Vitajte späť. S ničím si nerobte starosti. Všetko je len vo vašej hlave. (HBO Max)

dO_od

// Špatný, ale především zbytečný. Westworld je seriál, kde výprava, hudba, kamera i herci dávno přerostli scénář Lisy Joy a Jonathana Nolana o takový parník, až to na začátku 4. řady působí chvílemi trochu nemístně. Spíš než první sérii Westworldu z toho mám dojem epizodního Person of Interest, a to fakt není dobře. V tuhle chvíli už ani nevím, jestli to ještě půjde zachránit, kdysi nová vlajková loď HBO ale ztratila veškerý lesk a šmrnc a to sledování začíná být fakt smutné. ()

Anderton

Začíname takpovediac odznova, každý hrdina totiž dostáva po rokoch zdanlivého pokoja vlastnú expozíciu. Dolores sa zmenila na nepoznanie, samozrejme vymazanie spomienok je dôvodom číslo jedna. Kto ju môže iba ako akčnú hrdinku, bude sklamaný. Ale pre mňa príjemná zmena. Aaron Paul konečne vyzerá s novým účesom a bradou ako chlap a nie ako šteniatko, čo sa príliš v tretej sérii neosvedčilo. No a ono je to tak trochu meta a pripomína to Matrix Ressurections, čo ma neodradzuje, ale skôr to vyvoláva zvedavé otázky. ()

Trevor

Čo vlastne táto prvá epizóda ponúkla? Biely muž - idiot na rande,biely muž otravuje chuderku Dolores, biely muž ktorý za všetkým vidí chemtrails a pochopiteľne MLADÁ SEBAVEDOMÁ ŽENA, pochopiteľne afroamerická klitorisáčka ktorá pozabíja komando vycvičených vojakov, pozostávajúce - úplne nečakane - z mužov bielej farby pleti a zabije aj nájomnéhovraha ktorým je - úplne nečakane - muž bielej farby pleti. Okrem toho táto liberálno-rasistická fraška nepriniesla nič, možno Williamov nákup v úvode trochu zaujal. Kým prvá séria bola ozaj vlajkovou loďou HBO tak rozbeh 4 hraničí so zúfalstvom... ()

Martrix

Od třetí řady uplynula dlouhá doba, ale nějak jsem neměl chuť si ji pustit, abych si osvěžil paměť.. Trochu jsem doufal, že tvůrci divákovi připomenou...ja vím, bylo to naivní. Nepřipoměli. Ale i s tím málem, co mi v paměti zůstalo, jsem si vystačil. Základ zápletky je totiž zřejmý. Vrací se všechny postavy, některé sice v jiných rolích, takže hra bude trochu jiná, ale v principu jde zase o to samé. Pomsta a touha ovládnout svět. A pořád je to moc kvalitní podívaná s opravdu zajímavými momenty. Tvůrci pořád umí zaujmout a přimět vás, pustit si hned další epizodu. Ale není v tom radost, napětí a očekávání, jako jsem měl v prvních dvou řadách. Jen zvědavost a hlad po kvalitní sci-fi. Rozjezd solidní. ()

kenkaku

Bezva. Takže po dvou letech se dívám má něco co (opět) nedává smysl. Motivace postav? Ani ťuk. Navíc ten scénář epizody: Vzhledem k tomu, že jsem se nedočkal rekapitulace, nechápu jestli události 3 řady jsou tedy důležité nebo ne. Asi ne. Najednou bum, máme tu Mave co vzpomíná na události třetí řady (OK tedy, asi jsou) včetně událostí, které si nevybavuju (Caleb to dostal!?) a dozvídáme se, že uplynulo 7 let. Pak je tu Dolores (co se jmenuje jinak). Její linka je totální bizár. Seriál už mě zase sere. To se nemohli poučit předchozí řadou a vyhodit toho debila co píše scénář? Seriál měl prostě zůstat jen u první řady. ()

