Životný príbeh prezidenta klubu FC Bayern Mníchov Kurta Landauera. FC Bayern Mníchov je najväčší futbalový klub v Nemecku a jeden z najslávnejších a najúspešnejších futbalových klubov na svete. Jeho cesta ku sláve však nebola jednoduchá. Nástup nacizmu v Nemecku znamenal pre klub veľké zmeny. Jeho prezident Kurt Landauer musel kvôli židovskému pôvodu rezignovať, bol väznený v koncentračnom tábore v Dachau a konca vojny sa dožil v exile vo Švajčiarsku. Keď sa v roku 1947 vrátil do Mníchova, čakal ho tam štadión v ruinách, všadeprítomný antisemitizmus a klub v bankrote. Landauer sa však nevzdal a rozhodol sa, že klub opäť postaví na nohy, rovnako, ako sa rozhodol začať žiť od znovu svoj život, tak kruto poznačený nacizmom. (STV)

Brano

Rád som získal nové poznatky z histórie nemeckého futbalu a to najmä o ich najväčšom klube Bayernu Mníchov. Vcelku zaujímavý a pozerateľný životopisný film o vtedajšom prezidentovi klubu Landaueovi, ktorý s ním získal prvý titul a po druhej svetovej vojne ho dokázal opäť postaviť na nohy a to aj napriek ťažkej povojnovej dobe, kedy Mníchov obsadili Američania a každému klubu zrušili licenciu. Tým pádom hrozilo zrušenie ligy, minimálne na najbližších desať rokov. ()

frankiiee

Futbal milujem a filmy o ňom vyhľadávam, tento snímok určite nepatrí medzi tie najlepšie , aké som videl, ale určite stojí za vzhliadnutie. ()

Volodimir2

Film začína víťazstvom Bayernu Mníchov na nemeckom futbalovom šampionáte v roku 1932, keď tento klub viedol Kurt Landauer. Po uchopení moci nacistov v Nemecku, ako Žid, prišiel o postavenie, robotu a nakoniec v roku 1938 bol internovaný v koncentračnom tábore Dachau. Podarilo sa mu utiecť do Švajčiarska. V roku 1947 sa vrátil do Mníchova a začína padnutý klub znova stavať na nohy. Polena pod nohy mu hádžu aj predstavitelia americkej okupačnej zóny. O desať rokov neskôr zomiera v Mníchove. ()

f7r

Sice se tam nachází pár nepřesností, ale stejně je to povinnost pro každého fanouška Bayernu (a další fotbalové nadšence). ()