Reklama

Reklama

Komando nehanebných bastardov

Armádny kapitán so škandalóznou minulosťou Jack Wosick (Luke Goss) dostane šancu napraviť si reputáciu v čele bandy stratených existencií prezývaných War Pigs. Ich úlohou je podniknúť tajnú misiu za nepriateľské línie a vyhľadať a zmocniť sa nacistami vyvinutej super zbrane - ťažkého delostreleckého kanónu V3, ktorý by znamenal neprekonateľnú výhodu nad Spojencami. Ostrieľaný veterán 1. svetovej vojny Jack musí svoje nové mužstvo vycvičiť, veliť mu a vydobyť si jeho rešpekt, aby z nich za asistencie kapitána Hansa Picaulta (Dolph Lundgren) a nemeckého antifašistu v službách francúzskej cudzineckej légie plukovníka A.J. Reddinga (Mickey Rourke), urobil fungujúcu prieskumnú jednotku. (TV Dajto)

(viac)

Videá (2)

Trailer 1

Recenzie (89)

Fiftis 

všetky recenzie užívateľa

War Pigs je dá sa povedať pomerne slušný vojnový film, s nízkym rozpočtom, ale napriek tomu zvládnutý v rámci akcie a napätia. Tvorcovia sa snažili čo im rozpočet dovolil a tak je výsledkom svojím spôsobom nenáročný pohodový vojnový snímok bez zbytočných ambícií a prekvapenia. Človek tak, ako vždy fandí klaďákom. Aj keď som znalcom mnohých vojnových snímkov, zaradím aj tento medzi vojnové filmy, čo stoja za občasné zhliadnutie. Tentoraz sa pred kamerou zišli dvaja pozitívni hráči akčných filmov. Dolph Lundgren a Luke Goss. Pravda, ešte im tu sekunduje ostrieľaný Mickey Rourke, ale ten je tu tak krátko, že ho ani nepočítam. Fajn príbeh, spracovanie obsadenie i dej. Až na víťazoslávny záver, kedy si odkráčali z nepriateľskej línie a tábora ako králi to hodnotím vcelku kladne. ()

Shakers 

všetky recenzie užívateľa

Mňa to celkom bavilo. Dolph Lundgren tu síce nemá toľko priestoru ako všade na plagátoch, pretože hlavné husle tu hraje Luke Gross. Na druhú stranu ani mi to moc nevadilo, pretože rola Francúzkeho kapitána mu sadla. Ryan Little už pár válečňákov natočil, takže sa vie pohybovať v akciách, ale aj v skromnejšom rozpočte. Navyše tých pár minút ubehne ako voda. 60% - 3* ()

Reklama

gogo76 

všetky recenzie užívateľa

Režisér R. Little to skúša s malými vojnovými filmami na všemožné spôsoby, ale takmer všetky jeho filmy nakoniec skončia priemerom. Snahu mu však uprieť nemožno, snaží sa, ale chce to viac peňazí, viac skúseností a hlavne vážnejší prístup. Jeho najnovší počin War pigs je jeden z jeho slabších kúskov. Účasť D. Lundgrena sľubovala skôr akčný prúser , ale nakoniec sa to dalo , aj keď som si svoje občas vytrpel. Emócie sú silené, nepresvedčivé, záver na cintoríne som mal chuť vypnúť po niekoľkých sekundách a oni to natiahli na minútu a viac! Príbeh nie je podstatný, zase nebezpečná misia a zase banda nesmrteľných...Čo k tomu dodať, keď po veľkej a absolútne nereálnej prestrelke v závere všetci prežijú a nikto sa nezranil??? Najväčšia strata sú dva vybité zuby...Kapitola sama o sebe je M. Rourke. Asi v žiadnom filme doteraz nemal ksicht tak doriadený ako v tomto. Celá jeho tlama je napuchnutá k prasknutiu a horná pera sa mu pri rozhovoroch ani nehýbe. Neskutočne sa doriadil, ale asi to zase nejaký plastický chirurg spravil, pretože v traileri k jeho novému filmu Ashby vyzerá o čosi lepšie. Možno je pod nožom 2-3 krát do roka, kto vie? Film 40%. ()

Rominator 

všetky recenzie užívateľa

Poručík J. Wosick (Luke Goss) dostane od plukovníka A.J. Reddinga (Mickey Rourke) druhou šanci, když je pověřen speciální misí, kterou podnikne s bandou zvanou "War Pigs". S tréninkem a výcvikem mužů mu pomůže kapitán Picault (Dolph Lundgren). Jejich cílem je zjistit, v jaké fázi jsou Němci se svojí superzbraní, vysokotlakým kanónem dalekého dostřelu, ale vše nejde podle plánu... Kromě menší přestřelky na začátku se s akcí šetří do finále. Divák dostává nízkorozpočtový film z II. světové války, který se točil tři týdny a laká pouze na jména na obalu. ()

Wacoslav1 

všetky recenzie užívateľa

My name its not Fritz. Já se teda hrozně nudil a pokud od toho čekáte intenzivní válečnej akčňák ve stylu Fury, nebo se těšíte jak bude Dolphík kosit nácky po desítkách a do toho vytrvale hláškovat, tak se budete nudit taky. Dolph a Luke Goss jako dvojka mentorů kteří zacvičují komando mladých sráčů na nebezpečný úkol, nejsou úplně špatní, ale teprve ve chvíli kdy se Lundgren v rámci infiltrace převleče za Německýho oficíra se ukáže jaká role by mu padla jako ušitá. Takhle není špatnej, ale v akci se prakticky nepředvede a i když tenhle marnej film táhne jak se dá, tak lze úspěšně pochybovat o smyslu jeho role v tomto laciném spektáklu. Ano velmi laciném. Na pořádnou akci patrně nebyli peníze a tak se jenom kecá a filozofuje, mimo úvodní a závěrečné sekvence se ve filmu nic neděje a kromě ústředního dua už vás ve filmu nikdo jiný nezaujme.35% ()

Galéria (102)

Zaujímavosti (5)

  • Při seskakování z tanku jeden německý voják vezme rukama za hlaveň a otočí o kousek i věží. (grovik.net)
  • Při výcviku jsou použity zcela anachronické uniformy. Americká armáda během 2. světové války nepoužívala bundy se zipem. Jediné bundy se zipem byly kožené letecké. (grovik.net)
  • Zhruba ve 40. minutě kdy dostávají Jack Wosick (Luke Goss) a Hans Picault (Dolph Lundgren) rozkazy od plukovníka A.J. Reddinga (Mickey Rourke), se mění pozice brýlí na stole. Plukovník je odhodí a brýle se postaví na stůl, ale v dalších záběrech už leží. (masekjc)

Reklama

Reklama