Naozajstný priateľ je ten, ktorý vstupuje do dverí práve vo chvíli, keď z nich zvyšok sveta odchádza. (HBO Max)

ZeroCZ1233

Vypiplané vyjevení Calebovy minulosti rozvržené skrz celou epizodu je jistým tahákem a zásadní událostí. Vedlejší macho souboj dvou silných žen nebyl tak frenetický a zajímavý, jak jsem čekal, trpěl na klasické klišoidní zmatky a prkennost. Zato druhou vedlejší linii si pro sebe ukradl nahláškovaný Ed Harris, jenž zas chytil dech a co slovo, to perla. Jako předfinální nájezd to dopadlo dobře, i když se dalo vykřesat více, tož jsem zvědav, jak to příště dopadne, můj drahý bart_ík byl dosti nadšen, tak uvidíme. ()

warrenur

Druha AI, trosku viac vyspela a trochu viac "schizo". Zaujimava linia. "I must warn you..." EMP :) Tak nam role hlavneho "destroyer of the world" presedlali na inu postavu a tato bola varovana, predtym, ako bola skutocne varovana. Co je paradox, ze Bernard to stale vedel? Zrejme si to uvedomil, az po naleza Caleb-a v zozname "nesystemovych". Zaujimave, ale nijak ohromujuce. Slabsie styri. Suboj "dievcat" s ich technickymi hrackami, je skor o pohladoch a strihu a tak oku neulahodi a je dost sterilny. Jeho uplny zaver vsak paradny. ()

Anderton

Pre mňa osobne zatiaľ asi najlepší diel novej série. Dozvedáme sa množstvo nových informácií, spoznávame schizofrénneho dvojníka ústredného ultra-mega-počítača a Dolores s Calebom si s ním dosť pokecajú. Ani tej akcie tu nie je našťastie tak veľa, naopak súboj dvoch ústredných ženských umelých inteligencií je ako z Kill Bill. ()

Natt

"Game changer" v poslednych 2 minutach nebol uplne marny, inak ale najslabsia epizoda (Ako u Watchmen bola predposledna epizoda najsilnejsia, tu je to naopak) . Zvrat bol slusny , ale 98% epizody bolo zle rezirovavane , papudeklove, "momentum"-alne nelogicke, klisovite. To sa neda zachranit jednym zvratom. Evidentne Helen Shaver bohuzial nedorastla ( a v 70tich rokoch asi ani nedorastie) na takuto ligu , aj ked jej dali dobry "end-twist". ()

Remivsremi

Po této epizodě jsem dost rozzuřený. Jasně totiž ukázala, čím mohla třetí sezóna být, kdyby se zbytečně nevětvila a nezobrazovala jednotlivé linky většího počtu charakterů. V celkové kostře mají nějaký smysl, ale zbytečně ředí hlavní děj. Aby se správně odvyprávěly všechny linky hlavní skupiny, byl by potřeba dvojnásobný počet epizod. Konzistentnost a tempo vyprávění děje je hlavním problémem této řady. ()