Komando nehanebných bastardov

Armádny kapitán so škandalóznou minulosťou Jack Wosick (Luke Goss) dostane šancu napraviť si reputáciu v čele bandy stratených existencií prezývaných War Pigs. Ich úlohou je podniknúť tajnú misiu za nepriateľské línie a vyhľadať a zmocniť sa nacistami vyvinutej super zbrane - ťažkého delostreleckého kanónu V3, ktorý by znamenal neprekonateľnú výhodu nad Spojencami. Ostrieľaný veterán 1. svetovej vojny Jack musí svoje nové mužstvo vycvičiť, veliť mu a vydobyť si jeho rešpekt, aby z nich za asistencie kapitána Hansa Picaulta (Dolph Lundgren) a nemeckého antifašistu v službách francúzskej cudzineckej légie plukovníka A.J. Reddinga (Mickey Rourke), urobil fungujúcu prieskumnú jednotku. (TV Dajto)

Shakers

Mňa to celkom bavilo. Dolph Lundgren tu síce nemá toľko priestoru ako všade na plagátoch, pretože hlavné husle tu hraje Luke Gross. Na druhú stranu ani mi to moc nevadilo, pretože rola Francúzkeho kapitána mu sadla. Ryan Little už pár válečňákov natočil, takže sa vie pohybovať v akciách, ale aj v skromnejšom rozpočte. Navyše tých pár minút ubehne ako voda. 60% - 3* ()

Wacoslav1

My name its not Fritz. Já se teda hrozně nudil a pokud od toho čekáte intenzivní válečnej akčňák ve stylu Fury, nebo se těšíte jak bude Dolphík kosit nácky po desítkách a do toho vytrvale hláškovat, tak se budete nudit taky. Dolph a Luke Goss jako dvojka mentorů kteří zacvičují komando mladých sráčů na nebezpečný úkol, nejsou úplně špatní, ale teprve ve chvíli kdy se Lundgren v rámci infiltrace převleče za Německýho oficíra se ukáže jaká role by mu padla jako ušitá. Takhle není špatnej, ale v akci se prakticky nepředvede a i když tenhle marnej film táhne jak se dá, tak lze úspěšně pochybovat o smyslu jeho role v tomto laciném spektáklu. Ano velmi laciném. Na pořádnou akci patrně nebyli peníze a tak se jenom kecá a filozofuje, mimo úvodní a závěrečné sekvence se ve filmu nic neděje a kromě ústředního dua už vás ve filmu nikdo jiný nezaujme.35% ()

gogo76

Režisér R. Little to skúša s malými vojnovými filmami na všemožné spôsoby, ale takmer všetky jeho filmy nakoniec skončia priemerom. Snahu mu však uprieť nemožno, snaží sa, ale chce to viac peňazí, viac skúseností a hlavne vážnejší prístup. Jeho najnovší počin War pigs je jeden z jeho slabších kúskov. Účasť D. Lundgrena sľubovala skôr akčný prúser , ale nakoniec sa to dalo , aj keď som si svoje občas vytrpel. Emócie sú silené, nepresvedčivé, záver na cintoríne som mal chuť vypnúť po niekoľkých sekundách a oni to natiahli na minútu a viac! Príbeh nie je podstatný, zase nebezpečná misia a zase banda nesmrteľných...Čo k tomu dodať, keď po veľkej a absolútne nereálnej prestrelke v závere všetci prežijú a nikto sa nezranil??? Najväčšia strata sú dva vybité zuby...Kapitola sama o sebe je M. Rourke. Asi v žiadnom filme doteraz nemal ksicht tak doriadený ako v tomto. Celá jeho tlama je napuchnutá k prasknutiu a horná pera sa mu pri rozhovoroch ani nehýbe. Neskutočne sa doriadil, ale asi to zase nejaký plastický chirurg spravil, pretože v traileri k jeho novému filmu Ashby vyzerá o čosi lepšie. Možno je pod nožom 2-3 krát do roka, kto vie? Film 40%. ()

