Robo Grigorov - Ona je Madona

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Československo, 1993, 3 min

Pieseň Ona je Madona je v poradí siedmou skladbou zo štúdiového albumu "Chýbaš mi..." ktorý je súčasťou diskografie slovenského speváka Roba Grigorova. Album vyšiel v roku 1992 v hudobnom vydavateľstve Slovart Records. Skladba Ona je Madona sa stala jedným z jeho najznámejších hitov. Text napísal Kamil Peteraj. Videoklip si zobral na starosť český režisér Filip Renč. Natočil ho v jeho charakteristickom retro štýle. (MM_Ramone)

Gemini

To si tak člověk kdesi uprostřed mezi třicítkou a čtyřicítkou najednou vzpomene na první amerikánskou/pomádovou/rockabilly/ záležitost, kterou jako dítě slyšel (to ságo;)) a viděl (jak tam jdou po ulici a zpívají to "ona je madona", pak jsou v té tělocvičně a na konci jedou v autě:)), odkudsi z paměti mu vyplave jméno Robo Grigorov (od kterého si nevybavuje, že by někdy něco jiného slyšel), a za chvíli se nestačí divit. Divit tomu jak moc ten klip připomíná Rebely - a ejhle, ona je to Renčovina:) Že teď dává smysl, proč si to nějak podvědomě spojoval se Šakalími léty - protože stejné dobové zazsazení, kdy se policajtům oprávněně říkalo "švestky":) A údiv nejdůležitější - jak ho ta písnička pořád baví, i když mezitím zažil to "učení toho čo nie je v učebniciach" a takové ty věci;), viděl i Rebely, i Pomádu, i Šakalí léta, a slyšel spoustu muziky, a viděl jak se z Aňi Geislerové stala Anna Geislerová. Rád bych si myslel, že to je víc než čistá nostalgie:) Ale pokud mám hodnotit klip jakožto dílo z vesmíru filmového, dá se to vzít asi jen jako cosi hodné respektu k tomu jak tvůrci krátce po revoluci, bez zkušeností apod. přenesli na obrazovku ten unikátní pozitivní feeling, který si s onou dobou spojujeme jen díky humorným pasážím z Pelíšků apod. Jedna ulice, jedna tělocvična, houf herců a komparsistů, zrnitý obraz a nic moc světla raných devadesátek, a přesto něco, co si skoro třicet let pamatuju a co si budu teď asi zase trochu častěji pouštět pro lepší náladu;) 70% ()

MM_Ramone

Pieseň "Ona je Madona" je v poradí siedmou skladbou zo štúdiového albumu "Cýbaš mi..." ktorý je súčasťou diskografie speváka Roba Grigorova. Album vyšiel v roku 1992 v hudobnom vydavateľstve Slovart Records. Song "Ona je Madona" sa stal jedným z najznámejších hitov tohto slovenského interpreta. Sám ku nemu zložil hudbu. Text napísal Kamil Peteraj. Video klip si zobral na starosti český režisér Filip Renč. Natočil ho v jeho charakteristickom lacnom retro štýle. ** ()