V pasci

• Česko V pasti (viac)

Detská psychologička Mary Portman (Naomi Watts) prišla pri tragickej automobilovej nehode o manžela. Jej syn Stephen síce nehodu prežil, ale zostal vo vegetatívnom stave upútaný na lôžko. Pre Mary sa život zmenil v nepretržitú starostlivosť o paralyzované dieťa. V jej veľkom dome uprostred lesov v nej narastá pocit samoty a izolácie. Všetko zmení príchod nového pacienta. Malý chlapec Tom sa po smrti matky uzavrel do seba. Mary sa rozhodne zobrať Toma v rámci liečby k sebe domov. Uprostred zúriacej snehovej búrky však chlapec z domu zmizne. Šanca, že prežil vonku mrazivú noc, je nulová. Mary si je však istá, že Toma vo svojom dome niekoľkokrát uvidela. Z miestností sa ozývajú zvláštne zvuky, v dome sa začínajú diať čudné veci. Niekto alebo niečo ju ohrozuje. Mary a Stephen už nie sú vo svojom domove v bezpečí. S narastajúcou hrôzou nadobúda Mary presvedčenie, že ju prenasleduje duch mŕtveho chlapca... (Magic Box)

silentname odpad!

Druhý tohtoročný odpad musí pripadnúť filmu "Shut In." Vôbec som nečakal, že to nakoniec dopadne až tak zle, no musím priznať, že takto zle spracovaný scenár som nevidel už dávno. Jeden z najhorších hororových scenárov od čias The Remains. A to je vskutku niečo. Nebudem spoilovať, čo sa stane, no jednoznačne môžem za seba potvrdiť, že všetko čo sa tu udeje je tak neskutočná hovadina, že človeku sa skutočne otvára nožík vo vrecku. Toľko klišé, toľko nezmyslov a prekvapenie v tretej tretine filmu, ktoré dokopy nedáva žiadny zmysel a spôsobí, že herecký výkon Rhysa Wakefielda v The Purge si zasluhuje nomináciu na oskara. Je mi ľúto Farrena Blackburna, ktorý sa snaží dať do svojej réžie aspoň niečo a je mi ľúto Naomi Watts, ktorá tu bojuje so scenárom ako sa dá, ale nemá to čím zachrániť. Je to proste učinená katastrofa, čo sa sem dokázalo vtrepať. Film je absolútna strata času a osobne si myslím, že sa vám nič nestane, ak ho budete ignorovať Hodnotenie: F ()

BoPo odpad!

Drama, ktoré sa miestami tvári ako horor. Hru na horor následne vzdá a dá niekoľko faciek logike. Potom už len servíruje nudný pokus o napätie. Naomi Watts mala asi špatný účtovný rok, a tak sa narýchlo upísala najvyššej ponuke. Neskutočne nudné. Naozaj ma nenapadá nič, čo by som mohol pochváliť. Holá a kostnatá riť Naomi nemohla dojem zachrániť. A preto po dvoch rokoch opäť udeľujem odpad! ()

Oktavianus

Jak už to tak bývá, většinový vkus u hororů na ČSFD.cz je prostě špatný. Špatné filmy se tu přeceňují, dobré zase podceňují. Platí to nejen u hororů, tam je to ale nejvíc vidět. Ale nepřekvapuje mě to. Většinový vkus je obvykle vždycky špatný. To platí i o tomto klaustrofobním thrilleru. Sněhem zapadané osamělé obydlí, které cvičí s psychikou několika málo obyvatel, je ideálním prostředím pro strašidelný příběh. Vnucuje se sice otázka, jak by se na takové samotě daleko od nejbližšího městečka uživila psychologická ordinace, ale co je dokonalé. O filmu V pasti se dá jen těžko zasvěceně mluvit, aniž by se u toho nespoilerovalo, proto bude dobré omezit se jenom na to základní. Už jen fakt, že žánrově je snímek ve všemožných databázích zařazen do kolonky drama/thriller, je samo o sobě spoiler přímo kolosální, proto by byla škoda vyzrazovat další překvapení. Režie sice nepřišla s žádnou inovací a drží filmové opratě uměřeně, opatrně a chtělo by se říci, že až klasicky standardně, ale díky tomu se film nerozpadá. A k tomu skvělý cit pro výběr herců. Apaticky zírající bezduchý puberťák Charlie Heaton je od pohledu tak protivný, jak už to puberťáci dovedou, a ani se u toho nemusí hýbat. A co se týče hereckých kvalit, desetiletý Jacob Tremblay za ním o mnoho nezaostává. Největším trumfem je ale hlavní herecké eso, skvělá Naomi Wattsová, která uštvanou a o sobě pochybující Mary ztvárnila dokonale přesvědčivě. Nejlépe na filmu ale funguje strašidelná část. Hororové prvky jsou natočeny nadmíru zručně, a i když některé lekačky jsou vyloženě laciné, jako třeba že lomoz venku má na svědomí mýval, a jejich stavba žánrově standardní (včetně výrazně zvýšené hladiny zvuku na podráždění nervové soustavy), účinek je výborný. Plus krásná Naomi a je tu sedmdesát procent jako vyšitých. ()

