Líbí se ti, co jsem s tím místem udělal? (Nastavil jsem vysokou laťku). (HBO Max)

DJ Obelix

Po lehkém zklamání z cop-outu v podobě finále 4. řady Stranger Things a 3. řady The Boys jsem konečně v letošní seriálové sezóně narazil na finále, které mě posadilo do křesla a mohl jsem jen uznale pokyvovat. Svět to má zpečetěné, ale možná je tu šance pro ten další. V tuto chvíli se ještě neví, zda tvůrci dostanou plánovanou pátou řadu, ale nutno říct, že tímto dílem by mohl skončit i celý seriál s vyústěním, které si diváci budou interpretovat po svém. Velký palec nahoru a díkybohu, že se dnes stále ještě točí inovativní scifi příběhy, které nutí diváka myslet. ()

Anderton

Finále štvrtej série sa vyberie inými cestičkami, než nám naznačila predchádzajúca epizóda, ktorá už sama o sebe pôsobila ako záver a príprava na poslednú sériu. Ale Nolan a Joy pripravili pôdu pre koniec úplne inak, než by som predpokladal, návratu k začiatkom. Asi aby splnili nostalgiu fanúšikov po prvej sérii. Opäť platí, že epizódu treba vidieť ešte raz a nevyhnutne v rámci maratónu celej série, aby som si dokázal všetok ten mindfuck utriediť v hlave. Že je niekto nadšený a iný sklamaný, to sa dá vzhľadom na komplexnú zápletku čakať. Preto aj hodnotenie a komentár k sérii príde až po zopakovaní. ()

Trevor

No klitorisáčky, lesbičky spolu s jedným afroamerickým alfasamcom porazili zlých bububu ujov bielej farby pleti a jedna z nich tá najviac iritujúca možno zachráni svet...vďaka úvodu a akcii nakoniec 3*, ale úprimne celý seriál to zase stiahlo, ako v každej poslednej epízode série, nadol. ()

Martrix

Asi nejhorší epizoda v rámci všech řad. Hloupá jatka zakončená metarestartem. Tímto je spláchnuto pár dobrých nápadů a přesmyček do UI latríny. Než vznikne poslední řada, tak snad vychladnu, ale momentálně už o Westworldu nechci ani slyšet. Tolik energie a peněz do něčeho tak studeného, přeplácaného.... . ()

kenkaku

Bravo… celá linka s Dolores spláchnuta na úroveň idiocie během 4 minut. Ve všech těch hrátkách se scénářem úplně zmizela hlavní linka. Primární motivace postav a jádro pudla: co je vlastně základní dějová linka a proč se postavy chovají jak se chovají. V detailech selhává naprosto vše (jak může robůtek vyjmout svoji perlu = odpojit řízení mechaniky a rozmáčknout? Není náhodou perla to co ho ovládá?) Dál… Koho vlastně má Dolores testovat? Lidi? (z virtuální to bude celkem výzva). Robůtky v Dálavě? (a ty jako potřebuji test na co?). Epizoda končí totální lobotomií s příslibem další řady. Bohužel nechápu proč by vůbec měla být. ()

tomik99

A vracíme se zpět na začátek, protože příběh a děj z přítomnosti úplně nefungoval. No, na tento moment většina z nás čekala. Upřímně jsem nebyl moc velkým příznivcem opustit první park a jít vstříc příběhům ze současnosti, které bohužel už nebyly tak kvalitní. Ale dám tomu šanci. ()

muti

Asi nie každý si všimol kde to bude končiť, aj keď to Bernard spomínal párkrát v predošlých častiach. Cloud solution je koniec nejedného sci-fi, napr aj black Mirror. Ďalšiu sériu nevidím, ani odvolanie sa na ňu, takže žiadne strachy 🙂 ()

Scarecrow7

Tak bohužel finále bylo opět spíše zklamáním, než potěšením. Vyzdvihnout se tu dá plno věcí, ale opět to je na okoukaný styl, kdy podruhé už si to nejspíše nikdy nezapnete. 4. sérii i přesto hodnotím vcelku slušně a snad bych i řekl, že mě bavila více jak druhá a třetí. Bratři Nolanové to mají holt v krvi. Tak teď se jen modlit, aby další série byla koukatelná a hlavně nemít zrovna moc očekávání. ()

JB001

Možná bych se skřípěním zubů dal i o hvězdičku víc, ale to by v tom nesměla být tato scéna, kdy recyklovaný Cáleb slzí:  "Splnil se mi sen. Viděl jsem svou holčičku dospět" Stala se z ní lesba. A to je ten správný Westworld... ()

Karell840 odpad!

