Reklama

Reklama

Dcera

(festivalový názov)
  • Austrália The Daughter (viac)
Trailer 1

Obsahy(1)

Film o minulosti bez flashbacků. Děj strhujícího dramatu se odehrává během jednoho osudového týdne, kdy se Christian vrací do rodného města na svatbu svého otce Henryho. Setkává se s přítelem z mládí, Oliverem, který dříve pro Henryho pracoval. Christian postupně poznává Henryho rodinu, dceru Hedvigu, manželku Charlottu a otce Waltera... Odhalí dlouho pohřbené tajemství, které by je mohlo rozdělit. Tím, že se Christian snaží napravit křivdy minulosti, otřásá životy těch, jež před lety nechal za sebou. Drama natočené podle australské divadelní verze Ibsenovy Divoké kachny, zabývající se otázkou, zda je skutečně nutné odhalit nepříjemnou pravdu za každou cenu. (Aussie Film Fest)

(viac)

Videá (2)

Trailer 1

Recenzie (42)

klukluka 

všetky recenzie používateľa

Škoda, že to nebyla komedie- to bych se chechtal, až bych se za břicho popadal. Jenomže tohle bylo drama. O to smutnější, oč lepší. A ono to bylo v podstatě dokonalý. Takže slzavý údolí non plus ultra. Být happy, tak se raduju, že mi to někdo příjemně vyvážil. Být happy... Takhle mě to hodilo do těžkýho mínusu. Pět pecek si nechám až pro tu srovnatelně dobrou komedii. ()

Tosi 

všetky recenzie používateľa

Vizuálně atmosférický požitek a jedno dlouho udržované rodinné tajemství, které vyplave na povrch s ničivou silou a katastrofálními následky. Metodické rozvíjení záplety, jemné herecké výkony a rafinované překrývání obrazu se zvukem, tenhle film potěší hlavně zkušené diváky kvalitních rodinných tragédií. 80% ()

Reklama

eLeR 

všetky recenzie používateľa

Sú situácie, kedy by pravda nemala vyplávať na povrch. Špeciálne vtedy, keď to narobí viac škody ako úžitku. Aj o tom bol tento film. Človek síce v polovici tuší, kam to asi bude smerovať, ale to komorné spracovanie, výborná atmosféra a hudba, neopozeraní a skvelo hrajúci herci, to všetko je výborné. 4,5* ()

*CARNIFEX* 

všetky recenzie používateľa

Komentár obsabuje SPOILER (!). Nebyť toho úplného záveru, zrejme len sťažka by ma samotný snímok dokázal emocionálne zasiahnuť. Asi to bude tým, že v dnešnej dobe sa už bez problémov kurvia úplne všetci. Kde je tá doba, keď sa naši (vaši) rodičia brali v 20 rokoch, a napriek mnohým útrapám či životným skúškam dokázali pretrpieť kadečo, prekonať všeličo, aby dodržali "sľub". Dnes majú manželstvá akú trvácnosť?? Asi o pol roka viac ako konzervy od Bonduelle?? Niekedy doslova čumím, načo sa podaktorí partneri hrajú :) Navonok dokonalý vzťah s mnohými citovými prejavmi, no v skutočnosti by ani prirovnanie k švédskej trojke nevystihlo realitu. Dúfam, že nikdy nebudem žiť v takejto "idylke". To radšej skapem sám s kocúrom na kolenách ... ()

misterz 

všetky recenzie používateľa

Dráma ako lusk, ktorá si zakladá na presvedčivých hereckých výkonoch. O tom najhoršom, čo môže žena mužovi vyviesť, tiež o sebectve a neprajnosti. Chce to silu s niečím takým sa vyrovnať, ale dá sa to. Paradoxne, čím neskôr sa to chlap dozvie, tým je to ľahšie. Komorné, divadelné a k záveru aj hodne emotívne... skrátka vynikajúce. 85/100 ()

Galéria (27)

Zaujímavosti (1)

  • Filmovalo sa na viacerých miestach v austrálskom štáte Nový Južný Wales. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama