Dcera

(festivalový názov)
  • Austrália The Daughter (viac)

Film o minulosti bez flashbacků. Děj strhujícího dramatu se odehrává během jednoho osudového týdne, kdy se Christian vrací do rodného města na svatbu svého otce Henryho. Setkává se s přítelem z mládí, Oliverem, který dříve pro Henryho pracoval. Christian postupně poznává Henryho rodinu, dceru Hedvigu, manželku Charlottu a otce Waltera... Odhalí dlouho pohřbené tajemství, které by je mohlo rozdělit. Tím, že se Christian snaží napravit křivdy minulosti, otřásá životy těch, jež před lety nechal za sebou. Drama natočené podle australské divadelní verze Ibsenovy Divoké kachny, zabývající se otázkou, zda je skutečně nutné odhalit nepříjemnou pravdu za každou cenu. (Aussie Film Fest)

West

Film má sice pomalejší náběh, kdy nechává diváka na pochybách. Ovšem od první třetiny vám všechno začne docházet, i když absolutně nevíte, jak to celé nakonec dopadne. Herecké výkony byly dobré ,ale hlavně od takových legend, jako je Geoffrey Rush a Sam Neill, se žádný propadák ani nedá čekat. Líbila se mi výtečná kamera se záběry australských lesů, ale i hudba která vykresluje lehce depresivní atmosféru tohoto smutného rodinného dramatu. ()

kaylin

Dobré herecké výkony v dramatu, kterému by možná o něco více sedělo divadlo, odkud také film vzešel. Sešli se tu ale výborní australští herci, to se musí nechat a ani jeden z nich není nijak špatný. Dějově mě ale snímek nakonec tak nenadchnul, jak jsem si myslel, Přece jen podobné odhalování tajemství mám rád. ()

gogo76

Celkom fajn príbeh, skvelé obsadenie, no predsa to nestačilo, aby som bol spokojný. Film som si pustil hlavne kvôli Anne Torv, ktorá sa blysla v seriály The Last of us v roli Tess. Dúfam, že po tomto sa jej kariéra nakopne o čosi viac, strašne mi pripomína Cate Blanchet. Bol som fakt sklamaný ako málo priestoru dostala nielen ona, ale aj hviezdny G. Rush. Zahrané to bolo fajn, ale väčšie emócie sa dali vybičovať práve konfrontáciou spomínaných postáv s tými ostatnými. Dôvodov bolo dosť a biedna 96 min. stopáž by tých 10-15 minút naviac v pohode zniesla. Škoda, že celé minúty sledujem plačúceho chlapa, namiesto vyrozprávania sa z problémov alebo poriadnou hádkou s manželkou... Dnes je moderné ukazovať plačúcich chlapov, ale myslím, že takto by reagovalo 1% chlapov na zemi, ale ok. Váš pohľad, moje hodnotenie...60%. ()

Aljak

Fúha, tak to bolo teda vyvrcholenie! Škoda toho dlhého-predlhého čakania na zlom, ktorý prišiel až kdesi po dvoch tretinách filmu. Dovtedy to bol akoby dlhý-predlhý prológ, ktorý nás pomaly (až príliš pomaly) pripravoval na očakávaný zlom. Napokon až odkrytie tajomstva z minulosti rozhýbalo príbeh k okrajom svojho potenciálu. Razom sa všetko zmenilo a z pokojnej rodinky sa stala zranená štvaná zver. Za poslednú tretinu by som samostatne dal kľudne aj tých 5*, ale ten ťažkopádny a zbytočne dlhý "prológ" výrazným spôsobom potiahol moje hodnotenie smerom dole. ()

• Filmovalo sa na viacerých miestach v austrálskom štáte Nový Južný Wales. (MikaelSVK)