Způsob vraždy

• USA A Kind of Murder (viac)

Walter Stackhouse je v šedesátých letech úspěšný newyorský architekt ženatý s krásnou Clarou, který vede zdánlivě dokonalý život. Ale jeho fascinace nevyřešenými vraždami ho zavede do dramatického chaosu, protože je nucen hrát hru na kočku a myš s chytrým zabijákem a příliš ambiciózním detektivem... a zároveň touží po jiné ženě. (Filmbox)

higuain

Technicky dost v pohodě, ale je to takový bloumání od ničeho k ničemu, byť snadno snesitelný. Říkám si, že film tohoto typu může mít jednoduchou zápletku za předpokladu, že je vynahrazena zajímavými postavami. Nebo naopak. Ale pokud nemá ani jedno, je to špatně. Ve finále je člověku vlastně jedno, jestli je manžel vinen nebo nevinen, protože v každém případě je to idiot dělající zásadně nesmyslná rozhodnutí a osudy takový postavy jsou mi u zádele. A jelikož jsem si tenhle film sehnal vlastně jen kvůli Haley Bennett, tak snad ještě víc zamrzí fakt, že její postava je trestuhodně nevyužitá. ()

Lucasion

Na filmu do kterého se pustíte bez přečtení synopse a bez koukání na trailer je vždy něco hezkého. Tady lákal především herec Patrick Wilson. Snímek je docela obyčejná detektivka, vyprávěná vcelku neobyčejně. Frustrovaný manžel, spisovatel se zaplétá do vlastních lží, které mu u detektiva pěkně zatopí. Patrick je skvělý. Prostředí noir je super. Případ se trošku vleče a není po celou svojí délku záživný. Na druhou stranu se mi líbí, jak film nedává divákovi všechny informace o postavách a je pouze na něm komu se rozhodne věřit. Film rozhodně není černobílý, a tak se neustále pohybuje na hraně viny a neviny. Po druhém zhlédnutí tohle kouzlo mít jistě nebude. Přesto jsem se docela bavil. Posledních dvacet minut bylo napínavý. (50 %) ()

Shitonit

Chlápek má prachů jak sraček, žeby s tím mohl tapetovat a má taky roupy, tak se šťourá ve vraždách co mu do nich je prd, a píše knihu, trochu chlastá, tak nějak pohoda. Jenže má Kláru, a Klára je zamindrákovaná, žárlivá psychotická turbokráva, ale nosí fajn barevný svetříky.. No a Klára ho tak sere, že si týpek pořídí prima sexy pěvkyni, která má v hrdle zlato, a zřejmě občas i ptáka. Chlápkovýho. No a do toho tam poskakuje fakt těžce zaujatej fízl, kterýho sere všechno, a čmuchá kolem knihovníka. To stručný děj. Pak už toje tak: Knihovník sejme manželku, ale to ještě nevíme, chlápek v tom šťourá, a Klára mezitím hupne z mostu na palici, protože je (byla) na palici. Fízl šťourá Kláru, a chlápek jak je prolhanej tak lže, tím se do toho zamotá a to fízla sere, a jak je chlápek bohatej, tak to fízla sere taky, a asi ho sere i pěvkyně, že má v hrdle ptáka chlápka, a ne ptáka fízla. Knihovník a chlápek se střetávají názorově i vyděračsky, chlápek se to snaží vyjasnit a přitom stále má ptáka vítekde.. Bum a se to semele, pomele a hopsa hejsa, knížka je hepy end a já byl taky hepy, protože ten film je fakt pecka. ()

Morholt

Strašlivě průhledné a ani mi nepřipadalo, že by se Goddard diváka snažil alespoň trochu zmást. a přitom by to nebylo tak těžké. Další věcí je, že se hrdina chová u výslechů jako blbec a z mého pohledu celkem nesmyslně lže. Na druhou stranu líbila se mi dobová atmosféra s noirovým nádechem, pokud pominu Jessicu Biel, tak mi to sedělo i herecky a i když film nemá nijak závratné tempo, mě ten pozvolný styl vyprávění seděl. Škoda, že se tu lépe nezapracovalo na scénáři. Nicméně i tak se jedná o fajn nenáročnou jednohubku. 60% ()

kaylin

Mám Patricka Wilsona hodně rád a jsem rád, že jsem ho pro sebe snímkem "Watchmen" objevil, ale i když se ve filmu "A Kind of Murder" snaží, co to dá, i když nám kamera odhaluje jen to, co nás navnadí, tak nakonec se snímek skutečně ukazuje jako prázdný, jako takový, který nakonec nemá to, co by na vás vyskočilo a porazilo vás. Škoda, jinak je to dobře stylizované i zahrané. ()