Fiftis

Veľká fešanda Naomi Watts ako Mary Portman čoby detská sexi psychologička. Herecký výkon Naomi nadpriemerný, slušná erotická pohnútka o tom, že láska kvitne v každom veku a rajcovná macocha je žiadúca. Avšak tu v podstate pozitíva snímky končia. SPOILERY. Deravý a nelogický scenár spísaný narýchlo, kde sa nikto nezaoberá elementárnymi faktami, ako je možné prešťať x špecialistov a predstierať kómu?!? Ďalším veľkým problémom filmu je strih, keď už sa ako tak začne niečo diať. Bum, stane sa niečo - alebo vojde niekto kto tam nepatrí, čo z toho robí - ako sa hovorí - selanku bez ladu a skladu. Do mrazivého trileru to má tým pádom ďaleko, pretože budovanie atmosféry zlyháva. Ako vyvražďovačka je to zase jalové a svojím spôsobom aj naivné. Pokiaľ už útočníka omráčim, prečo ho aspoň nezviažem keď už teda rovno nezlikvidujem, že!? Podpriemerná snímka, ktorá síce má snahu, ale výsledný efekt je nulový. Dalo sa vytiahnuť podstatne viac, na jedno pozretie určite áno, ale inak nič k čomu by som sa vracal. ()

SOLOM.

Docela dlouho se mi tenhle kousek válel doma, ale tak nějak nebyla chuť si jej pustit. Přece jenom jsem na něj neslyšel zrovna moc slov chvály. Dnes však uzrál čas, páč se mi zachtělo pustit si něco nenáročného a tak se toto Francouzko-kanadské drama/thriller s hororovou příchutí dostalo do mého hledáčku. Když pro nic jiného, tak kvůli Naomi Watts. Já mám tuhle ženskou pořád ještě docela rád a svého času patřila (no vlastně pořád patří) mezi TOP 10 mých nejoblíbenějších hereček.    Byl jsem varován, že je to dost podobné tuctovým televizním thrillerům, které můžete shlédnout kromě Novy či Primy i na youtube, ale to mi bylo v tu chvíli celkem fuk. První polovina filmu měla vážně nezáživné tempo, ale potom přišlo mírné zlepšení. Zvláště pak v poslední cca dvacetiminutovce. Konečně se na scéně objevila zajímavá atmosféra, Naomi se nechala zase ukecat, ať se svlíkne a dokonce se objeví i nějaká ta krev a násilí. No slintat blahem asi nikdo moc nebude, ale díky i za to málo. Psychologická stránka filmu tu totiž dostávala dost na frak, odfláknuté to bylo až hanba, chtělo to více rozvinout – tahle jim ten zvrat a synovy pohnutky moc lidí nežralo.    Farren Blackburn se ovšem držel moc při zemi. On je spíš na ty seriály než filmy a do hororového žánru by už raději lozit neměl. Nebýt toho, že obsadil známé ksichty, asi by po jeho filmu brzy neštěkl ani pes. 40% ()

• Film získal negatívne recenzie, pričom kritici ho nepriaznivo porovnávali s filmom The Shining (1980). (Scraffy)