Seriál vypráví o královské rodině Inhumanů, rasy geneticky vylepšených lidí, kteří byli představeni již v seriálu Agenti S.H.I.E.L.D. Královská rodina v čele s králem Black Boltem (Anson Mount) žije na Měsíci ve městě Attilan v utajení před obyvateli Země. Příběh začíná ve chvíli, kdy bratr Black Bolta Maximus (Iwan Rheon) zorganizuje převrat a zbytek královské rodiny je nucen uprchnout na Zemi na Havaj. Zatímco se členové rodiny snaží najít jeden druhého a seznamují se se zcela neznámým prostředím, Maximus za nimi vysílá své spojence. (Adasin)

Spiker01

Zklamání na všech frontách. Ovšem poměrně nepřekvapivé, jelikož tenhle unáhlený projekt, ze kterého měl být původně blockbuster, nevzbuzoval naděje už od prvního traileru. Celé je to prostě divné, výprava je tu strašlivá, celej Atillan je z papundeklu a vůbec nevzbuzuje pocit něčeho majestátního, hodného Měsíční pozice. Postavy jsou celkem v pohodě, nejvíc jsem si oblíbil Medusu, ačkoliv takový Karnak s kopytnatcem a žabákem jsou vyloženě postavy nezajímavé, ale alespoň nijak nekazí děj. Malinko to vyvažuje Iwan Rheon, ale nemá moc co hrát. Tvůrci alespoň udělali dobře, že příběh ukotvili v poměrně neokoukaném prostředí, na Havaji, a když už nic jiného, tak můžeme alespoň obdivovat krásy tohoto ostrova. Ovšem zbytek je na bodu mrazu, akce nezajímavá, zápletka tuctová a ačkoliv jsem těch 8 dílů přežil, tak jsem si říkal, že kdyby to mělo třeba víc než 10, nebo nedejbože 20, tak už bych to nedal. Možná by si Inhumans zasloužili druhou sérii aby případně předvedli, že na to mají, ale otázkou je, jestli by tomu ostatní včetně mě ještě dali šanci, takhle mi seriál chybět nebude. Ještěže jsem na to před 2 měsíci do toho Imaxu nešel. ()

Kothy

Trochu chápu negativní ohlasy. Není to teda žádná pecka, ale špatné to taky vyloženě není. Asi záleží, co kdo čekal od traileru. Obsazení moc hvězdné není kromě Iwana Rheona. Je to další seriál od Marvelu, ale není součástí MCU. Jsme svědky klasického boje o moc, akorát zde v komixovém světe v královské rodině. Ta žije na Měsíci a Zemi jen vzdáleně pozoruje. To se ale nelíbí všem, což přivádí prostor pro vzpouru. Většina děje se odehrává na Zemi. Bohužel to není nic světoborného a je to trochu monotónní. Ale pořád je to koukatelné. Po pár slabších dílech se děj přesune na Měsíc. Musí se rozhodnout o osudu Inhumanů Ještě bych zmínil zajímavý hudební doprovod. :) "Jsi jenom člověk!" ()

