Nell (Anne Heche) sa práve rozviedla a veľmi si želá, aby jej dve deti Alden a Emma prežili výnimočné Vianoce aj napriek tomu, že budú prvýkrát bez ich otca. A práve tieto Vianoce špeciálne budú, ale vôbec nie v takom zmysle slova, ako si Nell predstavovala. Pokazí sa totiž úplne všetko, čo sa len pokaziť dá, aby deti aj ich mama napokon pochopili ozajstné kúzlo Vianoc a súdržnosti rodiny... (TV Markíza)

Meev

Typická sladká komedie, kde všechno končí šťastně, hezky se na ní kouká, nenutí diváka přemýšlet a vy prostě jen v pohodlí domova sledujete, jak se rodině v televizi krásně a hladce řeší problémy, vše jim jde od ruky a když přijde nějaký problém, snadno ho vyřeší. Tohle prostě chcete vidět o svátcích. Nenadchne, neurazí. ()

0kozel

Podobných vánočních filmů je fakt mnoho. A většinou za moc nestojí. U tohoto jsem si v jednu chvíli říkal, že už to tvůrci s těmi nešťastnými náhodami přehání, ale pak mi došlo, že šlo nejspíš o záměr a film je pojatý s nadsázkou. Což bylo fajn. Dá se to shlédnout a občas tam jsou i docela dobrý frky. Co mi přišlo fakt ujetý byl pobyt na policejní stanici. A to z několika důvodů. 1) Když se partička najedla dobrotami z automatů, tak odešli od stolu, který vypadal jako skládka. 2) Přestože policisté chodili na stanici v košilích, hlavní postavy celou dobu v zimních bundách, ve kterých nakonec i spali. 3) Spaní v botách. Ale co jsou to prostě amíci no. Jo a to štěně bylo skvělý. ()

freddy

Když se může něco podělat, tak se to podělá. A když se něco může podělat na kvadrát, tak v tomto filmu to je pořád ještě málo, protože tolik smůly, kolik má během jednoho Štědrého večera tahle rodina a lidé, kteří se k ní řízením osudu připojili, to si opravdu říká o to, aby si divák kolem sebe raději rozmístil všechny dostupné krucifixy, česneky, aby se pořádně několikrát pokřižoval, odříkal několik zdrávasů a pro jistotu ještě hned doběhl ven natrhat tolik čtyřlístků, kolik jich najde. Protože hrozí, že smůla by se mohla z obrazovky přenést právě i na diváka. Ale teď vážně. Vánoční komedie na téma smůla, to je hodně překvapivý a originální nápad, který vlastně i docela dobře funguje. Ale pořád je to tak nějak televizní produkce, která filmu neumožňuje být ničím více než vánoční tuctovkou, která zapadne mezi ostatní a nebude nijak vyčnívat. K tomu, aby se film vyšvihl někam do fáze nezapomenutelných filmů mu chybí něco navíc. Nějaký charismatický herec, nějaký překvapivý moment či zvrat, prostě něco. Ale i bez toho je to vcelku zajímavý vánoční film, který si možná i zapamatuji, ale zřejmě to nebude jeden z těch vánočních filmů, které chci vidět pravidelně každé Vánoce. ()

MickeyStuma

Příjemný, úsměvný a vlastně i tak trochu dobrodružný příběh o jednom netradičním prožití vánočních svátků, které k sobě spojí osoby různých pracovních profesí a to nejen s rozvedenou matkou a jejich dvou dětí, které jsou dějově centrem všeho dění. A začalo to nalezeným štěnětem. Po vánočním shonu k odpočinku u televize je snímek velice vhodný. Samozřejmě se to bez určitého kýče, patosu a sladkého finále očekávaně neobešlo, ale v tomto případě je příběh natočen tak výjimečně dobře, že lze veškeré neduhy prostě přehlédnout. Vánoční odpočinkový rodinný film z produkce Hallmarku skutečně pro všechny bez rozdílu. ()

Malarkey

Při konfrontaci s touto rodinou si po kapsách připravte všemožná keramická prasátka, čtyřlístky, bůžky nebo zaječí pracky. Budete je potřebovat. Nezažil jsem totiž rodinu, která by na Štědrý den měla větší pechfógl, než ta v tomhle filmu. Za osmdesát minut jsem se sice nedočkal kdovíjak zázračné filmařiny, ale na druhou stranu jsem to u televize ustál a párkrát se i od srdce zasmál. ()