Owen Huntington má sympatickú manželku a roztomilú dcérku, no veľmi si ich neužije, keďže musí celé dni ochutnávať sušienky pre psy v svokrovej továrni. Všetko sa ale zmení, keď Owen jedného dňa zdedí cirkus po svojom stratenom strýkovi. To, čo pôvodne vyzeralo ako skvelá správa, sa však čoskoro stane prekliatím. Cirkus je na mizine, zvieratá sú preč. A väčšina cirkusantov je príliš stará na to, aby mohla vystupovať. Je to katastrofa.. A vtedy do Owenovho života vstupujú opäť sušienky. No nie hocijaké – sú to zázračné sušienky strýka Buffala Boba. Keksíky v tvare najrôznejších zvierat umožnia svojmu majiteľovi stať sa ktorýmkoľvek tvorom v škatuli. Predstavte si to – zjete sušienkového medveďa a puf…! Stanete sa medveďom. Schrúmete leva.. a zrazu je z vás skutočný lev. Owen môže v zvieracej koži predviesť veľkolepé predstavenie a pritiahnuť ľudí späť do cirkusu. Vidieť vystupovať artistov na dôchodku netúži nikto, spievajúca žirafa je však už iná pesnička – tá môže cirkusu priniesť pekné peniaze. Alebo taký hroch hrajúci na klavíri. Prípadne lev, ktorý recituje Shakespeara! Nebude to však také ľahké. Owen má totiž ešte druhého strýka, bezcharakterného Horatia P. Huntingtona, majiteľa najväčšej siete cirkusov na svete. A ten sa nezastaví pred ničím, aby získal škatuľu čarovných sušienok pre seba. (Bontonfilm SK)

oveckaoa

Rovnou doporučuji přeskočit 20 minut jelikož je to o ničem , ale pak přiznejme si to na rovinu zápletka je stupidní chování postav je na nulové úrovni scénář to asi ani nemělo chybí zde jakákoliv sebereflexe a celkově je to cílené tak na 5 leté děti nicméně závěr a ta scéna kdy se promění poprvé je na vysoké úrovni a film zachraňuje. Jediná vedlejší záporná postava co za něco stojí je ten liliput bohužel má zhruba 10 minut prostoru. Jinak to , že ta kočka a pes budou něco víc jsem odhadl hned na začátku a Stallone se zde teda předvedl celou dobu opakuje jen rakeťák a na konci začne valit jakési hovna. 40 procent. P.s. kde zmizela ta Esmeralda? P.s. 2 ta malá holka vypadá úplně stejně jak hlavní hrdinka animáku Až na měsíc. ()

ostravak30

Křupaví mazlíčci vlastně nejsou nijak originální. Vychází z klasických příběhů animáků - někdo něco upadajícího zdědil a chce se toho zbavit. Jenže místí obyvatelé pak nakonec nového majitele přesvědčí, že by si měl nově nabytý majetek ponechat. V tomto případě jde o cirkus. Tvůrci reflektují fakt, že 21. století původním cirkusům nepřeje, spíše naopak. Cirkusy jsou nemilosrdně na vymření... Původní dabing měly na starost opravdu zajímavá jména - Ian McKellen, Emily Blunt, Danny DeVito nebo hvězdný Sylvester. Ve srovnání s jinými animovanými filmy nám kritéria a nároky pochopitelně rostou. Přeci jen se trh s těmito filmy rozrostl a přibývá jich mnohem víc než hub po dešti. A objevují se opravdu výborné. Tento snímek je ovšem málo vtipný, chybí mi více nápadů, než jen samotné proměny ve zvířata a dál? Dál nic. Zůstalo jen u původního nápadu, mě se líbila částečně hudba. Scott Christian Sava si tu střihl hned trojí roli a ve všech se objevil prvně, režisér má pouze Legendu o Mulan, neviděl jsem, ale je dobře hodnocená. Umístění do cirkusu originální je, ale samotný příběh je slabý jak anglický čaj o půlnoci. ()

honajz2

Hrozně laciný animák, který ani nemá potenciál bavit a zaujmout kohokoli jiného než ty nejmenší, jelikož se tu vše děje tak trapně, že je občas bolest to až sledovat. Na druhou stranu možná dobře chvílemi za tu občasnou bolest, protože jinak je to nekonečná nuda k nepřečkání. Takhle jsem z toho občas měl nějaký dojem, když už nic jiného. Od pohledu mě zaujal námět s kouzelnými sušenkami, jenže ten je víc využitý až v poslední čtvrtině filmu, přičemž předchozí tři čtvrtiny jsou hlavně o krachujícím cirkusu a dvou chudácích, co cirkus opustili kvůli... vlastně ani nevím, aby dostal on dostal uznání od jejího otce, ale vše se stane tak idiotsky. že to doteď nechápu. Vůbec to celé působí jako rychlokvaška, na které chtělo pár lidí rychle a jednoduše vydělat, jinak si existenci něčeho tak zbytečného a trestuhodně odfláknutého nedokážu vysvětlit. 1* ()

Mianelia2050

Naprostá bomba. Skvělý trhák pro děti. Když jsem byla dnes v kině s rodinou na tomto filmu, hodně jsme se nasmáli. Dojemný, vtipný, dobrodružný a napínavý film, který vdechne cirkus do duše každému dítěti. A samozřejmě i rodičům smaže na chvíli starosti z hlavy. Animace moc pěkná, hudba skvělá a herci též. Dávám pět hvězdiček :). ()

Stanislaus

Křupaví mazlíčci nejspíš nikdy neudělají díru do světa na poli svého žánru, jelikož disponují poněkud jednodušší animací, nicméně nabízí vcelku originální námět, který sice lehce zastiňuje množství klišé poučných scén, avšak na druhou stranu příběh neurazí a v závěru nabízí i překvapivý plot twist. Kdo by si nepřál mít kouzelné sušenky, které člověk promění v různá zvířata? Vedle humorných momentů nabízí film v posledních minutách i pěknou dávku akce, která i přes svůj předvídatelný charakter napne. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 12. června 2017 na Mezinárodním festivalu animovaného filmu v Annecy ve Francii. (BMW12)