Westworld

• Česko Westworld (viac)
Sci-Fi / Thriller / Western / Dráma / Mysteriózny
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Tvorcovia:

Lisa Joy, Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (viac)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

Recenzie používateľa dO_od k tomuto seriálu (10)

Westworld (2016)

// One day, you will perish. You will lie with the rest of your kind in the dirt. Your dreams forgotten, your horrors effaced. Your bones will turn to sand. And upon that sand... a new god will walk." Naprosto. Fantastické. Hopkins má za sebou - nebojím se to říct - dost možná nejlepší roli své kariéry a onen malý vesmír, který pro něj Jonathan Nolan stvořil, letos nekompromisně útočí na to nejlepší, co jsem viděl. A to rovnou tak ďábelským způsobem, že z toho budu mít noční můry ještě dlouho poté. Wow. 1. řada - 100% ()

První výtvor (2016) (S01E01)

// Lidstvo dosáhlo svého evolučního vrcholu a po něm už nás čeká jenom jedno. Pád. Pilotní epizoda byla naprosto fantastickou ukázkou toho, jak jeden malý detail může kompletně narušit a změnit smysl vyprávění. Hrátky s časem, změnou linek, chováním postav nebo jen detaily v dialozích byly spíš než cokoliv jiného provokativní a nutily člověka přemýšlet. Přidejte neskutečný herecký talent před kamerou, fakt, že ten fiktivní westernový svět je tomu celkovému rámování ušitej jako na míru a Ramin Djawadi tady podává dost možná jeden ze svých nejlepších hudebních výkonů a máte jednoznačně seriál, který bude stát za to sledovat. O tom, že pilot je jeden z nejlepších za tenhle rok už pak ani nemusí být řeč. Zkrátka wow a smekám! ()

Optický klam (2016) (S01E07)

// Epizoda "Holy fucking shit" neboli Hopkins je démon. So freakin' good! ()

The New World (2020) (S03)

// Ve finále spíš zklamání. Třetí série měla solidní rozjezd a v průběhu se objevilo pár zajímavých myšlenek a nápadů. Bohužel byly zabaleny do neoslnivého zmatečného příběhu bez funkčních motivací s vyloženě tragickým vyústěním. Ambice tvůrcům přerostly přes hlavu. ()

Parce Domine (2020) (S03E01)

// Aaron Paul jako lidský (?!) protějšek ke chladné androidí Dolores funguje skvěle a táhne to strašně nahoru, jenže nápor nových postav, nových systémů, nového světa (světů?!), a chaos z konce druhé série to naopak strašně moc pohřbívají. Mám rád mindfuck věci a nepotřebuju se chytat hned v první epizodě, něco mi ale říká, že ta orientace tu bude čím dál tím těžší. Skoro mi až chybí jednoduchost a přitom taková božská komplexnost první řady. Plus Hopkins, toho už prostě nikdo nenahradí. Opatrných 7/10 ()

Matka vyhnanců (2020) (S03E04)

// Když chceš něco pořádně, udělej si to sám. #inspiracetvle ()

Žánrovka (2020) (S03E05)

// Takhle opojivý mix hudby, obrazu a myšlenek snad televize ještě nenabídla. Třetí série Westworldu konečně vykročila ze stínu geniální první řady a tímhle dílem dokázala, že se ten přesun mimo park a do zcela nového společenského kontextu vyplatil. ()

The Choice (2022) (S04)

// Po první sérii jednoznačně nejlepší řada, ačkoliv je vlastně zbytečná a jen všechno resetuje, takže kdyby náhodou (pravděpodobně) nedošlo na pátou, má to alespoň nějaký konec. Přiznám se, chytřejší scénář než měla ta první už stejně napsat nejde, takže veškeré dění pro mě bylo víceméně irelevantní. Zpětně si totiž uvědomuju, že mě na Westworld baví hlavně tři věci. Pohlcující svět s cool architekturou a designem, hudba a – to nejdůležitější – chemie mezi herci. A v tomhle byla čtyřka zkrátka výborná. Aaron Paul konečně povystoupil ze stínu Jessieho Pinkmana, Angela Sarafyan se přihlásila o šanci v něčem velkém a MVP čtveřice Harris, Wright, Newton a Hemsworth se konstantně předháněla v tom, kdo si ukradne víc scén pro sebe. Žral jsem jim to opět i s navijákem, a i když přestávám být fanda Tessy Thompson a Evan Rachel Wood nedostala prakticky žádný prostor, i díky nim jsem si to nakonec překvapivě dost užil. A jak říkám, na pokračování už se klidně můžou všichni vykašlat. Tenhle konec je naprosto adekvátní. ()

Auspicia (2022) (S04E01)

// Špatný, ale především zbytečný. Westworld je seriál, kde výprava, hudba, kamera i herci dávno přerostli scénář Lisy Joy a Jonathana Nolana o takový parník, až to na začátku 4. řady působí chvílemi trochu nemístně. Spíš než první sérii Westworldu z toho mám dojem epizodního Person of Interest, a to fakt není dobře. V tuhle chvíli už ani nevím, jestli to ještě půjde zachránit, kdysi nová vlajková loď HBO ale ztratila veškerý lesk a šmrnc a to sledování začíná být fakt smutné. ()

Generation Loss (2022) (S04E04)

// Obří hype kolem, ale výsledek furt tak napůl. Předchozí dva díly se mi dokonce líbily o fous víc. Nicméně konečně to má aspoň nějaký směr, důvod, a napětí. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Žánr sci-fi westernů proslavil filmový Westworld z roku 1973, nutno ovšem podotknout, že od té doby se objem filmů v tomhle žánru příliš nezvětšil, v 2011 navíc fandové dostali obří facku v podobě… (viac)

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)