Boj mezi Mattonim a jeho ženou pokračuje, záludně, neférově, nesmyslně. Rozšiřují se nepravdivé drby o jeho zdravotním stavu, především o možném poškození mozku vysokou horečkou. Mattoni ví, odkud vítr vane, a nezbývá mu, než se obrátit na právníka. Ostatně jeho žena právníka již má, Mattoniho bývalého spolužáka a nepřítele Franze Rohlinka. Mattoni si uvědomuje všechna omezení této pokořující situace, psychicky se dostává až na dno. Z beznaděje ho vytáhne až pomoc z míst nejvyšších, za kterou stojí přátelství s doktorem Löschnerem a jeho ženou. Pln nadějí se Mattoni rozhoduje vybojovat svou pravdu proti vší té mlze, kterou kolem něj jeho žena rozprostřela. Rozhoduje se jít před lékařskou komisi, protože věří, že pravda musí vyjít najevo a nespravedlnost musí být odhalena. Ale opravdu musí? (Česká televize)

Cheeter

Zdá se mi, že jde poznat, které epizody jsou zbytečně natažené a které ne. Tahle mi přijde, že natažená nebyla. A asi nejlepší epizoda zatím. Jediné, co vadilo, byly poměrně dobře viditelné animace. Škoda no, myslím si, že dají udělat lépe. A abych si přihřál polívčičku, tak jsem se zde objevil jako komparzista. ()