Agatha Christie: Slečna Marpleová

• Česko Slečna Marplová (viac)
Veľká Británia, (2004–2013), 35 h 47 min (Minutáž: 82–103 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha)

Geraldine McEwan, Julia McKenzie, Joanna Lumley, Herbert Lom, Griff Rhys Jones, Ian Richardson, Christian Coulson, James D'Arcy, Timothy Dalton (viac)

Slečna Jane Marplová sa vydáva na mnohé dobrodružstvá pri odhaľovaní vražedných záhad. Amatérska detektívka, ktorá žije v mierumilovnej anglickej dedinke St. Mary Mead, oplýva analytickou mysľou a tak nejako záhadné zločiny a vraždy v celom svojom okolí priťahuje. Aj keď k nej miestna polícia pristupuje mierne nedôverčivo, čoskoro zistí, že jej analytické schopnosti sú veľmi užitočné. (TV Markíza)

Recenzie používateľa Celuška k tomuto seriálu (3)

Agatha Christie: Slečna Marpleová (2004)

Pět hvězd za Geraldinu McEvan (takhle nějak si slečnu Marplovou představuju já), slabé dvě za Julii McKenzie (nic proti ní jako herečce, ale typově mi zkrátka nesedí a pořád jsem si na ní ještě nezvykla). Pokud se díly drží knižní předlohy, je to za další hvězdičku (pár pro mě nepochopitelně "vylepšených" dílů se bohužel našlo: třeba jeden díl vyšetřovaly slečna Marplová a Pentlička Beresfordová, další Agathina detektivní hrdinka, společně, což mi hlava nepobrala), takže za mě takových poctivých 75%. ()

Zabudnutá vražda (2006) (S02E01)

Agathu mám ráda a Geraldine McEwan v roli Jane Marple mi naprosto vyhovuje. Protože však tato knížka patří mezi mé nejoblíbenější, nemůžu se vyhnout srovnání. Dějová linka více méně s knihou sedí, ale některé postavy jsou oproti knize mírně řečeno poněkud upravené (a za mě ne k dobru věci). Konečné rozuzlení je provedeno spíš ve stylu Poirota zatímco v knize je pekelně napínavé a celý případ vůbec víc promyšlený a logičtěji propletený. Kdo zná knížku, nemůže být s touto verzí spokojen, takže jen za dvě lepší hvězdy. Nicméně pokud vás námět příběhu zaujal a knihu jste ještě nečetli, tak rozhodně doporučuju :) ()

Nemesis (2009) (S03E04)

Tato kniha patří spolu se Zapomenutou vraždou mezi mé nejoblíbenější případy se slečnou Marplovou. S knižní předlohou ovšem tato verze nemá bohužel pranic společného. Vládne v ní úplně jiná atmosféra a byla pozměněna i pointa příběhu - za mě opravdu velké zklamání. Do posledního písmenka souhlasím s komentáři uživatelů zvonicekt z 1.10.2009 a Rose.Tyler z 27.4.2013. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno