Fabian Groys je úspěšným novinářem týdeníku Die Woche. Jeho články často plní titulní strany, velká odhalení jsou jeho doménou. Když narazí na případ bývalého válečného veterána, který se jednoho dne rozhodne skočit do lvího výběhu v místní zoo, ještě netuší, jak vysoko do politických řad tato událost bude sahat. Dá se v novinách ještě najít pravda, nebo je již dávno diktována někým v pozadí, vědomě či nevědomě? Originální thriller s hypnotickou atmosférou nebezpečného konspiračního prostředí si pohrává s myšlenkou lobbistických agentur vytvářejících umělé kauzy jako zástěrku za skutečnými aférami. (Dny evropského filmu)

EKLEKTIK

"Začíná to být trochu přehnané." Film plný konspiračních teorií, ale i té pravé investigativní žurnalistiky, jehož nejsilnější stránkou bude patrně zajímavá kamera nebo hudba a který mi částečně připomenul snímek "Motýl na rameni", z roku 1978 s Lino Venturou v hlavní roli. V obou těchto filmech, se totiž hlavní hrdina dostane do spárů jakési záhadné organizace, mající za úkol osudově poznamenat jeho pracovní či osobní život. ()