Kabát: Colorado

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
Česko, 1994, 2 min

Česká rocková hudobná skupina Kabát vydala v septembri roku 1994 svoj tretí oficiálny štúdiový album. Jeho titulnou skladbou sa stala pieseň Colorado. V tom istom roku bol k nej natočený aj videoklip. Chalani z kapely (spevák Josef "Pepa" Vojtek, gitaristi Ota Váňa a Tomáš Krulich, basgitarista Milan Špalek a bubeník Radek "Hurvajs" Hurčík) sa v ňom predviedli ako ostrieľaní zlatokopovia z Divokého západu. (MM_Ramone)

Jara.Cimrman.jr

Westernové odrhovačky s banjem a houslemi v podání Zimníku, Pláště, Svrchníku či Kabátu mne mimořádně baví. Zejména kvůli trefným textům, ale i pivní souboje se mi líbily. Jinak mi to barové vyřvávání nepřipadalo příliš originální a za jiných okolností bych radostí neskákal po stole, ale i já raději než na koních jezdím v medvědech, takže za mne spokojenost. ()

MM_Ramone

Známa česká, rocková hudobná skupina Kabát vydala v septembri roku 1994 svoj tretí oficiálny, štúdiový album. Jeho titulnou skladbou sa stala pieseň "Colorado". V tom istom roku bol ku nej natočený aj video klip. Chalani z kapely (spevák Josef "Pepa" Vojtek, gitaristi Ota Váňa a Tomáš Krulich, basgitarista Milan Špalek a bubeník Radek "Hurvajs" Hurčík") sa v ňom previedli ako ostrieľaní zlatokopovia z Divokého západu. Kone, kolty, klobúky, pušky... Rockoví pištoľníci z Teplic. Celkom im to pristalo. *** ()

corpsy

Má to podobne ´´odstavené´´ kultúrne chovanie, ako napríklad klipy od Rednex a má to podobne zábavnú atmosféru, ako keď sa objavíte niekde na folk feste. Čiže fajn. ()

consuela1

Text je dokonalá reminiscence počátku devadesátých let. Čtvrtá hvězdička je jen a jen za Josefa Vojtka, který je žhavým kandidátem na získání světového Lva za výtvarný počin :-) ()

Kosmik 1

Parádní song a ještě lepší klip pojatý hodně komicky. :) Z Billa na Nováka změnim si svý jméno a až tu malou zemi celou rozkradem, ROZKRADEM! Tak se vrátím ve svý rodný Colorado, o ty zlatý žíle řeknu doma všem. 100% ()

arcticsky

Kabát, podobně jako Tři sestry jsou kapely, ve kterých hrají lidi propastně inteligentnější než jsou jejich příznivci. I tento klip je dost chytrý a vtipný.... ()

topi80

Aleš Brichta, frontman konkurenčního Arakainu, si kdysi povzdechl, že zatímco Arakain se musí držet v zaběhlých metalových liniích, Kabátu by prošlo, i kdyby natočil dechovku. Tady to sice není dechovka, ale téměř ortodoxní country, ale to nic nemění na tom, že Aleš měl pravdu. Možná i to ho inspirovalo k tomu, že vedle Arakainu započal i sólovou dráhu a později si v televizi zazpíval se Šlapetem. Videoklip Kabátu o reáliích raného kapitalismu v ČR je ale povedený. A píseň, jak už to bývá, ještě povedenější. ()