silentname

A sme na konci. Vďakabohu, že je "Inhumans" konečne na konci. A je mi ľúto, že to hovorím, lebo si myslím, že hlboko pod povrchom všetkého toho čo som tu mal možnosť vidieť je vidieť potenciál na dobrý seriál, ktorý by mohol fungovať. Ale ako som od začiatku mal pocit, všetko to poňali neskutočne plytko, plné klišé, lacných riešení problémov a ani v závere sa to vôbec neotočilo. Dokonca by som si dovolil tvrdiť, že ide o absolútne spackaný koniec, ktorý nič dokopy neprinesie. Ani nápad, ani kreativitu a dokonca ani dobré spracovanie toho, čo už len máme pred sebou. A to je asi najväčší problém celého tohto seriálu. V častiach, kde boli naši hrdinovia na Zemi to išlo miestami lepšie, miestami slabšie, no aspoň som mal pocit, že niečo o sebe zisťujú, alebo ich celom politickom systéme. A dávalo to tomu niečo. Osobne asi Karnak na Zemi priniesol toho najviac. Ku koncu sa konečne stretneme aj s Tritonom a spoznáme jeho osud a je celkom dobrou postavou. No jediná skutočná postava, ktorá ma pri sledovaní držala bol Mordis, ktorého hlášky človeku vedeli vykúzliť úsmev na tvári. Ten jeho sarakzmus som pociťoval voči celému seriálu a keď si to tam človek preniesol, tak jeho postavu to posúvalo vysoko vpred. Takže seriálu uznám aspoň to. Ale potom si rozoberme problémy. 2 zbytočné lovestory, ktoré sme nepotrebovali, Medusa je absolútne nevyužitá a jej schopnosti vlastne ani neuvidíme, lebo hneď v druhom dieli o ne príde. Auran je podľa mňa rovnako otravná ako celý plán nášho hlavného zloducha Maximusa a scénky, kde poslúcha jeho rozkazy a počúvame aká je skvelá mi pílili uši. Ku koncu to bolo o niečo lepšie, no nedokáže to zakryť problémy toho, čím som si prešiel v prvých dieloch. A potom je tu náš zloduch Maximus. A môžem otvorene povedať, že ak bol Marvel kritizovaný za to, že mali nezaujímavých a nudných padouchov, tak odteraz si asi človek k tomu skutočne vezme túto postavu. Jeho príbeh je nudný, všetko čo robí je nudné, jeho plán je nudný a plný klišé a človek ho nemôže ani poriadne chápať, pretože robí rozhodnutia, kde ukazuje len dve svoje vlastnosti. Zbabelosť a sebectvo. A ani jedna ma neberie. Kedykoľvek otvoril pusu, mohol ho človek nahradiť škrípajúcou kriedou na tabuli a bol by to rovnaký efekt. Asi také sú moje dojmy z Maximusa. Má zmysel robiť vôbec ďalšiu sériu? Ako by človek vôbec toto všetko opravil. V prvom rade odstrániť tie všetky klišé a zbytočnosti, prepracovať scenár, dať tomu viac dielov, aby sme mali čas všetko poriadne pochopiť a dať všetkému dostatočný priestor na to, aby to mohlo fungovať. Všetko ide strašne rýchlo a nemá to dobré tempo. Plus tón celej prvej série je úplne rozhádzaný. Ani neviem aký tento seriál mal vlastne byť. Pretože niekedy idú vtipnou cestou, inokedy temnou, inokedy veľmi dramatickou, inokedy romantickou a každý diel má svoje určité feelingy, kde to pôsobí tak rozbito, že neviem ani čo si mám z toho celkovo odniesť. Jeden z mojich najmenej obľúbených seriálov roku 2017 a neodporúčam vidieť. Dúfam, že najbližší seriálový projekt Marvelu dopadne lepšie. Hodnotenie: D+ () (menej) (viac)

Ratemus

Je to průměrné až na půdu, je to blboučké až běda, nízkorozpočtové až k smíchu, ale na nic víc si to nehraje a svou pozici si seriál moc dobře uvědomuje. za mě příjemný vtipný naprostý průměr ()

JohnCZ

Že je to nízkorozpočtové a celkově rushnuté je vidět z každého záběru, ale přesto mě ta partička Inhumanů docela rychle přirostla k srdci. Po stránce filmařské to sice kvalit marvelovských seriálů nedosahuje, CGI efekty jsou místy dokonce až žalostné, ale i tak je je to příjemná komiksová oddychovka, která se netváří za každou cenu vážně. A připočtěme prostředí Havaje, na které se samo o sobě dobře kouká, skvělý soundtrack Seana Calleryho a fajn záporáka s tváří Iwana Rheona. Celkový hejt na tenhle projekt chápu, ale i z toho mála tvůrci vykřesali docela chytlavou, i když nevyváženou minisérii. ()

