Ford představí svou vizi nového odvážného příběhu. Dolores se díky Bernardovi a Muži v černém konečně vyrovná s tím, kým skutečně je. Maeve dává do pohybu svůj plán na osvobození, zatímco Westworld čelí velkému převratu. (HBO Europe)

MasterD

Aby ten děj fungoval, tak to tak být musí, ale to mi fakt chcete říct, že na celém podlaží, kde řezníci "opravují" výtvory opravdu nemají bezpečnostní kamery a základní ochranku? Ok, možná si Ford nemyslel, že to bude někdy potřeba, ale ... "really"? V takovém institutu? Děj fajn, ale tolik plotholes v tom celém story arch, ach jo.. Uvěřitelný vývoj Williama je taky ten tam, jedině že by fakt zešílel. Překombinované. ()

Anderton

Neveril som, že sa dočkám vyriešenia všetkého, čo som dosiaľ videl, lenže príbeh Westworldu písal Nolan a nie Lindelof. V polovici prichádza prvý zvrat ako sviňa a nie je posledný. Keďže som blbý, tak ma žiaden v takej podobe, ako ich vidíme, nenapadol. Vysvetlenie línie s geniálnym Edom Harrisom je zvrat porovnateľý so Šiestym zmyslom a vlastne by tak prvá séria mohla aj skončiť, lenže scenáristi si povedali, že budú voči divákom spravodliví. Asi ako Ford voči svojim výtvorom a ľuďom. Ak vydržíte do konca, pochopíte, čo mám na mysli. Btw najlepšie ukončenie nielen série, ale aj seriálu, aký som videl. Podľa mňa ďalšia séria nie je ani potrebná, skôr sa vďaka náznakom jej dosť obávam, ale ak to budú písať opäť Nolan s Joy, tak to bude opäť "joy" sledovať. ()

Marze

V první řadě byla vypravěčská spletitost s filosofickými úvahami o povaze vědomí nebo o umělé inteligenci. V druhé řadě popohánějí tvůrci příběh více dopředu. Stále je zde ale několik paralelních dějových linií. Mizí také nahota a objevuje se více krve. Scénárista se například brání před svým výtvorem utrženou lidskou nohou. ()

MickeyStuma

Závěr první série nám byl předložen již v celovečerní stopáži a je těžko říci, jestli to bylo dobře či špatně. Každopádně dějství bylo zakončeno tak, jak zřejmě každý předpokládal. Kdo ne, byl jistojistě zklamán, že se nejednalo o finále na bázi velkolepé akce, hromady mrtvol a potoků krve. Zodpověděli se poslední otázky, veškeré postavy se vyvinuly tak jak měli a filozofické poslání už bylo jen vrcholem vše ho dění. Závěrečný projev doktora Roberta Forda ve vynikajícím podání Anthonyho Hopkinse místy vede až k zamyšlení. Mnohé dějové linie se dostali do svých určených míst a tak nám nezbývá nic jiného, než čekat na druhou sérii. P.S. Protože většina diváků odchází od obrazovky ihned jakmile začnou závěrečné titulky, je na místě je upozornit na fakt, ať to tentokrát nedělají. Jen všímavý divák pozná, že jedna postava se dostala do jisté situace, která potřebuje ještě dovyprávět. A to nastane zcela na konci po titulcích a zároveň navnadí na zmíněné pokračování. ()

Eleanor05

SPOILERY! Jo, tenhle díl by byl dobrej, kdyby býval přišel o pět dílů dřív. Největší mínus Westworldu totiž je, že se odehrává tak strašně pomalu a se spoustou zbytečných, rádoby inteligentních řečí (viz. skloňování slova "vědomí" a "sen" ve všech pádech, hloupé vyústění té domnělé strhující záhady s Labyrintem atd.). Už vidím, jak se celou další sérii budou ti lidé z oslavy snažit přežít tu "robotí střelnici" a v posledním dílu se roboti konečně dostanou ven z parku. A zdejší uživatelé tomu nasolí 100%, o tom nemám pochyb. KONEC SPOILERU! PS: Často tady čtu o "geniální epizodě" apod., pokud chcete vidět skutečně geniální epizodu, podívejte se, prosím, na předposlední díl poslední série Hry o trůny - Battle of Bastards. Takhle má vypadat strhující, úžasná epizoda seriálu (a to ani nebyla závěrečná), ne tenhle slabý, kecací odvar. ()

• Po titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (powda)
  • V závěru epizody během Fordova (Anthony Hopkins) projevu hraje úprava písně „Exit Music (For a Film)“ od Radiohead. Tato píseň byla původně napsána pro film Romeo a Julie (1996). (Rejfa)