Fiftis

War Pigs je dá sa povedať pomerne slušný vojnový film, s nízkym rozpočtom, ale napriek tomu zvládnutý v rámci akcie a napätia. Tvorcovia sa snažili čo im rozpočet dovolil a tak je výsledkom svojím spôsobom nenáročný pohodový vojnový snímok bez zbytočných ambícií a prekvapenia. Človek tak, ako vždy fandí klaďákom. Aj keď som znalcom mnohých vojnových snímkov, zaradím aj tento medzi vojnové filmy, čo stoja za občasné zhliadnutie. Tentoraz sa pred kamerou zišli dvaja pozitívni hráči akčných filmov. Dolph Lundgren a Luke Goss. Pravda, ešte im tu sekunduje ostrieľaný Mickey Rourke, ale ten je tu tak krátko, že ho ani nepočítam. Fajn príbeh, spracovanie obsadenie i dej. Až na víťazoslávny záver, kedy si odkráčali z nepriateľskej línie a tábora ako králi to hodnotím vcelku kladne. ()

Big Bear

A máme tu další film točený některým z amerických klubů vojenské historie. Co už jsem jich v poslední době viděl a vždy jsem nakonec zaplakal nad promarněným časem... Tento se odlišuje snad jen dvěma rozdíly.. Za prvé se v něm objevili ,,slavní'' důchodci Rourke a Lundgren a za druhé byl hlavní hrdina Goss opravdu charismatický sympaťák. Ale to je tak vše co film nějak odlišuje. Scénář je doslova tuctový. Kapitán, který měl průser za zpackanou misi, kde mu zařvala celá jednotka dostane druhou šanci. Němci totiž dle průzkumu mají tajnou zbraň (jak originální) a je třeba zjistit kde ji mají a z čeho je sešroubovaná! Kapitán tedy dostane pod ruku bandu ulejváků, kteří si říkají War Pigs, protože se rádi válejí v bahně. Ještě s jedním legionářem co utekl od Němčourů (Lundgren) je má během pár dní vycvičit pro speciální operaci vhodnou spíše pro Rangers, nebo Commandos. (Určitě bych tam posílal tenhle výkvět armády,,). Kucí se během výcviku naučí kreslit a běhat, lézt po laně a bojovat s nožem a jsou připraveni. Tak nějak si říkám, co tahle banda vlastně celou válku dělala? Ve stanu se vychloubají, že prošli tři země a zatím jsou stále živí. Film se odehrává v roce 1944, takže co celou dobu dělali když neuměli bojovat s kudlou? (Předpokládám, že měli za sebou Sicílii, Francii..) ---No nic. --- Největší dráma je v tom, že oni vědí, že jejich nový velitel přišel o všechny maníky v předchozí akci... Takže divák je tou nedůvěrou mužstva vůči velitelovi sekajícímu rozkazy jeden za druhým napjatý... No nebudu spoilerovat, nechte se překvapit zda si nakonec všichni zasalutují pod vlajkou s hvězdami a pruhy, každopáďo uvidíte neuvěřitelné věci a nebýt to za druhé světové, tak tam někde hledám agenta 007, ten také umí řídit všechno a střílet ze všeho... Také se dozvíte, že německý tank se řídí stejně jako traktor někde doma v Idaho.... Sdkfz asi také.. --- Jinak obsah lže jak když tiskne, pisatel neměl ánung o čem píše ať už jde o popisované postavy nebo celý úkol mise - jednotka opravdu nebude hledat kanon V3 (mimochodem ví někdo co to kanón Fau drei vůbec je? .-)) . No nic. Dávám dvě nášivky s lebzou, ale je to jen tak tak. Hodně slabá a laciná kávička. * * ()

Rominator

Poručík J. Wosick (Luke Goss) dostane od plukovníka A.J. Reddinga (Mickey Rourke) druhou šanci, když je pověřen speciální misí, kterou podnikne s bandou zvanou "War Pigs". S tréninkem a výcvikem mužů mu pomůže kapitán Picault (Dolph Lundgren). Jejich cílem je zjistit, v jaké fázi jsou Němci se svojí superzbraní, vysokotlakým kanónem dalekého dostřelu, ale vše nejde podle plánu... Kromě menší přestřelky na začátku se s akcí šetří do finále. Divák dostává nízkorozpočtový film z II. světové války, který se točil tři týdny a laká pouze na jména na obalu. ()

