Dědictví

• Dánsko Arvingerne (viac)
Dánsko, (2014–2017), 24 h 4 min (Minutáž: 52–59 min)

Trine Dyrholm, Jesper Christensen, Marie Bach Hansen, Carsten Bjørnlund, Mikkel Boe Følsgaard, Lene Maria Christensen, Trond Espen Seim (viac)

Smrt ženské hlavy rodu vynáší na světlo zapomenutá tajemství a znovu zažehává boj o rodinné dědictví. (Filmbox)

Axident

Civilně působící seriál. Stará paní, známá kontroverzní umělkyně, zemře, zanechá po sobě rozsáhlé historické sídlo a tři děti. Marnotratného syna, toho času pařícího v Thajsku, druhého syna, právníka, nemajícího s matkou nejlepší vztahy a ambiciózní, arogantní dceru. Den před smrtí ovšem usedlost odkáže písemně svému čvrtému potomkovi, místní mladé, chudé květinářce, která nemá o sourozenectví k místní slavné rodině ani tucha. Následné tahanice o majetek po matce vytáhnou na povrch mnohé zapomenuté hříchy a udělají už v tak nekonzistentní rodině velké dusno.... Taková dánská telenovela. S dobrým castingem a dobře zahranými charaktery. ()

Arsenal83

Prvá séria výborná. Pokiaľ šlo o hádky o dedičstvo, tak seriál mal skvelý švih, prišli zvraty, prekvapenia, intrigy. Akonáhle sa vyriešilo, kto čo zdedí, seriál upadol do rodinnej drámy. Nie až tak záživnej, ale ani nie nezaujímavej. Každopádne na ten rozbeh z prvých 8 častí už seriál nikdy nenadviazal, medzi prvou a druhou sériou je silný prepad. Napriek tomu nechávam vyššie hodnotenie. Ide o nenápadný kúsok, ktorý  sa dobre pozeral a nie je ľahko zabudnuteľný. ()

Aky

Nenápadný, leč výtečný seriál. Námět je zdánlivě banální: několik sourozenců se střetne kolem svých dědických nároků po smrti poněkud extravagantní matky. Ovšem vyprávění je vedené mimořádně vynalézavě, přirozené zvraty přicházejí tam, kde je očekáváte, ale navíc jsou kořeněné nečekanými kličkami, jež ovšem stejně tak zapadají do logiky příběhu. Všechny postavy jsou napsány a zahrány plasticky a věrohodně, je přirozené se ztotožnit s jejich usilováním stejně jako s jejich odsouzením. ()

kocik1

Ambivalentní charaktery, všichni mají svoje silná i slabá místa, první série výtečná, potom už to šlo pomalu dolů. I tak mě ale příběhy netradiční rodinky udržely u obrazovky až k poslednímu dílu 3. série a na jejich rozuzlení, ač bylo až příliš smířlivé, jsem byla opravdu zvědavá. Někde mezi 3 až 4 hvězdami. ()