčanka, ktorá zatiaľ márne čaká na tú pravú životnú lásku. Nakoniec si zvolí plán, že sa stane slobodnou matkou a k otehotneniu sa rozhodne využiť svoju bývalú študentskú známosť (Travis Fimmel). Vďaka tejto voľbe má, tak ako vždy, pocit dokonalej kontroly nad vlastným životom. Ale napriek tejto starostlivo naplánovanej „transakcii" však narazí na nepredvídateľnosť osudu. Maggie sa totiž nečekane zamiluje, a to do Johna (Ethan Hawke), profesora antropológie, ktorému sa pre zmenu rozpadá manželstvo s Georgettou (Julianne Moore). Georgetta je veľmi úspešná a egocentrická profesorka na prestížnej Columbia University, a je to tiež dosť drsná manželka... A tak Maggie rozbehne ďalší zo svojich dokonalých plánov. Tentokrát na oslobodenie Johna z manželského chomúta.
O niekoľko rokov neskôr, keď je Maggie za Johna už vydatá, si uvedomí, že jej láska k nemu už akosi vyprchala... A tak vymyslí ďalší plán, a to zmieriť Johna s jeho bývalou manželkou a vrátiť ho späť tam, odkiaľ si ho pred časom „požičala". S trochou pomoci najlepších priateľov Tonyho (Bill Hader) a Felicie (Maya Rudolph) Maggie rozbehne nový skvelý plán. Ten zamieša osudy ich životov, a to nielen nečekane, ale aj vtipne. Maggie nakoniec zistí, že osud by občas mal byť nechaný svojmu osudu. (CinemArt SK)

vesper001

Strašný. Zvládla jsem to dokoukat jen kvůli naději, že se ze skříně vynoří Tyranosaurus Rex a posvačí Maggie poté, co ji pro odškodnění utýraného diváka prožene po celém New Yorku. Tak si to shrňme: Maggie je přiblblá, nanicovatá fiflena, co se jednoho dne probudí s čupr nápadem povít si domácího mazlíčka, aby si měla s čím hrát a taky aby ji tento z vděčnosti zajistil pohodlný vejminek. Na hřišti je samozřejmě víc hráčů a ona mezi nimi pobíhá jako bláznivá slepice a klove je do kotníků, aby je napasovala do svých čím dál pomatenějších „plánů“. O něžném výjevu samoopylování ve vaně se bude romantickým duším dlouho zdát, to mi věřte. ()

blondboss

Vo všeobecnosti sa netajím tým, že mám rád žáner romantických komédií, pokiaľ sú kvalitné a dá sa pri nich odreagovať. To žiaľ nie je tento prípad. Tvorcovia sa síce snažili unikátnym spôsobom zachytiť tému medziľudských vzťahov a riadenia ich osudu, avšak bolo to dosť rozpačité, necelistvé a nevyrovnané. Bol to fakt zvláštny film a dejovo ma jednoducho nezaujal. Preto u mňa len čisto priemerné hodnotenie. 50 % ()

Greg25

Svojí zápletkou velmi zvláštní až bizarně absurdní snímek se zvláštní atmosférou a ještě zvláštnějšími vztahy, které jsou řešeny ještě divněji než byste čekali. Skvělé herecké civilní výkony (naprosto skvělý Bill Hader ve vedlejší roli). Film, který se bere značně s odstupem a nic vám nenutí, akorát si občas říkáte, jestli by se to vlastně mohlo stát. A vlastně mohlo, vztahy jsou bizarní vlastně vždycky. S takovým klidem ale velmi vzácné. 60% ()

chrispe

Skvělá Greta Gerwig. Chvílemi nuda, chvílemi krásně na zamyšlení. Konec mě dopálil a poslední minuty přinutily myslet na konec ve smyslu "ažilišťastněaždosmrti". Dále komentář obsahuje SPOILERy!!! Kdo by to byl řekl, že se v tomto filmu nakonec jako největší hňup ukáže chlap. Aneb zničily jste mi život vy manipulativní krávy, já jsem něco jako nesvéprávný člověk, který nerozhoduje a hlavně NEZODPOVÍDÁ za své činy a teď si jdu koupit motorku, protože to všechno vyřeší! Protože ani v jednom případě ho nikdo do těch ložnic chodit nenutil, ani ho k tomu nepobízel. Teda ten mě nakrkl! Film, který se lehce dotýká pohledu na páry založené na -> viditelně submisivní + dominantní partner, protože někdy je to zkrátka třeba, protože bez sebe prostě nefungují. Tedy převážně ty subiny. A o spoustě dalších věcí. Škoda jen, že si pro mě nedokázal udržet spád, a tak moje pozornost značně pokulhávala. ()

MickeyStuma

Inu, cesty páně jsou skutečně nevyzpytatelné. Meggie tak dlouho nemůže najít toho pravého, až se rozhodne mít dítě a vychovávat ho sama. Ale co čert nechtěl, do cesty osudu se jí jednoho krásného dne postaví někdo, do kterého se bezhlavě zamiluje a veškeré plány jsou v tu ránu rozbourané. A nyní co teď. Snímek se svým způsobem může řadit mezi nezávislé filmy mající pochopitelně své paralely, který hlavně u divaček může zabodovat velmi zajímavým příběhem. Ten poukazuje na typické touhy a obavy, které zahrnují jak soudržnost s kariérou, tak i touhou po rodině. Takovýto jednotlivci si povětšinou vypracovávají určitý plán života, který jim nakonec stejně nevyjde. Scénář inklinuje k artu a hlavně k filozofii života. Je to film, u kterého se musí pečlivě a se zájmem poslouchat každá vyřčená světa a zapřemýšlet nad jeho podstatou. Říká se, že celá koncepce příběhu a jeho vyobrazení hodně připomíná dřívější filmy Woodyho Allena. To však nejlépe posoudí přímí znalci jeho filmových počinů. Není to tedy jen tak lecjaký film určený pro odpočinek či zábavu. Je to film, který ledacos přináší v rámci moralizace, rad a přesvědčení. Je to poutavý příběh o chaotické a velice komplikované lásce jedné dospělé osoby stále si hledající své místo v životě. Kdo tento snímek pochopí a dokáže se do Meggie vcítit, má vyhráno. ()