mzss1

|30%| Ani nevím, proč jsem nakonec tu 2* dával, upřímně je to tak na rovnou 1*. No, nakonec jsem protekčně hodnocení navýšil, asi ze dvou důvodů. Za prvé: Hrál tam můj oblíbenec Dolph Lundgren a také Luke Goss, který mě zaujal v druhém a třetím díle Rallye smrti nebo v menší roli ve filmu Žoldáci spravedlnosti. Za druhé: Film neměl vlastně žádnou obrovitou chybu, bylo to takové nezáživné, nudné a místy i snad hloupoučké. Není se čemu vlastně divit. Nízký rozpočet a k tomu válečný film ? To moc dohromady nejde. Akce je zde málo. Na začátku je, ale moc nezaujme. Potom, je téměř celý film o ničem. Lundgren je zde celkem nevýrazný, trochu si zabojuje, ale ne moc. Goss mě zaujal více, ale také se nějak extra nepředvedl. Ostatní herci reprezentující válečné hrdiny mě vůbec nezaujali a ani to neuměli nijak zahrát. Rourke v menší roli mi zde docela vadil, což se divím, v EXP1 mi celkem seděl. Ke konci tu je větší akční sekvence, dokonce i pár menších pranic. Natočené je to celkem amatérsky, ale aspon nějaké dobré scény se zde najdou. No, ke konci filmu velká pochvala pro hochy jak splnili úkol, to bylo fakt trapné, no. Znám teda horší béčka. Tak to moc zatracovat nebudu, ale je to slabota, jeden z těch hodně slabých béček. ()

Yoshitsune

Aaa Guten Tag meine freunde. Moche cestina nebyt dobrá, ale já vám vysvetlit, jak být dobrý her skopčák, aby jste osvobodit ty tupé burany z Polska, Ceska, Anglány mozná a na Francouze chodíme bobek, jak mi řikat Scheiße. Ha ha ha, to byt nas povestný humor, vam tuze libit ? Neni se čemu divit, my němci být tuchuze vtipný, ha ha ha .Takze dobrý skocak nevypadá jako skopcak, jelikoz na to producenti neměli mit vybavení. Ale jakysi Herr Major, nam propujcit, svoje propujcit svoje přilby z Wehrmachtu, které on nosit když chodit pro noviny. Doblý skopčak ani nemuset mít zluté vlasy, doblý skopčak ani nemusí být vycvicen. Und, und to byt vse, vam tuze libit film ? Pak sance že vy ne skopcak, vam nelibit ? Pak se jit dát Wiener Schnitzel. Scheiße na třikrát ! ()

hrona

Upřímně domluvit se s partou kamarádů, hodit na sebe vojenské hadry, zalézt do Prokopáku, nasadit paintballové zbraně a do toho týpka, který to celé natočí na kameru, dopadlo by to úplně stejně jako tento produkt. Partička šesti nevycvičených vojáčků, kterým stačí párkrát vyběhnout na kopec s pytlema na zádech a už jsou nejlepší válečná banda armády, do toho Lundgren jako takový hodný strýček na pokec. Goss jako šéfik, kterýho prostě musíte litovat díky jeho osudu a Rourke mihnoucí se ve dvou záběrech jako otrkaný velitel zadávající téhle bandě prakticky nemožnou misi. A k té misi? Když tato parta pobije rotu německých vojáků s pancéřovanými vozy tím, že na ně použije dva granáty a jeden zásobník z kulometu, se ještě překousnout dá, ale že si nakráčí přímo do německého prý nejlépe zajištěného objektu, aniž by mrkli okem, tam vše během dvou záběrů vystřílí a na závěr splní, nebo nesplní misi? To už opravdu hlava nebere. Použité lokace - les, cesta a stará továrna. Spojlerů se zde obávat není potřeba. Ztráta času každého, kdo si tento film vloží do přehrávače. ()

Morholt

Lundgren, Rourke a Goss vs. náckové. Když si to člověk řekne takhle, tak to společně s námětem vypadá na docela slibnou béčkovou variaci na Špinavce. Ale realita je bohužel někde jinde. War Pigs nemají nic, co by měl válečný film mít. Akce příšerná, postavy absolutně nezajímavé a ta troška umělé krve společně s mizernými efekty to nahoru také dvakrát netáhli. Jediné, co si z toho člověk vezme je zjištění, že z Rourkea je už celkem solidní kreatura, která nemá s homo sapiens už nic moc společného. Za Dolpha 10%. ()