Batahst8

Já to prostě miluju. Miluju, jak Jonathan Nolan a Lisa Joy rozšiřují ten svět, dávají nám překrásné scenérie a plus k tomu nám ukazují nové, ale i staré postavy. Aaron Paul jako Caleb si opět krade pro sebe všechny scény a vlastně i celý seriál. No a to samí můžu říct i o Evan Rachel Wood jako nové postavě Christine, která mi zatím neskutečně přirostla k srdci. A ta hudba na tom konci, je prostě geniální, Ramin Djawadi je jinde jednoduše. I Fucking Love It, ten tejden čekání bude zase dlouhej. Spoiler: Teddy is back!!!!! ()

warrenur

Po dlhsej pauze som si musel dat takmer pol-hodinovy vydareny recap prvych troch serii. Nuz a ta stvrta  zacina zvlastne a akosi sterilne. Obcas som mal dojem, ze zaciname opat od zaciatku s muzom v ciernom. A naviac, fesacik v zavere v tom este utvrdil. Ach jo...uvidime, co sa z toho vykluje. Slabsi priemer. ()

tomik99

Netřeba opakovat, že Westworld již není tím seriálem, kterým býval. Ztratil dech hned po první řadě, což je z mého pohledu nepochopitelné. Čtvrtá řada jde ve šlépějích té mé neoblíbené třetí. Nemůžu říci, že by to byl špatný rozjezd, ale mám strach, že to neustále bude to samé dokola. Staré postavy jsou malinko okoukané a já mám strach, zda nám mají ještě co nabídnout. Furt se na to ale dobře dívá. ()

PaTeXx

Otvírák čtvrté série se nese v duchu prvního dílu té předchozí. Hlavním motivem je samozřejmě klasická seznamovačka s prostředím (které má Westworld mimo jiné unikátní), s postavami a s jejím vývojem z důvodu časového skoku. První polovina skvělá, pak už bylo trošku moc toho opakovaného stalkingu Christiny a moc mě nebraly ani zdlouhavé rodinné trable u Caleba. Závěr moc potěšil. ()

Tranda

Mé znepokojené pocity z 3 řady se bohužel vrátili a tentokrát to bolelo ještě víc. Jelikož jsem 1. serii dal ten největší možnou poctu 10/10 tak to vypadá že je tu nejspíš nej průšvih serialového roku alespoň pro HBO. Právě zmíněný HBO potřebuje nového matadora, který by mě nahradit úspěch GoT, a usilovně se o to snažilo Westword ale to vypadá tak to asi nebude ono. Kvalitativně sešup dolů, Joy spolu Nolanem uznávám za jejich nápady a úctu k předloze ale provedení stojí opravdu na prd. Dělat unahlené zavěry po 1. dílu nové sérii není uplně rozumné, je tu možnost progrese, takže jen doufat, že si Joy spolu s Nolanem neukrojili až moc velký kus dortu. ()

SimcaJB

Je tomu dva roky, co šla třetí série Westworldu. Dolores, „počítačový mozek lidstva“... lidé... počítače byly zničeny. A po sedmi seriálových letech se vracíme do světa technologie budoucnosti, kde místo terminátoři apokalypsy vyhráli tentokrát lidé. Jako v každé sezóně je hlavním příběhem osud Dolores. Tentokrát je to nová ale postava, kterou hraje znovu Evan Rachel Woodová. Už to není blondýnka Dolores, ale je to Christina, která si žije svůj život jako spisovatelka, která žije samotářsky a dělí svůj život pouze mezi prací a životem se svojí spolubydlící. Jako každý rok se znovu vrátil William, který má znovu svůj příběh, jež se určitě neobejde bez krveprolití, zatím jenom koupil (zdarma) starou vodárnu s počítačovým zázemím. Je to jenom otázka, zdali je to „klon“ nebo ještě žijící Muž v černém. Také se v příběhu znovu vrací dvojice Maeve a Caleb, kteří se příběhových sedmi let snaží žít svůj život naprosto normálně.   První díl je opravdu překvapivý tím, že se seznamujeme s postavami (novými i starými). Jak je život změnil a jak reagují na svojí novou hrozbu. První padesát minut je opravdu poklidných a tajemných. Nic se v nich nedozvíme. Jde pouze o to, že se znovu kolečka osudu začali otáčet k tomu, aby se hlavní postavy znovu vrhly do centra dění, způsobily apokalypsu, buďto přežili nebo byly umlčeny navždy.   V dalších dílech samozřejmě očekáváme další návraty, vrátí se Angela Sarafyan, Luke Hemsworth a samozřejmě i Jeffrey Wright. A můžeme započíst i návrat Jamese Marsdena, který momentálně hraje tajemnou postavu, kterou určitě blíže poznáme v dalších dílech. Hodnocení: 70 % ()