Adasin

Věděla jsem, že po příběhové stránce nemůžu čekat nic extra (což se bohužel potvrdilo), tak jsem se aspoň těšila na schopnosti Inhumanů, a tam je to zklamání o poznání větší. Následuje SPOILER: Gorgonova kopyta schovali hned, jak to šlo, Triton tam nebyl skoro vůbec, Karnak ničím neoslnil, Crystal schopnosti použila jen v nejnutnějších případech a ještě minimálně, stejně tak např. Mordis nebo Black Bolt, který za celých osm (!) epizod promluvil jen třikrát - ani jeden z nich nedostál své pověsti. Nejvíc mě pak "dostali" s Medusou. Díky ní jsem si celkem oblíbila Serindu Swan, ale oholení jejích vlasů už v první epizodě jim asi neodpustím. Konec SPOILERU: Je tam spoustu zajímavých momentů, které ukazují, jak dobrý příběh to mohl být. Ani celkem slušné finále to nezachrání. Měli zůstat u filmu, nebo to nedělat narychlo a počkat, pokud vím, tak po seriálu nikdo bezmezně netoužil. Uvidíme, jestli se to zlepší, pokud někdo schválí další sérii. Upřímně by mi to ale přišlo dost nefér vůči jiným daleko kvalitnějším seriálům, které se zaslouženého pokračování nedočkají. P.S: Taky bych chtěla mít teleportovacího psa. 5/10 ()

OG_Swifty

Tezke rozhodovani mezi jednou nebo dvema hvezdama, nakonec tomu davam 2. Uvodni dil nebyl UPLNE nejhorsi, ale jinak je to dost bida. Tezke tema - nejak rozumne zpracovat rasu Inhumans, jejichz "kral" (Fuhrer, Vudce .. interpretaci necham na vas) nemuze mluvit. V komiksu je to jednoduche, tam proste primalujete bubliny, co si dotycny mysli, ale ve filmu?? Nutnost neustale interpretace je otravna, casting neznamy a nezajimavy a budget evidentne omezeny - vetsina se odehrava nekde po lesech, coz presne odpovida tomu, ze tohle mohli natocit nekde v Uvalskym lese, hrat jsem tam mohl klidne ja s kamaradama a vyslo by to na stejno. Finale, kdy zaporak vytahne eso z rukavu v podobe "nesmis me zabit, nebo vsichni umrou" je ohrany na sto ruznych a vetsinou lepsich podani, nehlede na to, ze zaporakovo charisma je pod bodem mrazu. Ve prospech serialu hovori jeho delka a treba ta pekna neznama kost, co hrala postavu AURAN - Rrrrrawwww ()

Radiq

No jo, tohle se moc nepovedlo. On už ten nápad s Měsícem není zrovna k popukání, puk puk, teda nepuk nepuk. Jinak celé je to strašně rasově a genderově vyvážené a já třeba nechápu, jak můžou být bratranci asiat a černoch (leda že by bába byla strašná multirasová děvka) a ti jsou do rodiny s bělochama. Herecké obsazení taky není zrovna hitparáda... i když třeba takovej Black Bolt je asi strašně těžká role, když nemůže vůbec mluvit a musí jenom znakovat a dělat ksichty (a radno říct, že škálovatelnost ksichtu Ansona Mounta není moc velká). Z herců/hereček se mi tam zamlouvali snad jedině Sonya Balmores a Iwan Rheon. Ostatní byli takoví lehce postradatelní, tzn. kdyby chcípli, vůbec by mi to nevadilo (o to víc mě zklamalo, když Triton nebo Gorgon znovu ožili) - prostě ti herci ve mě nevyvolali žádnou sympatii k postavám, které stvárnili. Ale ony ty postavy nejsou taky kdovíjak super. Ty jejich inhumánní schopnosti jsou na mě až moc a že by měli být v další sérii na Zemi... to snad ne. Prostě to má víc nedostatků, než dostatků, takže i když ode mě dostává dostatečnou, spíš ji považuji za nedostatečnou... ()

