Frank (Eric Bana) a Finch (Ricky Gervais) pracují v rádiu jako redaktor a technik. Jejich šéf jim zadá úkol, aby odcestovali do jedné země Jižní Ameriky, kde právě probíhá puč, a posluchačům zprostředkovali autentické zpravodajství. Shodou okolností však přijdou o letenky a musejí vymyslet záložní plán. Tím se stává nápad s ukrytím v New Yorku, přímo naproti budově rádia, a nafingováním vlastního únosu. (C0r0ner)

kaylin

Přiznám se, že tohle je docela zklamání. Od Rickyho Gervaise jsem čekal trochu více humoru a možná i trochu propracovanější příběh. U tohohle prostě víte, jak to dopadne, což je trochu problém. Jednotlivé scény nejsou dostatečně vygradovány a vztahy se jeví spíše banální než jakkoli skutečné. Tohle se moc nepovedlo. ()

Willy Kufalt

Nejvíc mě překvapilo, nakolik se Ricky Gervais dokáže umírnit, místy hrát až charakterně a působit i sympaticky. Moje druhá zkušenost s touto britskou legendou dopadla určitě výrazně lépe, než nedávno viděný David Brent na turné a jako herec mě zde Gervais docela bavil, bohužel pro mě zůstal asi jediným skutečně výrazným. A jako režisér mi nepředložil víc, než jen velmi mírně nadprůměrnou komedii, která si místy v mých očích žádala svižnější spád nebo více nápadů, a která ve mě během vztahových linií vyvolávala až tuctový dojem. K hodně zdařilým a vtipným bych určitě řadil scény nápaditého řešení mystifikace přes telefon ze zvukařské půdy a osobně mě nejvíc potěšilo vyústění, když jsme se nakonec s hlavní dvojicí přeci dočkali dobrodružné návštěvy exotické země. Pár vtipných hlášek, včetně zlatého filmového hřebu na závěr, určitě pobavilo, oceňuji absenci vyloženě trapného humoru a na příjemný dojem ze sledování oddechové komedie, ve dvojici s kamarádem pozdě večer, zmíněné klady určitě postačily. Na 4. hvězdičku z mé strany úplně ne, ale v rámci očekávání jsem byl spokojen. Tak snad tohle nebyl i přímo vrchol Gervaisových tvůrčích sil... [70%] ()

Aljak

Ricky síce vytvoril skvelý scenár a taktiež celú schému dejového rámca, len v tom akosi chýbalo to čaro komédie, ktoré sa prejavilo až nečakane veľmi zriedka. Pritom na tomto celom sa dala vystavať taká vynikajúca komédia, lenže mnohé dialógy išli do stratena a potenciál zostal nenaplnený. Občas síce niektoré scénky a hlášky dokázali vyvolať záblesk pobavenia, ale človek by od takého komika akým je Ricky Gervais čakal isto viac sarkastického humoru. Ten záver bol veľmi veľmi nevydarený, akoby už to chceli čím skôr narýchlo ukončiť, aby tam konečne mohli hodiť titulky. Škoda... ()

kulyk

Richard Lučina se umí sám sobě zasmát jako málokdo, a na to konto si šije pitoreskní role na míru (byť tuto šlohnul stylem nevídaným). I proto mu je drtivou většinou diváctva přán happyend, ve kterém se svou oddanou klisničkou kráčí ruku v kopyto ke stárbaksu, zapadajícímu frapičínu vstříc. Pozor, spoiler tam byl. ()

Cervenak

Asi to bude skôr zásluha pôvodného francúzskeho filmu, ale ten nápad (sám osebe veľmi vtipný) je tu vyťažený až na kosť, so všetkými možnými súvislosťami. Banán si to celkom užil, takisto Vera a Žervé je klasický frustrovaný Žervé. K tomu pekných pár skvele napísaných dialógov, na ktorých už je výrazne badať originálny Rickyho rukopis. Bavil som sa. ()

• Natáčalo sa v kanadskej provincii Ontário a v americkom meste New York. (MikaelSVK)
  • Keď je Frank (Eric Bana) v Ianovom (Ricky Gervais) byte, pozerá sa na vitrínu plnú zberateľských postavičiek z komiksov od Marvelu. Je medzi nimi i figúrka Hulka, ktorého si Bana zahral vo filme Hulk (2003). (tomashrabek)