Ľudia si okolo seba stavajú nepriepustné múry. Vyzbroj sa do života kladivom. (HBO Max)

PaTeXx

Konec to zachránil. Epizoda o Maeve jakožto o hlavní účinkující, nudila. Kazila mi život celou druhou sérii a teď jednu celou epizodu. Naštěstí už jí někdo zavřel držku a konečně bude prospěšná (na duel mezi ní a Dolores, se těším jako Zeman na čínskou polévku od Putina). Sjednocení Bernarda a Stubbse taky zlepšilo dojem, ale jednoznačně to chce Aarona, jeho cute robůtka na stavbě a skutečný svět. Jakkoliv se vracet do simulace, už je ztráta času. ()

Anderton

Tak tu máme opäť totálnu zmenu atmosféry, čo je spôsobené novým prostredím a návratom do Westworldu. Ocitáme sa vo Warworlde, i keď aj to je o niečo komplikovanejšie a my môžeme byť len radi, že sa Nolan rozhodol točiť vituálny svet na iný formát a nemusíme tak stále premýšľať nad tým, kde sa zrovna nachádzame. Každopádne som rád, že relatívne jednoduchá linka pilotu sa rozrastá, len aby to zas nebolo na konci až príliš prekombinované. ()

Martrix

No do háje...jen tato epizoda dělá z filmů jako je Matrix, nebo Terminátor, večerníček pro prcky. Ti co kňučí, že je to překombinované...kdyby všichni uvažovali jen lineárně, nejspíš by lidstvo pořád házelo kamení na mamuty. Mozek je od toho, aby se používal. Díky bohu za inteligentní filmaře, jakými Nolan a Joy jsou a díky bohu za jejich víru, že má smysl namáhat se s vícevrstvými scénáři. ()

SamVimes

Pořád je to převážně rozestavování figurek pro letošní hru, i tak toho ale druhý díl nenabízí málo i sám o sobě. Ať už je to další malá scenáristická smyčka (ovšem s novým zvratem), krásná výprava nového parku, parádní kamerová práce několika scén nebo výborné cameo. A samozřejmě Djawadiho neselhávající hudba, s tradičnějším klavírem i novými, modernějšími elektronickými motivy. ()

kenkaku

Tak tomuhle říkám mazec. Tak nějak chápu, že se budeme věnovat celou epizodu jiné postavě a NIKOHO z první řady prakticky neřešíme. Navíc “warworld”? Ten mě dostal. Plus posun v servírování odpovědí... pozn. ta třešinka na dortu ve formě “otření se” o Trůny (pojmenované takticky jako park #4) je doslova geniální. ()

• Ve scéně, kdy Maeve (Thandie Newton) ovládne drona, můžeme při útěku vidět, že ochranka má české CZ Scoprion EVO3. (UncleMorty)