CinemaRanger

Nejhorší Marvelovský počin od Iron Mana. Naprostá ztráta času, díval jsem se, spoustu toho popoháněl a hledal, kdy se tam bude něco dít a ono nic. 30% ()

filmmovier

K Inhumans by se dalo napsat prakticky to samé, co k úvodnímu IMAX dvoudílu. Rheon je celou dobu výtečnej, Isabelle Cornish celou dobu rozkošná, i ty Inhumani se tam potom maličko rozjedou... ale celou dobu je to také trestuhodně nevyužité a levné. Spousta scén je směšných a zbytečných, občas se ale objeví také nějaký vyloženě výborná (ve všech je Maximus) a vtipy ve výsledku fungují tak, jak mají. Myslím tím vtipy, které opravdu jako vtipy byly zamýšleny. Jenomže všechno, co se tam děje, je děsná šaškárna, ve které sice herecké výkony jakž takž fungují, ale všechno ostatní je skoro úplně špatně, včetně scénáře. Kdyby Inhumans vznikli jako původně zamýšlený celovečerák, úplně totéž by nejspíš odvypravěli mnohem kvalitněji ve čtvrtinovém čase. I PŘESTO ale Inhumans hodnotím poměrně kladně, rozhodně jsem to čekal mnohem horší, u každého dílu jsem si ale odpočinul (a těšil se na něj) a vlastně bych se ani nezlobil, kdyby byla druhá série. Jen by tomu prospěla větší péče. Mnohem, mnohem, mnohem větší péče. Není to ale nic, co mě uráží. 60%. ()

Zek

Hodně velké zklamání. Není tu žádná scéna, která by mi uvízla v hlavě a ani žádnou postavu jsem si neoblíbil. Prostě jedna velká nuda. Jestli seriál nedostane druhou sérii, tak mi to ani vadit nebude. ()

VanTom

Minisérie Inhumanů na omezeném prostoru 8 epizod nerozehrála (nemohla) nějaké extrakomplexní drama, ale rebelii v Attilanu (skrytém městě na Měsíci) a rozprášení vládnoucí královské rodiny do všech koutů Havaje (jako výchozí bod zápletky) přiblížila v IMAXovém pilotu dobře. Poznávání Země / lidí, shledávání a sbírání sil na převzetí moci nemělo párkrát daleko do bezradné nudy (pobíhání v džungli s náhodnými střety), ovšem jistě jej od ní oddělovalo charisma (anebo spíš výborně napsané charakteristiky, holt za ty roky vydávání komiksů bylo odkud čerpat) barevných postaviček. A stále se drželo v normě svižného spotřebního komiksového béčka, v němž se penězi sice viditelně neplýtvalo, i tak mu triky - masky - kostýmy - kulisy bez výhrad dostačovaly. Nechápu ten vzedmutý hate, nevidím příliš odlišností od oblíbeného Arrowverse na CW. ()

dragon94

Seriál hodnotím poměrně kladně, neboť narozdíl od jiných seriálů ho drží vynikající postavy, které mě opravdu baví a všechny jsou mi svým způsobem sympatické. Nejvíce asi Black Bolt. Škoda však nízkého rozpočtu a velmi slabého příběhu, který se přizpůsoboval hodně rozpočtu a nátlaku studia na rychlé udělání série, tak aby se mohla vysílat na podzim před AoS. Což degradovalo seriál na úroveň průměrnosti. Přesto však bych byl rád, kdyby byla druhá série. 3* 60% ()

kenkaku

Za sebe spíš zklamání... možná je chybou se pokusit seriál srovnat (u mě s Agenti S.H.I.E.L.D.), ale to co předvedli Inhumans je přinejlepším slabota. Celé to působí hrozně lacině a přímočaře. Žádné překvapení (a zvraty typu "kde se vzal, tu se vzal" mě neberou). Co asi zamrzí nejvíc je takové zvláštní pojetí pro děti. Vím, že je to možná jen dojem, ale na mě to tak působí. "Agenti" jsou mnohem víc propracovanější a zajímavější. Co mě až na půdu unavuje je to moralizování (a kecičky) jen aby to bylo dostatečně výchovné. Díky bohu za střídmý počet epizod. Je vidět, že ani produkce sama tomu nevěří a čeká na reakci diváků. ()

Loki_Six

"Maximus right or wrong, he's dangerous. You think you're being tough with him, but you are not. He has the ear of the people, and he undermines your decisions. You're blind to his intentions. That's one of your greatest weaknesses." ()

Gogo333

Už TRL nevypadaly nijak extra a seriál je na tom stejně. Black Bolt v podání Ansona Mounta je sympoš, čemuž se není co divit, když zářil už jako Cullen Bohannon v HoW. Medusa než ji ostříhaj tak je taky fajn. Příběh docela ujde, ale provedení, kdy postavy pořád běhaj sem a tam a zase zpátky je docela otravné. Určitě šlo ze seriálu vytěžit daleko víc. Ani jako slabá náplast za Heroes to nefunguje, naštěstí o náhradu Heroes se postralo fajnový The Gifted. Pokud se stane zázrak a někoho to napadne prodloužit, tak budu koukat dál, ale zrušení mi vadit nebude. Teď mě zajímá, jak na to budou reagovat Agents of S.H.I.E.L.D., kteří tento seriál vystřídají. Předpokládám nějaký začlenění, když s tím ABC tak hnalo do TV. ()

Knowho

Zdaleka není tak špatné jak všichni říkají, ale je to hodně průměrný seriál. Příběh není nic speciálního (Takový mix AOS a GOT), a navíc se nedá sympatizovat skoro s nikým. Maximus byl ze začátku fajn, ale pak se v poseldních dílech začne chovat jako nucený záporák, a skoro nic co udělá nedává smysl. Jediný se kterým jsem dokázal sympatyzovat byl Black Bolt v podání Ansona Mounta, což je paradox, vzhledem k tomu,že za celý seriál řekl 2 slova. 5,5/10 ()

Milodar

Aha, místní tupé opičky dávají odpad a nebo jako řádné stádo 2 hvězdy, poněvadž už to tak udělali ti před nimi. Pro ostatní - rozhodně to stojí za shlédnutí a není to vůbec špatné. Pokud vám nevadí nízký rozpočet a chcete si užít triky jako ze seriálu Star Trek ze 70. let, nebo herce vybrané původně asi do nekonečného seriálu Manuela, tak někde za tím je docela pěkný příběh. Za zmínku stojí herecký výkon Karnaka a Black Bolta, kterej ani nepotřebuje svou sonickou hubu, poněvadž zabíjí pohledem. Za mě slušně zabil. ()

Echelon1

Potencionálne najveľkolepejší seriál (mal to byť prv film, potom seriál s filmovou úrovňou) sa zvrtol v televízny projekt s výpravou a réžiou z pred desiatich rokov. Posledné dva diely sú jediné, ktoré nie sú zývačka, pozerateľná len po úsekoch. Predpokladám, že vplyv na MCU to bude mať úplne nulový. Proste ďalší námet z MARVELu natočený. Možno pár rokov naspäť by celkom zaujalo, ale v prostredí s Agents of SHIELD či Daredevilom to má len malý štek. ()

Monisek

** a to ještě jen za to, že je to Marvel... Naprosto zbytečný seriál, který je plný hloupostí, debilů a nesympatických postav. Na druhou řadu nás asi už nic nenaláká, to by to asi museli minimálně způlky přeobsadit a hlavně vyhodit komplet celý scénáristický tým. Stačilo. ()

Kdo si zahraje Inhumans?

Kdo si zahraje Inhumans?

01.03.2017

Agents of S.H.I.E.L.D. na podzim dostanou vzdáleného bratránka. Stanice ABC totiž vyšle na obrazovky Inhumans, další marvelácké superhrdiny, které lehce nakousnul právě seriál s agentem Coulsonem.… (viac)

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

23.01.2017

Studio 20th Century Fox se práv na X-Meny jen tak nevzdá, takže je Marvel pomalu začal nahrazovat Inhumans. Rasa superlidí, kteří vznikli při experimentech mimozemské rasy Kree, se objevila už v… (viac)

Marvel oznámil své plány do roku 2019

Marvel oznámil své plány do roku 2019

28.10.2014

Dva týdny zpátky jsme se dozvěděli comicsové plány DC a nyní je oznámil i Marvel, který proti Wonder Woman, Flashovi nebo Justice League nasadí řadu nových superhrdinů i události nejvyššího kalibru.… (viac)