Dlhometrážny režijný debut mladej Cristiny Iacob videlo za dva mesiace od premiéry vyše 90 000 divákov. Ide o ľahkú komédiu o Yasmine, Ane a Roxane, ktoré utečú z Bukurešti k moru užiť si posledný víkend pred maturitou. Yasmina chce byť herečkou, Ana chce študovať na Princetonskej univerzite a Roxi sa chce stať novinárkou. Pri mori hľadajú pocit slobody, adrenalín a lásku. Stretávajú troch mladých zlodejíčkov, ktorí vyzerajú, že splnia všetky ich sny. Ďalšou komplikáciou je, že otec Any a matka Roxi sú im v pätách. Vo vedľajších úlohách vystupujú známi rumunskí herci a niekoľko hviezd rumunského popu. Niekoľko hercov našla režisérka cez Facebook. „Rozprávam príbehy zo svojej osobnej skúsenosti,“ hovorí. „Naučila som sa od svojich učiteľov, že režiséri majú nakrúcať fi lmy o tom, čo poznajú najlepšie. Mám rada myšlienkovo otvorené, pozitívne, pekne farebné fi lmy a najradšej pracujem s intuíciou.“ V súčasnosti Cristina Iacob pripravuje pokračovanie filmu #selfie. (IFF Bratislava)

mira007

" Dřív se dcery naučily od matek vařit, dneska se naučily od otců chlastat!" Tajný roadtrip tří studentek víkend před maturitou do rumunské Ibizy Mamaiy, kde narazí na tři mladý zlodějíčky a zároveň jsou pronásledovány svými rodiči měl potenciál. Chtěl jsem, aby mne pohltila ta svěží sexy atmosféra sluníčko, moře, diskotéky, romantika a trochu vtipu, ale nakonec jsem měl úplně u všeho pocit, že každé scéně, každému vtipu, dialogu a pointě chybělo posledních deset procent aby to bylo ono. Ani to vlastně nebylo moc vtipné, krom dialogů rodičů pronásledující své dcery v autobusu Ceaucesca. ()