Hlavným hrdinom dobrodružného predstavenia pre celú rodinu je ľadový medveď Norm. Ľadové medvede sú obávané šelmy, majú obrovskú silu, zaplávajú až 100 km bez oddychu a dokážu, pri svojej veľkosti, bežať až rýchlosťou 40 km za hodinu. Lenže Norm na bežné medvedie normy zvysoka kašle, tulene má rád ako kamošov a k šťastiu mu stačí hlavne dostatok zábavy a nula otravných turistov na Arktíde. Teraz sa však bláznivý projektant rozhodne postaviť luxusný obchodný dom a výletné apartmány priamo na jeho ľadovom dvore. S troma zábavnými parťákmi, nezničitelnými lumíkmi, vyrazí do New Yorku, kde sa musí pokúsiť šialenému nápadu za každú cenu zabrániť. Odrazu sú aj z nich turisti. Betónová džungľa je totiž niečo celkom iné než stará dobrá Arktída. Norm sa stáva maskotom veľkej spoločnosti, ibaže čoskoro zisťuje, že to nie je len tak. Práve táto korporácia má v rukách budúci osud jeho zasneženého domova. Pre úspech tejto ľadovej výpravy bude treba získať nejakých ľudských spojencov a vo svetlách veľkomesta rozbehnúť konečne poriadnu show. Našťastie aj na nešťastie sú s ním jeho traja kamaráti - lumíky. Čo sa nepokazí samo, to si môžu pokojne pokaziť sami. Ľadová sezóna je veľkolepým a zábavným dobrodružstvom živelného medveďa, ktorý sa dostal mimo svoj živel. Ten veľký slávny New York sa voči nemu a jeho parťákom tvári spočiatku s nedôverou, ale rýchlo sa ukáže, že táto partička dokáže prelomiť ľady. (Bontonfilm SK)

kaylin

Asi je v tom nějaká nutnost, že filmy, které se odehrávají za polárním kruhem, musejí mít ekologické poselství, které je divákům doslova otloukáno o hlavu. Tohle platí i v případě "Ledové sezóny", jejímž smyslem je, aby si lidé uvědomili, že vlastně není dobrý nápad stavět domy na ledu... Opravdu závratná myšlenka. Ale sem tam je to i trochu zábavné. ()

figliar

Veľmi slabé. Zlá animácia by mi až tak nevadila, ale dej by som aspoň nejaký privítal. Trápny pokus nahradiť Mimoňov nejakými Lumíkami nevyšiel, ani snaha o nejakú zápletku či poukázanie na problém zasahovania ľudí do ríše zvierat. Jedna jediná scéna ma pobavila (Titanic), ale od 86 minútového filmu som čakal viac než 5 sekúnd zábavy. ()

honajz2

Tak jsem se konečně odvážil podívat na údajně jeden z nejhorších animáků všech dob - a to má dokonce 3 pokračování (!!!) a všechny mají mizerné hodnocení jak tady, tak na IMDB. Je pravda, že špatné to skutečně je, animace působí odfláknutě, příběh je stupidní a blbě napsaný, humor je cílený pouze na děcka a asi ani ty se u něho moc bavit nebudou, postavy jsou nezajímavé, celkově to dost nudí...Vlastně se mi na tom líbilo jen to, že je to protideveloperské (+ekologické, ale v tomhel případě je to blbě podané) a že to není muzikál, i když se zde teda dočkáme pár popových hudebních/tanečních vložek, ale naštěstí jich není tolik, aby mě to naštvalo. Ačkoli ta na konci je snad ta nejzbytečnější, jakou jsem kdy viděl. Je to špatné - ale když to srovnám třeba s Husity nebo s tolik opěvovanými Mimoni, které já osobně nemůžu vystát, zas taková katastrofa to nebyla. Jen je ten film naprosto zbytečný a lehce zapomenutelný. 1* ()

esmoke

Příběh o ledním medvědovi, který vyráží do Ameriky, aby zachránil Arktidu. Zápletka ničím nepřekvapí, všechno je srozumitelné a v rámci možností správně. Děti, kterým je jedno kolik film stál a kdo na něm dělal, budou asi spokojené. (2D dabing) Rozpočet: $ 18 miliónů, Tržby: $ 25,5 miliónů. ()

Swoser

Film s animací tak líně udělanou, že z toho dokonce bolí oči. Příběh nedával absolutně žádný smysl. Hodně lidí si jen řekne, že to je film pro děti, ale když i děti v kině se nudily. To už o něčem vypovídá. Tenhle film měl vyjít rovnou na DVD, ale rozhodli se na poslední chvíli, že film pustí do kin. Pokud chcete tenhle film vidět, tak očekávejte, že odejdete z kina o trochu blbější. Ani jednou jsem se nezasmál, a to je už něco říct. Snažil jsem sám sebe přesvědčit 86 minut, abych neodešel. A teď toho lituju. 1/10 ()