Měli bychom raději zapomenout na staré známé a dávné časy? (HBO Max)

kenkaku

Ta recyklace postav je už celkem trapná. Buď totiž jde o brutálně okatý spoiler od scénáristů, nebo neskutečnou debilitu korunovanou leností vymyslet něco originálního (ve snaze vyrovnat se první řadě) a potvrzuje to i hra s časem. Je to ale rozhodně lepší než v minulé řadě. ()

Martrix

Tak se jim to podařilo zase...udělat si z diváků dobrý den. Někdo tomu říká meta, já to vnímám jako sofistikované časohrátky. A samozřejmě patřím mezi ty, kteří nadšeně juchají. Protože překvapujících momentů, je dnes v seriálové tvorbě jen pomálu. Jistě je možné, že to překvápko bylo pro mnohé zřejmé už od začátku, ale mě asi mozek trochu zpohodlněl, takže si užívám skutečnosti, že po třetí rozpačité řadě, přichází návrat ke kvalitám řady první. I ti, kterým se zdálo, že se z Westworldu stává neosobní čmáranice a exhibice tvůrců, už nejspíš vidí nejen rámec, ale i ty detailnější kontury velmi propracovaného obrazu. Pravděpodobně jde o nejkomplexnější "pozemské" sci-fi, jaké v seriálu uvidíte. Je zřejmé, že bude nezbytná ještě minimálně pátá řada. Přestože se v této epizodě jedna linie uzavírá, resp. transformuje a pomalu sbíhá s ostatními, pořád zůstává spousta věcí k dořešení. A protože tvůrci mají nástroje k tomu, aby udělali prakticky cokoliv...nezbývá než se nechat pěkně vést. A tak to má být. ()

SimcaJB

Tak už jsme v půlce a co je nejdůležitější, tak nám přesně v půlce aktuální sezóny tvůrci připravili překvapení. Nebudu říkat jaké, ale očekávání, že se jak ve třetí sezóně jedná o příběhové linky, které jsou všechny v přítomnosti, čeká nás docela šok. Znovu sledujeme Caleba a Maeve v novém parku, kde se pomocí intrik zlé Charlote dozvídáme o tom, co nás čeká za svět, když se podvolíme robotům. Trocha Matrix a trocha Skynet. Moudří už ví… Christin příběh je velmi krátký, znovu se setká se svým „milovaným“ kovbojem. Samozřejmě v alternativní verzi a teď je otázkou, zdali se díky svému kovboji Teddym  dokáže vytrhnout ze své pravidelné činnosti, která je psaní scénářů pro svět robotů. Znovu oživlý Bernard se svým pomocníkem Stubbsem se vrhají za dobrodružstvím bez vyhnance a odpadlíky, které tvoří odboj proti neznámým protivníkům. Čeká nás docela dost překvapení a postupně se dozvídáme kdo je kdo, a v jaké přítomnosti vlastně žijeme. Dozvíme se i to, jak žije dcera Caleba i to, jak skončí Maeve. Samozřejmostí je i tajemný „Muž v černém“,  ze které se bohužel stává i jenom stín původního Williama. Jak asi víte, z předchozích dílů, tak originál je zmražen a vše „zlé“ dělají „robotí“ kopie na příkaz nové zlé postavy Charlote, která od smrti Dolores vládne nad Delosem (Westworldem) pevnou rukou.   Od předchozího dílu nás čeká několik překvapení, a tak hodnotím tuto epizodu celkem lépe, než předchozí. Mých 90 % si naprosto zaslouží. ()

tomik99

V mnohém se to zase opakovalo Muž v černém v nikdy nekončícím souboji s Maeve je už tak ohrané téma, že nemám strach ani o jednu postav. Kolikrát už oba umřeli? Za normálních okolností bych hodnotil přísněji, ale ten závěr a zvrat v posledních minutách se jim povedl. Dává to seriálu ještě nějakou naději, leč seriál sám sebe kopíruje a opakuje se. ()

Fearghast

Ano, poslední dvě minuty ukazují, že někdo nad daným dílem přemýšlel, ale to než se dostaneme ke konci, stále stojí příběh za starou bačkoru a jen recykluje ... doslova recykluje v posledních dvou minutách, to co už jsme od Westwordu viděli 50x předtím. Už se nerecykluje jen plot, už se recyklují i postavy, které někdo jen tak ledabyle, před 23 lety, pohodil a neumístil do tříděného odpadu. ()