Tento uhrančivý dánský thriller o dospívání v sobě mísí záhadné prvky žánru "nordic noir" s mystikou nadpřirozena. Sleduje Sofii a Sebastiana – dva sourozence s velice temným a tragickým tajemstvím. Aby přežili, musejí vysávat energii z jiných lidí. Jsme svědky jejich pátrání po důvodech, proč tomu tak je, které je zavede do Ottmannsgaardu, internátní školy obestřené spoustou vlastních temných tajemství. (HBO Europe)

Gogo333

Na seriál jsem narazil náhodou, když sem se uklikl v názvu u podobně jmenujícího seriálu. Popis mě zaujal a tak jsem to zkusil. Obavy, že půjde o další Stmívání se naštěstí nevyplnily a seriál rozjíždí tajemný příběh. Hlavní duo jsou něco jako upíři, akorát když si cucnou trochu víc, tak se z dotyčného stane popel. Herecky pro mě neokoukané, příběhově slušné, potěšilo, že tvůrci se toho nebáli a trošku přitvrdili i když druhé True Blood se nekoná (priorita je stále asi mladší divák). Trošku mi vadilo, že je to tak strašně tmavý a hodně se toho odehrává i v noci a není moc vidět. ()

salome

Tmavost mě taky vadila, někdy nebylo vidět nic, občas působil jako bečko ale ve výsledku líbila originalita,zápletka, horor pro náctileté. Pro nás starší prima oddechovka. ()

slunicko2

Novoromantický pohádkový horor s gotickým nádechem. 1) Uhrančivým, jak uvádí HBO Europe, bych seriál nenazval, ale kouká se na něj docela pěkně. 2) Pokus o horor ovšem nepřekročil hranice teenagerského prostoru. 3) Přitažlivý 30letý Sebastian Jessen (Sebastian), kterému úsměv moc nesluší, mě ale spolehlivě udržel u obrazovky. ()

Clowers

Určitě vřele doporučuji.. kdo máte rádi fantasy a trochu tajemství.. perfektní seriál, super jednohubka, hlavně ukončená. ()