Lacike

Jeden lesik, par no name hercov, 3 ex-hviezdy a zopar kusov starej armadnej techniky, ktoru filmarom zapozicali nejaky zberatelia. Bohuzial nedostali povolenie k jej zniceniu a tak tu mame len 2 akcne sceny a medzitym kopu nudnych kecov, ktore prenasaju postavy, ktore mi boli uplne ukradnute. A je jedno, ci ich hrali mladi no name manici, alebo ex-hviezdy v ulohach ich mentorov. Nikto z nich tu nepredvadza nic, co by mohlo kohokolvek zaujat. Zamrzi to najviac u Lundgrena, ktory si hranie vo svojich poslednych slusnych beckach viditelne uzival a ten dobry pocit dokazal preniest aj na divaka. V tomto filme je znudeny ako vsetci ostatni herci. Ale podme spät k akcii. Míme tu jednu kratucku prestrelku v lesiku na zaciatku a potom uz len akoze velkolepe finale v ktorom sa pred kamerou mihne nejaky ten tank, ale kedze nemali povolenie ho čo i len poskrabat, tak finale znova vyzera ako len take podfinancovane strielanie par statistov. Keby to vyzeralo aspon stylovo. Ale vsetky prestrelky su sterilne natocene, takze vo vysledku nudia rovnako ako tie neznesitelne nekonecne dialogy. Velke sklamanie. Po relativne velkolepo pôsobiacom trailery som dostal jeden velky podfinancovany prd. Ruky prec od tohto filmu. 2/10. ()

DEXTER099

Tak válečná banda nebo spíš War Pigs...jsou filmem u kterého se nejspíš budete hodně nudit...Kdo čeká nějakou akční podívanou s Dolphem ze druhé světové války tak je opravdu na velikém omylu.Příběh nám ukáže parta vojáku co je nasazena ,aby zjistila informace o novém dělu nacistu zvaném stonožka...Skoro celý film sledujeme Dolpha v roli francouzského žoldáka a Luka Grossa jak cvičí onu partu (Je zajímavé,že oni prasata měli projít různými konflikty a souboji,ale až od naí ústřední dvojice zjistí jak bojovat s noži,jak vypadá v zemi mina atd atd atd.No myslím,že film měl dobrý potenciál,ale okolnosti asi nedovolili víc než co z toho vzniklo.Je to opravdu škoda,obvzlášť po dobrém filmu s Dolphem a to Skin Trade.Za mě tedy celkově 30% a dvě hvězdy. ()

Volodimir2

6.6.1944 sa vylodili spojenecké bojové jednotky s cieľom oslobodiť Európu. V septembri sa jednotky zastavili na silne stráženej hranici. Roosevelt a Churchill počítali s rýchlym víťazstvom už do Vianoc 1944. Situácia sa však vyvinula úplne inak. Samotný film nie je zlý a udržiava si líniu vojnovej historickej udalosti Kapitán Wosick upadol v armáde do nemilosti, ale v septembri 1944 dostáva novú šancu. Má spoločne s francúzskym legionárom kapitánom Picaultom zostaviť a vycvičiť jednotku americkej pechoty nazývanú vojnové svine. Táto jednotka má za úlohu dostať sa za nepriateľskú líniu kde musia odhaliť a zničiť Hitlerovu super zbraň, obrovské delo, umiestnené v regióne Alsaska Lotrinska. Týmto delom nacisti priamo ohrozujú Londýn a Paríž.. ()

FFilipCZ

Nechápu, jak se jim jednu scénu a jednu misi, která by úplně v pohodě zabrala tak 10 minut, dokázalo roztáhnout v 94minutový film. Bohužel podle toho snímek také vypadá. U válečného filmu prostě čekáte, že se nebudete nudit, spoustu akce a neodfláknuté přestřelky. ()

kaylin

Film mě hodně nalákal obsazením a já jsem na něj byl strašně zvědavý, ale tohle je bohužel tak nudný akční film se spoustou patetických, zbytečných záběrů až se mi nechtělo věřit, že v tom hrají akční herci jako Goss nebo Lundgren. Nemá to naprosto žádný drive a pár vtipných scén to nevytrhne. ()