Odpad. 4. série byla slabší. Ale tohle finále byla sebeparodie. Viděl to vůbec nékdo než to vypustili? Za mě nejhorší díl westworld ever a i když jsem viděl celý seriál, tady jsem zvažoval, že to prostě už nedokoukám. 5. řádu koukat už nebudu. Je to slátanina. ()

Mukade

"fuckin camper"... xD ..............................."Some part of me has been searching."............................... "I need to wake myself up. To see what this world really is.".......................... "But I was too afraid to face any of this." ()

Fearghast odpad!

Teda musím říct, že mě tvůrci opravdu hodně překvapili. Čekal jsem, že poslední díl nebude tradičně nic moc, ale že pohnojí doslova absolutně všechno, na co sáhnou, a i restropektivně vynulují ten mizivý význam předchozích dílů ... to opravdu muselo dát práci něco tak neskutečně doku.... ()

SimcaJB

Když se to vezme, tak se čtvrtá sezóna povedla. V úplně posledním díle jsme konečně dostali vysvětlení jak to vlastně je. A proč byla nutná smrt oblíbených postav v předchozím dílu. Dneska jsme si odbyli posledních několik úmrtí známých postav a konečně jsme se dočkali vyrozumění. Příběh Christiny je to nejdůležitější, co je v této sezóně. Její příběh není jenom o tom, že je spisovatelkou, ale je o poznání, že je nutné, aby se Dolores znovu vrátila do světa, když bylo její deaktivování na konci třetí sezóny nutné. Smrt ostatních oblíbených postav také nutná, protože, pokud to dobře chápu, to mají tvůrci dost dobře vymyšleno už od začátku. Cesta do dálavy je opodstatněná a pravděpodobně poslední sezóna za 2 roky nás znovu čeká ve Westernovém světě, kde to vlastně začalo. Od dob starého parku se hodně věcí změnilo, uběhlo desítky let, nic už není jako dříve, lidé a roboti se hodně změnili. A co říct dál? Stále se jedná o jeden z nejvýpravnějších seriálů, utracené milióny jsou vidět. V poslední sezóně si tvůrci vyhráli i s novou metodou natáčení, t. j. virtuálním ateliérem (Thor 4, Star Wars seriály). Konečně mělo použití nové technologie smysl a opravdu se to do celého příběhu hodilo. Celých 6 let jsme si během čtyř sezón užili hodně desítek let, hodně vražd a nahých těl. V prvních sezoně toho bylo hodně. Postupně se to ubíralo, až poslední díl čtvrté sezony nás vrátil zpět do vražedných choutek. Tentokrát jsme si toho užili až tak, že jsem si vzpomněl i na původní film, kde bylo hodně krve. A co závěrem? Některé díly mně překvapily, některé zklamaly, ale v součtu všech osmi epizod jsem hodně překvapen. Během osmi dílů tvůrci přinesli komplikovanou skládačku, která se správně složila až v posledním díle. Je hodně dobře, že se tvůrcům povedlo vše do poslední minuty sestavit, aby se mohli vrátit znovu na začátek.  Jsem zvědavý, jestli bude ještě poslední sezóna, byl bych rád za ni. To se ale dozvíme opravdu až za dva roky, protože po 36 dílech se vrátil příběh znovu do westernového městečka Sweetwater.   Hodnocení: 90 % ()

doubravkaa

To je "velký špatný" tohle zakončení. Do předposledního dílu to jakž takž dávalo smysl a drželo pohromadě, pak do toho tvůrci zas museli hodit vidle. Další řadu si neumím představit a nevím jestli si ji představovat chci. ()