Zdalo sa, že Sharpe konečne našiel stratený pokoj. Takmer idylický Sharpeho život s Lucille na jej farme je však prerušený m,nožiacimi sa správami o chystanom Napoleonovom útoku na Waterloo. Blíži sa jún 1815 a s ním aj vrcholná bitka proti prvému veľkému diktátorovi novoveku... (oficiálny text distribútora)

Tom_Lachtan

Zakončení vskutku dobré (o deset let novější filmy jsem ještě neviděl, ale přesto si je dovolím považovat "jen" za jakousi nadstavbu) a přítomnost starých známých je ku prospěchu věci, přesto mi ale přišlo velkou škodou, že o některých věcech se nikdo nezmínil a nedovysvětlil, tak třeba co se vlastně stalo s Sharpeho dcerou? Osobně sem ocenil i tu špetku tak trochu absurdního humoru, který byl obsažen (např řetězec "Oh my God"). =Jedna z věcí, která mi trošku vadila byl menší důraz na Sharpa samotného, což by nevadilo, kdyby se zjevilo vícero starých známých, kteří by mohli zaujmout, krom toho mi tentokrát přišel výkon Hugh Frasera až příliš jako karikatura (a to se mi jeho Wellington jinak líbí skoro stejně, jako jeho plukovník Hastings z Poirotí série). To jsou ale jen malé vrásky na jinak dobře fungujícím celku. PS: kdosi se zde durdí nad przněním historie, nechápu proč, nic není nijak extrémně přehnané a nevybočuje z rámce "umělecké licence", to bychom pak mohli takto nadávat u každé dobrodružné, historické fikce, což je prostě hovadina. Amen. ()

Morholt

Kdybych já nedávno neviděl Bondarčukovo Waterloo. :D Každopádně jedná se asi o nejdražší díl celé série. Na předcházející díly to sice nemá, protože při vší úctě televizní pojetí Waterloo nemá na to, aby hodinu bavilo, ale Sharpe si vedle toho konečně vyřešil finanční pohledávky a viděl Napoleona. Celkem důstojné zakončení celé série. Další dva sequely do ní nepočítám. 60% ()

Yardak

14. díl, Belgie. Výborné zakončení klasické série, jež je zaměřena na válku s Francií (dva novější díly se odehrávají v Indii). Sharpe chce vidět Napoleona na vlastní oči, a proto se vrátí do armády :o). Uvidí jej? Díl slouží i jako milé rozloučení s důležitými postavami této série. Všechna čest scénáristovi, že většinu lidských osudů vhodně uzavřel...Slabších 5 hvězd. ()

Cervenak

Najvýpravnejšia časť celej série. Samozrejme od toho nemožno čakať bondarčukovský rozmach bojových scén, ale v rámci skromného televízneho filmu sa Tom Clegg so zobrazením bitky pri Waterloo vysporiadal celkom dobre. Nič to však nemení na tom, že staré klasiky s jednotlivými misiami v Portugalsku a Španielsku, keď mal Sharpe so sebou svoju tradičnú družinu, boli lepšie. Ako dočasné zakončenie série slušné, ale určite to nepatrí do Sharpovej Top 3. Pobaví mladý a vlasatý Paul Bettany v úlohe slizkého princa Wlliama, ktorého Sharpe prezýva "Hlúpy Billy". ()

Belbo

Rádoby historická serie, v které ani tento díl, nemá větší pravdivost než Sharpeovo vedení obrany proti útoky staré gardy. Doporučuji blbcům, metrosexuálům a jiným společensko-konzumním dobytkům, jejichž zájem o historickou látku začíná Vikingem Banderasem a končí Owenem Artušem. Někam mezi tato ztvárnění minulosti se řadí i celá serie o anglickém hrdinovi, jehož činy hýbají děním Evropy. PS - nezajímá mě, že režisér neměl rozpočet, když na něco nemám, tak to netočím. ()

• Děj filmu pojednává o útěku Napoleona z ostrova Elba a o přípravě na bitvu u Waterloo v  roce 1815. Jde o 20. knihu v sérii „Richard Sharpe“ od britského spisovatele historických románů Bernarda Cornwella. (LaCasita)
  • Televizní snímek se natáčel v Turecku a ve Velké Británii. (Yardak)