Film se zaměřuje na vztah mezi astronomem a jeho milenkou, kteří tráví roky od sebe. (mokelembembe)

kaylin

Giuseppe Tornatore prostě bude moje krevní skupina, a i přesto, že si tentokrát vybral na první pohled jednoduchý příběh, dokázal mě naplno zaujmout a já jsem jen sledoval, jak tenhle zvláštní vztah dopadne. O Olze jsem si doposud nemyslel, že zvládne větší herecké představení, ale zvládla ho skvěle a zastínila Jeremyho, kterého přece jen více vidíme ze záznamu. ()

MartinezZ

(spoilery) Doslova zabitý potenciál. Ve chvíli, kdy jí chodí zprávy i tehdy, když zjistila, že už jí psát nemůže, z toho mohl být zajímavý psycho-thriller se zajímavým vyústěním, nebo jen prostě zajímavý nápad o tom, kterak manželka/dcera přišla na jeho telefon/mail a nadále se za něj vydává, aby zjistila něco o jeho milence. Ale ne, tady se to vleče jak pondělí a je dovedeno do takového absurdna jeho "ďábelského" plánu, že by leckterý zloduch takovému načasování a kooperaci všech přítomných až záviděl. Zajímavé zpracování, to ano, ale mělo to končit tak o 60 minut dříve - jenže to by zas nemělo stopáž pro kina, že... ()

radektejkal

Tak to je přesně ten typ filmu, který nemám rád. Konečně chápu, co to je, když kolegové v komentářích píší, že "něco" byla hrozná nuda. Řekl jsem si, že ji protrpím jen z půle, podle mé časomíry jsem vydržej přesně jednu hodinu a jednu minutu - ani minutu déle. Dívat se na to, jak bohatý a vzdělaný dědouš opruzuje mladou akčnici (pozor, novotvar! - i když on byl taky dobrej akčník) i po smrti, to fakt nemusím. Vlastně z tohoto filmu nemusím nic: trapně romantický příběh, neprůkazné hlavní aktéry, načinčané exteriéry, sladkokyselé žánrové obrázky, nepříjemně vyváženou kompozici... - všemu chybí šťáva nebo jakákoli jiná tekutina. Pozn. 1: Vyskočilo mi okno s textem: SinglesRussian.com - Hot Russian Ladies Looking for Love) - tak to musím dát alespoň jednu hvězdu. ()

Aljak

Poznáte ten pocit, keď sa dlho dlho tešíte na nejaký film a po jeho skončení cítite trpké sklamanie? Tak toto bol jeden z tých filmov. Tornatoreho filmy zvykli byť zárukou kvality, ale toto mi prišlo ako bohapustá vykrádačka P.S. I Love You. Až ma to celé akosi zarazilo, ale sám seba som presviedčal, že "nie, nie, s týmto celým musí mať Giuseppe nejaký vyšší zámer" - žiaľ, nemal... Dejová línia mdlá, zápletka fádna, s ústrednou mileneckou dvojicou s obrovským vekovým rozdielom som akosi nesympatizoval, a obsadenie Olgy Kurylenko sa mi od začiatku vôbec nepozdávalo. Takže celkovo - sklamanie. Ani sa mi nechce veriť, že toto vypustil do sveta taký pán režisér akým je Giuseppe Tornatore... ()

bllm

Já rozhodně nadšení z výkonu Olgy Kurylenko s Kaylinem nesdílím. Tenhle film stojí jenom na představitelce Amy a na to bylo třeba vybrat někoho podstatně zdatnějšího. Ač se jedná o celkem jednoduchý příběh, určitě je to náročnější role, spousta scén bez partnera, mluvení sama pro sebe, nebo s monitorem. Ale Olze jsem nevěřila vůbec nic, ani jednu jedinou emoci, ani lásku k Edovi, ani smutek nad ztrátou, ani rozčilení, zrátka nic. Ty rádoby něco vyjadřující grimasy ještě šly, ale nejhorší to bylo když začala mluvit, to už působilo totálně nepřirozeně. Přidat tomu trochu spád a vybrat lepší herečku, mohl to bejt dobrej romantickej doják a to já bych ocenit dokázala. ()

