Tínedžerka Jerrica (Aubrey Peeplesová) vedie celkom obyčajný život v typickom americkom malomeste a sníva, že jedného dňa dobyje svojou hudbou pódiá celého sveta. Svoje vlastné piesne spieva pod umeleckým menom Jem, ale zatiaľ nemá odvahu vystupovať verejne. Po otcovej smrti Jerrica žije so svojou sestrou Kimber (Stefanie Scottová), dvomi adoptívnymi sestrami, Shanou (Aurora Perrineauová) a Ajou (Hayley Kiyoková), a tiež s tetou Bailey (Molly Ringwaldová). Keď štyri dievčatá, ktoré hrajú na všetky hudobné nástroje, sa rozhodnú nakrútiť domáce video pre zábavu, Jem vyberie jednu zo svojich vlastných piesní. Kimber, ktorá neustále povzbudzuje sestru Jerricu, aby neskrývala svoj talent pred svetom, zverejní rodinný videoklip na internete. Jem z toho nie je nadšená, ale video sa cez noc stane svetovým hitom a zmení život všetkým štyrom súrodencom. Úspešná hudobná producentka Erica Raymondová (Juliette Lewisová) pozve sestry na skúšku a ponúkne im nahrávaciu zmluvu. Jem, Kimber, Shana a Aja vytvoria skupinu "Jem a hologramy" a odletia do Los Angeles, aby svojou hudbou dobyli svet. Celkom nečakane tam prežijú ďalšie dobrodružstvo. Pred smrťou zanechal otec svojim dcéram Jem a Kimber šifrovanú správu. Najprv ju musia nájsť, a ak sú už dostatočne vyspelé, potom pochopiť ukryté pokyny. Kým sestry hľadajú mysteriózny odkaz a lúštia tajomstvá, ktoré im zanechal otec, Jem sa pokúša skladať čo najkrajšiu hudbu. Jem napokon pochopí, že kľúčový význam v jej tvorbe hrá vlastná rodina a dôležití sú tiež dobrí priatelia. A vysnívaný životný cieľ dosiahne len tak, že bude počúvať svoj vlastný vnútorný hlas a vydá sa cestou, ktorú je našepká. (TV JOJ)

filmfanouch

Horší než většina Muzikálů ze střední. A to jsem si myslel, že to nejde. Původní animovaný seriál jsem nikdy neviděl ale tohle prostě nešlo zaadaptovat do hraného filmu. Tedy mohlo by to jít ale ne v tomhle směru. Film tak špatně natočený s tak hloupým scénářem že to jenom uráží kvalitní filmy. ()

silentname odpad!

Tak, je to oficiálne. Rok 2015 dostal svoje desiate odpadové hodnotenie za film, ktorý nikto nechcel, nikto z neho nemal dobré pocity, no Hollywood sa napriek tomu rozhodol presadiť svoje a ísť proti všetkým reakciám, ktoré fanúšikovia mali už po prvom traileri. Ja som osobne nikdy nevidel originálny animovaný seriál, takže som sa na film rozhodol pozrieť ako svoju vlastnú verziu a nie ako adaptáciu. Reálne ma však už mohol varovať fakt, že sa o réžiu postaral človek, ktorý sa posataral o hudobný dokument Never Say Never. Tento film je jednoducho otras. Je to ako televízny film vytvorený v štúdiu Disney Chanel, ktorý sa niekto z nejakého dôvodu rozhodol posunúť do kín. A výsledok je skutočne katastrofa. Popová muzika, product placement a všetky možné internetové portály a sociálne siete, na ktoré si človek len spomenie tu hrajú dôležitú úlohu a po prvých dvadsiatich minútach má človek toho plné zuby. A keď má Jem začať robiť muziku, je to podané štýlom klišé na klišé na klišé. Je tu nasilu vtlačená hlavná myšlienka, ktorú sme videli miliónkrát a je nám ukradnutá, je tu jednoznačný chlap na zamilovanie je tu jednoznačný zloduch, ktorého sme tu absolútne nepotrebovali a všetko je to okorenené spomenutou popovou muzikou, ktorá nemá žiadnu chuť. A hoci tu máme aj scénky, ktoré by mohli vytvoriť trošku zaujímavejšie momentky, trvajú neskutočne krátko a sú tu len pre to, aby tu boli chvíľkové emócie. Jediná vec, čo sa mi na tomto filme páčila bola skladba "The Way I Was" no to je strašne málo. Nepáči sa mi ani spôsob akým je film zrežírovaný a miestami prepína film a videá fanúšikov z netu a je to len maximálne rušivé. Ok, skúsme nájsť niečo pozitívne. Hľadám... a môžem aspoň otvorene povedať, že katastrofa tohto filmu napriek všetkým jeho nekvalitám neleží na pleciach herečiek. Uznávam, že sa celkom snažia. Ale to nestačí. Nemôžem sa na film pozrieť štýlom - "Má to hrozný príbeh, hroznú réžiu, zlú muziku, nie je v tom nič nové a je to len klišé na klišé, ktoré je otravné jak šlak, ale tie herecké výkony sú dosť dobré na to, aby som film doporučil." Taký nie som. Úprimne hovorím, tomuto filmu sa vyhnite. Nie je tu nič, čo by stálo za vašu pozornosť. Naozaj nič. Hodnotenie: F ()

hansel97

Jem se bohužel snaží být vším a ve výsledku je prakticky ničím, i když není vyloženě špatná. Režisér a scénárista, kteří tu jsou jednou osobou, se ovšem mohl rozhodnout jaký film chce. Tohle je místy pitomá teenagerská komedie s trochou dobrodružství, pak se tam míhají nějaké sci-fi a fantasy prvky, které film totálně zkazily, ale co mohlo být dobré je drama stránka. Kdyby se na ni autor více soustředil, mohl natočit kvalitní snímek o odvracené stránce slavných teenagerů, ale to tu vůbec nevyšlo. Ani konec mě nějak neoslovil, ale film mi vyloženě nevadil, ovšem není ani průměrný, takže jinak hodnotit nemůžu. Jsem docela zklamaný, protože od vidění traileru jsem se i celkem těšil. ()

kaylin

Neskutečně předvídatelný vývoj filmu, který je až příliš roztahaný na to, co chce říct, protože neříká naprosto nic nového. Je tu velké množství slabých stránek, ale pak tu jsou ty holky, které jsou fajn, vizuální stránka, která se mi líbila, a také hudba, která je prostě dobrá. Je to moderní, je to fajn a za mě si to na ten průměr sáhne. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)