Bytosť z hlbín

(TV film)
  • Česko Bytost z hlubin (viac)

Drsný thriller o nebezpečných mořských pannách a o tom, co se může stát, když se člověk pokusí ovládnout a podmanit si bytost z neprobádaných a tajemných hlubin moře. (oficiálny text distribútora)

monolog

Je to dost velká nuda od začátku až do konce. Ten se ale zase snažili přecpat krví a troškou dění. Angus byl neuvěřitelně užvaněnej a strašně to ničilo atmosféru. Od chvíle, kdy se přesunuli na loď mi to připomínalo trochu Drakulu. Jenže konec byl takovej celej o ničem, celou tu hodinu a půl se to plácalo od deseti k pěti a pak k jedné. Prostě jedna velká nuda, ale je to škoda, protože námět je originální. ()

Rex Mundi

Dve hviezdičky za prvú polovicu filmu, ktorá mala ešte celkom slušnú gotickú atmosféru tušenej hrozby. Dobrá bola aj dusivá atmosféra ponorkovej choroby počas cestovania loďou vyvolaná hustým erotickým fluidom morskej panny a mužského chtíču... ale to je asi tak všetko. ***SPOILER*** A potom sa to začne zvrhávať na vyvražďovačku a skončí to absolútnym bordelom a snahou o strašenie detí morskými príšerkami. ()

HateBreeder

Netradiční film, jehož začátek je příslibem dobrého hororu, ale průběh je dost nudný. Nicméně musím ocenit originalitu - z mýty opředené bytosti, mořské panny se stane zabiják?? No potenciál tu rozhodně byl, ale filmaři si s tím prostě neuměli poradit. Na druhou stranu to určitě nebyl špatný film, kousek tajemna v sobě měl a když ještě připočítám docela zdařilé monstrum z dílny Stana Winstona, vyjde mi čistě průměrná záležitost, která sice chtěla být něčím víc, ale můžeme být rádi že do dopadlo, jak to dopadlo. ()

Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 4/10/// +mořská panna jak v ženské podobě, tak i v podobě příšery -televizní, špatně prostředí, slabá hudba, na krátkou stopáž celkem nuda, slabé herecké výkony/// Béčkové filmy mám rád, protože buď si na nic nehrají a nebo naopak ano, ale o to je to větší zábava. Zde trošku nechápu tak vysoké hodnocení, protože film vám v podstatě nic nedá. Je zde velmi málo prostředí i málo lekaček. Filmem jsem celkem otráven./// Celkem 28%/// ()

tron

Vydarený dobový, aj keď pomerne neambiciózny a neobjavný horor o morskej panne, ktorú vo veľkom akváriu preváža v podpalubí cirkusant Rufus Sewell. S jeho priateľkou (Carla Guginoová) snová bytosť nadviaže telepatický kontakt a začnú sa diať hrôzostrašné veci! Príjemné prekvapenie z produkčnej dielne Stana Winstona a atmosférická záležitosť, ktorej skóre vylepšuje umiestnenie deju do minulosti, v ktorej ešte tajomné veci mali svoje silné miesto. ()

• Snímek soutěžil o cenu Saturn v kategorii nejlepší samostatná televizní tvorba. (Terva)
  • Studio Stana Winstona soutěžilo o cenu Fangoria Chainsaw (Řetězová pila) v kategorii nejlepší make-up. (Terva)
  • Mykeem Michaels, Richard Wetzel, Shane Mahan a Stephanie Coffey získali cenu Hollywoodských maskérů a kadeřnic v kategorii nejlepší speciální efekty - kosmetika. (Terva)