theSaint

Tornatore patří k mým oblíbených tvůrcům. Jeho milostné příběhy si ke mně vždy našly cestu a já si je téměř bez vyjímky všechny zamiloval. Těšil jsem se moc i když jsem Olgu nikdy nepovažoval za nijak mimořádnou herečku. Doufal jsem, že Jeremy to vše vyváží, Morricone podrží tam, kde bude třeba a Tornatore mi předloží další ze svých poetických balad. Bohužel. Olga je sice nádherná žena, ale nepřesvědčila mě, nepřesvědčil mě ani Jeremy a nepřesvědčil mě ani Tornatore. Dokonce ani hudba tu není tak výborná, jak jsem od mistra zvyklý. Věčná škoda. Po nejvyšší nabídce, která byla velmi povedená, je tohle hořké zklamání. Nejslabší Tornatore. Jeho rukopis v tom vidím pouze vzdáleně a nevědět, že v tom má prsty, tak bych tipoval, že se mu chce jen někdo neúspěšně přiblížit. ()

Chema4

Až príliš veľa veci ma dokázali otravovať ako napríklad príliš čačaný a sladučký 6 ročný vzťah v harmónii bez jedinej chybičky alebo herecky výkon Olgy ktorá je síce krásna ale keď otvori ústa tak to všetkým musí trhať uši stým jej prízvukom, ono je to celkom odvaha od Tornatoreho nechať to všetko na Olge aby uhrala cely film. Tempo filmu pomalé mohol tomu pomôcť ale skorí dobrý zvrat ktorý mal potenciál ale myslím že ho Tornatore utopil, uberajúc sa to cestou menšieho mystéria a záhadna mohlo to by zaujímave ale režisér si vybral cestu romantickej sračky, ktorá ma unudila takmer k smrti. Stále som ale veril že Tornatore ma nejaký tromf v rukáve a čakal som ho vo finále a vlastne už si ho ani nepamätam. Tento počin si môže Tornatore pridať k najhorším filmom z jeho korešpondencie. 32% ()

Hvězdář

Možná, že Tornatoreho vrcholem už provždy zůstane Nejvyšší nabídka, protože překonat sám sebe s takovým filmem na kontě už je pořádná kláda. I když... Tornatore umí překvapit. Nicméně, tento film to nebude. Kvalita opravdu poklesla, to však nic nemění na tom, že odsud opět dýchá Tornatoreho typický romanticko-tragicko-poutavý příběh životních rozměrů. Film jsem si opět prožil společně s hlavními hrdiny od začátku do konce, tak jako obvykle. Tady jsem zklamán nebyl. Myslím si, že tady kulhá spíše forma. Astrofyzikální téma je tady zpracováno poněkud lehce kýčovitě... asi tak podobně jako jiní režiséři točí válečné filmy bez hlubší znalosti vojenských reálií. Je to jen kulisa, atmosféra, prostředí příběhu, který sám však bez ohledu na formu zachovává kvality. Dalším zklamáním je hudba, která se obyčejně ve spojení Tornatore-Moriconne stává pomalu až kultovní záležitostí. Tady tomu však zjevně nebude. Dobře, zažil jsem už v Tornatoreho filmech i lepší herecké výkony, to se taky popřít nedá. I přes jisté zklamání však dávám 4 hvězdy, mimo jiné také za to, že Tornatore neopustil svůj osobitý rukopis, pro který jeho filmy můžu, i kdyby je točil s ochotníky. ()

hrdygay

jebacka olga kurylenko mala dve nahe sceny, ukazala v nich kozy, aj som si vyhonil, rad som pozeral 2 hodiny na olgu kurylenko, aj ked film za vela nestal, bol o nejakych dopisoch a videach, ktore zanechal mrtvy ed phoerum (jeremy irons) svojej priatelke amy (olga kurylenko) 3/10 ()

ondrasek2007

Slzy mi tekly proudem, snad proto, že jsem něco podobného zažila a dokázala se do Amy úplně vžít. Nechápu jak někdo může film nepřijmout nebo jen těžce kritizovat. ()