Tajemství Jaroslava Uhlíře

(TV film)

Jaroslav Uhlíř měl ve svém životě štěstí především na parťáky. Nezapomenutelné dvojice vytvořil například s Karlem Šípem nebo Zdeňkem Svěrákem. Nejen s nimi zkusíme zjistit jaké tajemství skrývá skvělý skladatel a bavič. (TV Barrandov)

subic

Písničky s hudbou či melodií od Jardy Uhlíře jsou asi vážně nesmrtelné. Někdy jsem vážně rád, že tyhle dokumentíky ranně soukupovský Barrandov udělal. ()

Olík

Tajemství člena rovnou dvou tuzemskou historii ovlivnivších dvojic ničím nevybočuje z řady svých předchůdců cyklu televize Barrandov. O zážitky s Jaroslavem Uhlířem se s námi mimo jiné podělí Viktor Podlesný, Víťa Vávra, Petra Janů a samozřejmě Karel Šíp se Zdeňkem Svěrákem. Sám hostitel prozradí něco o svém netradičním příchodu na svět, nebo proč vyměnil foukací harmoniku za piáno.....zkrátka klasika velkého klasika. Možná mohl životopis jít trochu více na dřeň, rozpovídat se více o rozchodu s Karlem Šípem, rozvodu z první ženou nebo o podpisu pod antichartu.......na druhou stranu jakási bulvárnost by se asi k postavě Jaroslava Uhlíře asi ani nehodila. ()