Uletený rozprávkový muzikál sa inšpiroval klasickou romantickou komédiou Williama Shakespeara Sen noci svätojánskej. Populárne piesne posledných šiestich dekád sprevádzajú príbehy rozprávkových postavičiek škriatkov, goblinov, elfov a víl, ktoré prežívajú bláznivé dobrodružstvá, keď vzájomne súperia, kto z nich získa zázračný a mocný elixír. (TV JOJ)

Moiraine

Hodně se tu zpívá. Až moc. Kdyby ubyla alespoň polovina písniček a místo nich přišel nějaký děj, bylo by to lepší. Celé to je přímočaré s pouhým náznakem zápletky. A když dojde na závěrečné morální poučení, Tak nám ho jedna z postav musí sdělit - tomu říkám podceňováni inteligence diváka (i toho dětského). Nakonec jediné, co Strange Magic má, je vizuální stránka. ()

merigieren

no je to úlet, děj je celkem prostý, princezna před svatbou a rytíř, který ji podvádí. Rozchod, lektvar lásky pro návrat. Říše dobra a zla, nejdřív ukradnou lektvar zloduchovi, ten pak ukradne sestru princezny, ona pak zase leze za ním a nakonec se mají všichni rádi. Film si víc zakládá na líbivých obrázcích měnících se podle nálady, s tím je spojená i hudba, oni tam vlastně skoro ani normálně nemluví. Občas je to i hodně vtipný, o to se tady stará především bílá liška co kříží různý zvířátka. Je to spíš pro mimina, filozofové by se měli vyhnout velkým obloukem .... ()

ABLABLABLA

No original songs? Samé covery a mash-upy... ale tak strašně ohraných songů, že byste je nechtěli už slyšet ani v originále, natož jako cover. Osobně se považuju za velkého fandu animáků, ale tenhle byl vážně hrozný. Když už já dám animáků méně než 3*, tak to vážně musí být strašné. Bylo to především o písních a zamilovávání se, ale jak už jsem psala, to byly covery otřesných songů. Přišlo mi, že tvůrci zadali do google "song with world love in it" nebo "song about love" Nekecám.. tak se podívejte na soundtrack... Can't help falling in love, I'll never fall in love again, I Wanna dance with somebody who loves me, What doesn't kill you etc. Jediné velké pozitivum je, že se kráska-bojovnice, zamiluje do toho "zlého a ošklivého", ale co ta závěrečná scéna aka kaleidoskop? ()

Asmodin odpad!

Pohádka by rozhodně neměla nikoho nudit. Po první písni jsem si řekla dobrý, ale jak se víly chystaly na ples to už na mě bylo moc a raději jsem příběh utla na začátku a šla jsem pracovat. Řešit mezilidský vztahy v pohádce s hudebním doprovodem mi přišlo absolutně zbytečný, nehledě na to, že některé písně byly až trapné. Nicméně zpracování bylo velmi kvalitní a pochválit musím především graficky vytvořené houbičky. Bohužel bych vyzvedla i jiné přednosti tohoto díla, ale vážně jsem se nedonutila přetrpět, tak strašně pitomé písničky. ()

Jeoffrey

Následující komentář obsahuje nějaké ty SPOILERY, takže pokud máte v plánu se na tohle dílko podívat, tak ho prostě nečtěte !!! Pokud jste se dostali až sem, tak vaše smůla, já vás varoval... V jedné písni se zpívá : "Láska je kurva, každýho sundá..." když tuhle větu vytrhnu z jakéhokoli dalšího kontextu a nechám jí tak jak je, tak jsem právě shrnul veškerou myšlenku tohohle snímku, ke které se museli zdejší hrdinové prozpívávat neskutečně složitou a pro mě nepříliš hezkou cestou. Původně jsem si říkal, že to přece nemůže být tak tragické, je to přeci Disney a když jsem viděl, že v tom má prsty i Lucasfilm, tak jsem měl jistá očekávání. Bohužel jediná pozitivní věc na tomhle filmu je poměrně dobrá animace. Například taková ještěrka vypadá jak má ještěrka vypadat, okolí je docela povedené a to je asi tak všechno. Pak už jsou jen věci s kterými jsem měl při sledování jen problémy. Začnu charaktery a faktem, že takovouhle sebranku pro mě naprosto odpudivých charakterů jsem už dlouho neviděl. Nejhorší byl asi ten nápadník, který měl veškerou slizkost prince Krasoně a ještě velkou hrst navíc a tak sledovat ho bylo čirým utrpením. Ten malý elf byl taky naprosto šeredná záležitost a ať jsem se snažil sebevíc, tak jsem mu prostě nemohl fandit. Princezna zase předvedla úžasný kotrmelec z naivní trubky v zahořklou princeznu bojovnici, která však u mě tím, že byla až příliš zahořklá a až příliš "silná" taky nedokázala zabodovat. Hlavní hrdinka by měla mít nějakou roztomilost, nebo alespoň nějaký náznak charismatu ale to jsem u ní já neobjevil. To samé hlavní "záporák". Pokud chci předvést romantickou etudu ve stylu Shreka, tak by ten "ošklivý" a zahořklý panák měl mít alespoň trochu nějakého osobního kouzla, abych mu dokázal fandit, ale toho jsem se tady nedočkal. Co se druhé princezny týká, tak ta si svou pózu naivní a hloupé trubky udržela po většinu filmu a i já jsem jí měl v momentech kdy začala zpívat plné zuby a ten twist kdy si najednou uvědomí jak to s tou láskou vlastně má, byl pro mě naprosto neuvěřitelný. Takže postavy mě povětšinou neskutečně štvali a ani jedna se mi nelíbila, což se mi dlouho nestalo. O příběhu a jeho hloubce jsem se už zmínil a všechen ten vývoj a posun na mě místy působil dosti nuceně. Co byl také totální průšvih byl výběr hudby. Ty písničky byly asi vybrané tak, aby v každé bylo slovíčko "láska" ale z většiny z nich jsem žádné emoce necítil. Navíc byly vybrané hity, které sice povětšinou znám, ale které mě nikdy příliš neoslovili a byly upraveny tak, že mě většinou také slušně štvali. Nemělo to zkrátka jiskru a neoslovilo mě to, což je u filmu, kde se povětšinou zpívá docela slušný průšvih. Podtrženo a sečteno máme tu představení v kterém hrají pro mě strašní a nesympatičtí herci v příběhu, který pro mě postrádá nějakou hloubku a emoce a s písněmi, které mě neoslovili a to vše se děje v celkem povedených kulisách, které ale výsledný negativní dojem pro mě nezachrání. Jednu hvězdu tomu dám za animaci a jednu za tu shrekovskou pointu, protože já, jakožto zahořklý zlobr, hezounům prostě nepřeju, ale na víc jak na 2,5/10 to u mě i tak nemá. () (menej) (viac)

• Pôvodne mali mať sestry Marianne a Dawn dlhé hnedé vlasy, ale štúdio kvôli obtiažnosti animácie muselo zmeniť vlasy na krátke a blond. (Hudakfilms)
  • Pracovný názov filmu bol Primrose. (Hudakfilms)