Príbeh 15-ročného chlapca, ktorý zažíva dramatické okamihy na pretekoch psích záprahov. (oficiálny text distribútora)

dopitak

Taková dětská magionovská pohádka o zasněžené Kanadě (v českém znění používají jenom termín Provincie), kde hrdiní psi tahouni vyhrávají závody a chrapouni musí nařezávat popruhy, aby si užili srandu. Milý dabing Pavlaty i Krbové. Příroda fajn, jenomže my se spíš věnujeme lidem. Indiáni vědí své. ()

Rakosnicek77

Velice příjemný film, který jsem viděl po strašných letech. Hodně mi to připomíná Železného Willa, ale Toby je zároveň mnohem zábavnější. Toby je sice poctivý a čestný chlapec a jeho slovo má svoji váhu, dokonce až takovou, že po "prohrané" sázce, vjede s celým psím spřežením ve spodkách až do třídy, přesto to nemá v životě snadné. Ve škole propadá, vyrůstá bez matky a i když je mu otec vzorem, tak vše nejde jak by sám chtěl. Za pomoci nové učitelky zlepšuje prospěch ve škole, nová spolužačka Sára mu pomůže se stavbou saní na oblastní mistrovství, ale i tak Toby sám svoji hloupostí sází jeden průšvih za druhým. Zaviní smrt Lindy, nejlepšího psa spřežení, otec mu přestává věřit a Toby musí najít cestu zpět k srdcím těch, co ho nikdy nepřestali milovat. Prostě klasický dobrodružný film, na který je radost se dívat. ()

mira007

Rodinný dobrodružný film ze studené zasněžené Kanady, který má jedno unikum a to námět závodů psích spřežení. Patnáctiletý Yannick Bisson hvězda Případů detektiva Murdocha v roli závodníka.Jako malýmu mi to přišlo hrozně akční a strhující, dneska se mi to zdá trochu ( vlastně dost ) zastaralé a dětské, ale pořád svým námětem jedinečné. ()

GAVIN17

Konečně se na netu objevil tento zajímavý film, který mne před více než dvěma desítkami let uchvátil výkonem mladého Yannicka Bisona v titulní roli. Velice pěkný výkon podal i jeho mladší hyperaktivní bratr Sam (Andrew Bednarski). Krásná příroda Severu i napínavý příběh učinily z tohoto filmu dílko, na které jsem ani po těch letech nezapomněl a rád se na něj znovu podívám, i když to bude jen v původním originále. Film na 90 %. ()

Dinsberg

Tenhle film si pamatuju, že jsme ho měli půjčený na VHSce. Ještě nahraný na nějakém spešl videu, takže na našem se nedal nastavit požadovaný systém barev a viděl jsem ho jenom černobíle. Ale ani to mi neva. Příběh kluka motajícího se po vzoru svého otce kolem závodů psích spřežení. Yannick Bisson v jedné ze svých prvních rolí skutečně umí. ()