Filmová balada o mladé lásce ve společnosti, kde se jisté věci nedělají… Volně na motivy Villierse de Lisle Adama... Mladý muž René (I. Palúch) přichází do zámku svého strýce, barona Norberta (M. Kopecký), který právě společnosti představuje svou novou manželku, mladou, krásnou a stydlivou Kristianu (D. Klichová). Tradiční povrchní společnost se zabývá klepy a rádoby vědeckými debatami. Debatám vévodí známý rváč a přítel domu major Andráš (F. Velecký), který je, stejně jako synovec, krásnou ženou zaujat. Major popichuje Norberta, že se René do jeho ženy zamiloval, baron Norbert ale poté dává slovně své ženě „volnost ve všem počínání“, jen je třeba zachovat dekorum. Kristiana a René v sobě najdou zalíbení, ale čistý cit nemůže v takovém prostředí zvítězit… (Česká televize)

HonzaBez

Kristiana, mladičká žena barona Norberta (vcelku standardní Miloš Kopecký - až jeho závěrečné dojetí) je vskutku "výstavní exemplář", takže mě dost vytočil ten závěr. "Proboha, vždyť to se přeci nedělá," chce se mi křičet spolu s baronem... Jediné, co mě ve finále udělalo radost, je "muzikálově" laděná hudba Karla Svobody. ()

rakovnik

Krátký vhled do života na zámku. Nebyl by špatný, ale špatně byl natočený, především kvůli divné nehodící se hudbě. Nepochopil jsem, zda se jedná o drama, či parodii. Rozhodně ale netoužím děj pitvat při dalším zhlédnutí. ()

zdeny99

Celé se to točí o té nádherné tvářičce Danuše Klíchové, po které každý chlap touží a chtěl by ji mít pro sebe. Naopak starý báby jen na ni jen ze závisti nadávají. Bohužel nejkrásnější je stejně ta fotka ve zdejší galerii, jelikož tohle má na sobě jen pár vteřin. Jinak má na sobě jen plesové šaty z 19. století. [13. hodnocení, 1. komentář, 68%] ()

fragre

Prý volně na motivy Villierse de l'Isle Adama. Jeden vykradený motiv ve filmu, které s duchem jeho díla nemá pranic společného. Ani se nechce věřit, že František Velecký (Mikoláš z Markéty Lazarové) zde hraje pitomce, a to pitomě. Takové kvalitní obsazení a výsledek je takový šlak. ()

slunicko2

Lehce melodramatické, lehce ironické. 1) Za doprovodu vpravdě muzikálové hudby 33letého Karla Svobody pohlédne divák na 49letého Miloše Kopeckého (baron Norbert) v pro něj trochu netradiční roli._____ 2) Za zmínku stojí i 37letý František Velecký (major Andráš) a 31letý Ivan Palúch (synovec barona Norberta René). ()