Zelená vdova

(študentský film)
  • angličtina Grass widow (festivalový názov)

Vyprázdněná funkcionalistická vila a v ní nefunkční vztah nudí a trápí osamělou manželku muže s politickou ambicí. Komedie o zablokovaném kontě, předvolebním nedorozumění, vetřelci a touze vymanit se z prázdnoty. (FamuFest)

Slarque

Sevřený a psychologicky prokreslený příběh tří postav, které spolu neumí komunikovat. Že dvě z nich jsou manželé, na tom nic nemění. Fenomén zelené vdovy snad nikdy nebyl v českém prostředí vystižen tak přesně, ten název sedí. ()

RadushM

Noc filmových nadějí- čím dál víc se mi zdá, že studentské filmy jsou nedoceněné. Třeba tenhle film když porovnám s kterýmkoliv mediálně propagovaným filmem z kin, tak to je prostě hrůza. Zelená vdova- příběh sice trošku o ničem, ale za to popisuje reálný situace, který se prostě stávají. A právě díky tomu, že ve snímku není naplácáno 325 neuvěřitelných příběhů, ale jen jeden, dostává to ten pravý šmrnc. Mám ráda nestrojený scény, mám ráda, když je ve filmu vidět přímá konfrontace s lidskou tragédií. Každodenní zoufalost a naprostá rezignovanost "zelené vdovy", to je prostě přesný. A další plus, že to nekončí happy endem :-) ()